Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Gen. Pacek: Sukces Błaszczaka jak masakra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kupujemy amerykańskie wyrzutnie rakiet HIMARS. Jednak znacznie mniej niż chcieliśmy i – jak mówią eksperci – w wypadku wojny sprowadzona z USA broń nie wpłynie istotnie na jej przebieg.

Zakup 20 zamiast 160 wyrzutni i to jeszcze niezintegrowanych z polskimi systemami Mariusz Błaszczak bezczelnie nazwał sukcesem i dotrzymaniem słowa. Jak zwykle, kiedy Błaszczak ogłasza sukces to mamy do czynienia z porażką, pokazem niekompetencji, rozminięciem się z potrzebami – w skrócie z wyrzuceniem pieniędzy w błoto. 

Na co ostatnio wydano pieniądze MON: samoloty dla VIP-ów, które nie latają – brak offsetu, śmigłowce dla specjalsów – bezuzyteczne bo bez odpowiedniego wyposażenia, rakiety – bez offsetu i oparte całkowicie na technologii zza oceanu, karabinki – bez przetargu i bez atestów, nowoczesne uzbrojenia – dla WOT zamiast dla wojska etatowego, finansowanie budowy dróg dla armii amerykańskiej. Ktoś chyba celowo osłabia morale armii i jej przydatność w razie konfliktu.

Kupno gotowego wyrobu w takim przypadku jest czystym marnotrawstwem środków. Z punktu widzenia polskiego przemysłu zbrojeniowego jest to klęska. Mieliśmy produkować na licencji podstawowe pociski rakietowe, wyrzutnie, osadzać je na naszych ciężarówkach i integrować naszym systemem dowodzenia. Ostatecznie sprowadzimy wszystko z USA. Oznacza to uzależnienie się od Amerykanów.

– Szczerze zastanawiam się, jaki cel mają w tym Amerykanie, bo przecież muszą mieć świadomość, że uzależniając nas tak bardzo od własnego przemysłu i systemu dowodzenia, nie do końca działają na naszą korzyść. Relacje w NATO nie mogą sprowadzać się tylko do zrobienia biznesu – komentował w wywiadzie generał Bogusław Pacek.

Główny cel to wsparcie finansowe żydowsko-jankeskiego geszeftu zbrojeniowego!! I za to kochają USA Polskę, że mają gdzie pozbywać się broni dla nich przestarzałej, to za drogi koszt. Teraz Amerykanie pozbyli się swojego „gorszego sortu ” a Blaszczak to kupił. Czy w końcu kiedyś podpiszemy z Amerykanami jakiś sensowny dla nas kontrakt?

Czy ktoś wie, przed czym te wyrzutnie mają nas bronić? Bez planu strategicznego i wynikających z tego planów taktyczno-operacyjnych takie zakupy to kosztowna improwizacja. Z zachodu raczej nie mamy co się spodziewać ataku. Ze wschodu zwyczajnie nie mamy szans na długą obronę. W przeciwieństwie od Rosji nasze ciężary budżetowe rozłożone są zdecydowanie inaczej, nie mamy nawet promila zdolności produkcyjnej naszego gigantycznego sąsiada. Oni będą w ciągu 3 godzin w Warszawie, a nasz rząd na uchodźstwie w ciągu godziny.

Te zakupy to takie nasze machanie szabelką i robienie groźnych min. Indolencja i niewiedza tych ludzi poraża i przestrasza. O jakim i kogo bezpieczeństwie mówimy? Chyba naszych potencjalnych wrogów, że nie muszą się bać naszego uzbrojenia!

Te wyrzutnie są na poziomie technicznym jak rosyjskie Katiusze sprzed ponad pół wieku! Zasięg od 2 do 300 km może zabezpieczyć jedno województwo przed drugim. To nawet z Lublina do Torunia nie dolecą! Jak w sam raz wystarczy tych wyrzutni na defilady z okazji świąt państwowych i kościelnych.

Samodzielnie sami niszczymy szansę na wzmocnienie potencjału obronnego.  Jak może polityk decydować o zakupach jak jest totalnym zerem? Powinno się takie rzeczy konsultować ze specjalistami. Błaszczaka powinno się postawić przed trybunałem stanu, bo prawie wszyscy wojskowi źle  zaopiniowali ten zakup.

Brak obronności kraju i wprowadzanie Polaków w błąd jest zdrada ojczyzny. Dość oszustw i kłamstw w Polsce.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie doczytałem do końca, ale na wstępie:

  skoro kupiliśmy 20 zamiast 160 wyrzutni - to sukces.

  Przecież byliśmy szykowani do wydania znacznie większych pieniędzy na ten złom. Teraz można rozwijać własne rozwiązania - bo "nie chcieli sprzedać " itd.

  Ten USArmy złom to cena jaką musimy zapłacić. Im mniej kupimy tym lepiej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:57:34
  A jeszcze:
  że niezintegrowane.

  Przeciez ten sprzet nie jest przeciwko Rosji tylko Niemcom.
  Jeśli będzie zintegrowany z systemem natowskim - to nie da się użyć przy szkopskim ataku (Propozycja Macrona budowy armii europejskiej - to po to, aby mieć możliwość ataku na nieposłuszne kraje).

  Myśl Pan trochę.
 • WPS
  Art. 129 kk dla Błaszczaka
 • @AUTOR
  Dno.

  "Krytykuj ale potem podaj rozwiązanie".

  Niech szanowny Autor, kończy swoje posty podaniem, co w takiej sytuacji można zrobić?

  Inaczej wzbudzanie w Polakach niewiary takimi notkami traktuje się jako defetyzm.
 • @kowalskijan584 14:46:53
  "Krytykuj ale potem podaj rozwiązanie".

  Bzdurzysz Pan niemiłosiernie. Opisanie problemu wcale nie oznacza, że musi się znać jego rozwiązanie.

  Podam Panu konkretny przykład aby Pan zrozumiał. Zwraca Pan uwagę sąsiadowi, że cieknie woda i on odpowiada "krytykuj ale potem podaj rozwiązanie", zamiast zadzwonić po hydraulika. Capisci?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:42
  "Przeciez ten sprzet nie jest przeciwko Rosji tylko Niemcom."

  To trzeba pisać, że przeciwko Rosji ;-)
 • @Pedant 15:23:15
  Nie capisci. Mafijnej gwary nie znam.

  "Zwraca Pan uwagę sąsiadowi, że cieknie woda i on odpowiada "krytykuj ale potem podaj rozwiązanie","

  "Panie sąsiedzie, woda cieknie (diagnoza), zadzwońże Pan do spółdzielni czy po hydraulika (rozwiązanie a nawet dwa)"

  Można? Można, tylko trzeba chcieć.

  @Autor
  "Samodzielnie sami niszczymy szansę na wzmocnienie potencjału obronnego."

  Nie MY.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930