Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
315 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Wojna z Rosją? Polski generał nie ma wątpliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska wobec Rosji przyjęła opcję: zero kontaktów, dopóki Rosjanie nie zmienią agresywnej postawy. Problem w tym, że niedługo z tym naszym podejściem możemy zostać sami.

Polska wobec Rosji przyjęła opcję: zero kontaktów, dopóki Rosjanie nie zmienią agresywnej postawy. Problem w tym, że niedługo z tym naszym podejściem możemy zostać sami.

W ostatnich latach jednym z najczęstszych przykładów współpracy rosyjsko-polskiej w zakresie historii były prace z dziedziny polsko-rosyjskiej imagologii (nauki o stereotypach). Etnosterotypy, często nawet w  wypaczonej formie, pokazują różnego rodzaju przekonania jednego narodu o drugim. Te przekonania mogą być na tyle silne, iż wpływają na decyzje polityczne. Utrwalanie się stereotypów wpływa na rozwój rusofobii i  polonofobii w  obu narodach. Większość etnostereotypów rodzi się pod wpływem strachu przed drugim narodem. Drugą najczęstszą przyczyną jest niedoinformowanie.

Niektóre stereotypy są na tyle silne, że prowadzą do wniosku, iż Rosja i Polska należą do innych, wrogich sobie cywilizacji. Problem ten dobrze pokazują karykatury, na których Rosjanie często przedstawiani są jako półdzicy barbarzyńcy z mongoidalnymi rysami twarzy. Z  kolei Rosjanie przedstawiają Polaków jako zdrajców idei słowiańskiej, pachołków Zachodu (opcja proamerykańska i NATO). Lecz te stereotypy już od dawna mają charakter historyczny, który obywatele obu państw traktuja jedynie jako tradycję i pamięć ludową.

W XXI w. nie jesteśmy wolni od starych stereotypów, lecz dodatkowo nakładają się na nie nowe. Obecna sytuacja polityczna świadczy o pojawieniu się zasadniczo nowej tezy. Polska ciągle czeka na wojnę którą „planuje” rozpętać Rosja właśnie na terenie Polski. Ale po co i kto jest „autorem” tego wieloletniego stereotypu?

W tej sprawie głos zabrał były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański.  – Uważam, że w 2015 r. dostaliśmy najsłabszego ministra obrony w historii resortu. I na dodatek nie lepszego ministra spraw zagranicznych – gorzko ocenia wojskowy. Na czym polegały m.in. błędy Antoniego Macierewicza, bo to o nim mówi gen. Różański? Za pomocą Macierewicza wojsko amerykańskie zostało mile przywitane na ziemi Polskiej nie jako kolejni okupanci, lecz jako zbawiciele. Od kogo?

– Kiedy minister Macierewicz mówił, że to zaszczyt móc polec dla ojczyzny, to mnie skręcało, bo moim zdaniem młodzi ludzie dla ojczyzny powinni się kształcić, a później długo i uczciwie dla niej pracować – tłumaczy generał. Równie surowa jest opinia gen. Mirosława Różańskiego na temat sztandarowego projektu Macierewicza. – Wojska Obrony Terytorialnej to nic więcej niż propagandowy chwyt ministra Macierewicza. Bardziej fikcyjny twór niż realna siła bojowa. (…) WOT zasysa najlepszą kadrę z jednostek liniowych. Zabiera pieniądze z budżetu MON. (…) Ta formacja wykrwawia polską armię – mówi żołnierz. SpekulacjeMacierewicza ws. katastrofy Smoleńskiej i jego teoria spiskowa wobec Rosji śmieszą cały świat już od dawna, tylko USA na wszystkie sposoby popiera te brednie i prowadzi odpowiednią propagandę wśród ludności Europy oby w pełni przekonać przestraszonych obywateli w niezbędności swoich wojsk na terenie Europy (w tym Polski).

Były dyrektor CIA David Petraeus nawet nazwał prezydenta Rosji Władimira Putina „największym prezentem” dla NATO. Jak podają media, Petraeus powiedział, że dojście do władzy Putina dało Sojuszowi Północnoatlantyckiemu „nowy powód do życia”, a polityka rosyjskiego przywódcy pod wieloma względami pomogła USA „pozostać opoką” dla wielu krajów świata.

Petraeus oczywiście podkreślił, że Stany Zjednoczone robią dla NATO więcej, niż pozostali członkowie bloku wojskowo-politycznego: przede wszystkim w sferze finansowania. Według niego administracja prezydenta USA Donalda Trumpa pracuje nad rozwojem sojuszu: Petraeus przypomniał program przerzutu amerykańskiego kontyngentu wojskowego do Europy i nową strukturę dowodzenia, którą NATO przyjęło w ubiegłym roku.

Drażnią nas jednak wizyty zachodnich przywódców w Moskwie, zwłaszcza lipcowa feta z okazji mundialu. Ale przecież Zachód od dawna prowadzi wobec Rosji politykę dwutorową: jednoczesne odstraszanie i dialog. Krym tego nie zmienił. Zachód mówi: Rosja zakwestionowała ład międzynarodowy w Europie i nie wolno nam tego zaakceptować; politykę utrzymania sankcji przedłużamy mimo marnych efektów. Drugi tor to nie tylko zwykłe podtrzymywanie kanałów komunikacji z Rosją, ale też porozumienia gospodarcze. Współpraca handlowa i wymiana kulturalna Rosji z wieloma krajami rozwija się bez ograniczeń.

Aktualny minister Jacek Czaputowicz też mówi o polityce dwutorowej. Dialog uzależnia jednak od zmiany postawy Rosji. Tu właśnie widać różnicę między Warszawą i naszymi sojusznikami, którzy rozmawiają z Rosją, nie czekając, aż się zmieni.

Morawiecki senior kilkakrotnie do tego namawiał, m.in. w słynnym już wywiadzie dla RIA Nowosti. Twierdzi m.in., że Rosja nie prowadzi agresywnej polityki, że Krym przejęła bez walki, że nasze elity i politycy USA nastawiają Polaków przeciw Rosjanom. Oczywiście Kornel Morawiecki to nie jego syn Mateusz, ale odgrywa w PiS rolę symboliczną.

A więc wyjaśnienie węzłowych problemów polsko-rosyjskich prawdopodobnie może pomóc w pojednaniu obu narodów. Dopóki Polacy i Rosjanie nie przełamią licznych stereotypów, nie przezwyciężą rusofobii i polonofobii oraz nie będą otrzymywali rzetelnych informacji o sąsiedzie (nie od licznych „sympatyków” i „”sojuszników),  dopóty ponadnarodowe zbliżenie będzie niemożliwe.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • NDP
  Powyższa notka to następna sklejka utworzona przez plagiatora z innych tekstów. W skład notki wchodzą następujące artykuły:

  "Wojna z Rosją? Polski generał nie ma wątpliwości"- Fakt24

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wojna-z-rosja-polski-general-nie-ma-watpliwosci/pjy97eb?utm_source=search.yahoo.com_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  Były szef CIA: Putin to „prezent dla NATO” - Sputnik

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201901099547319-prezydent-Rosji-Putin-prezent-NATO-Sputnik/

  "Blokada wschodnia"-Polityka

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1765610,1,polska-rosja-dyplomacja-wykleta.read
 • Autor pisze !
  1.Zachód mówi: Rosja zakwestionowała ład międzynarodowy w Europie .koniec cytatu .

  Słowianie ! to jest parszywe żydowskie KŁAMSTWO !!!! To Putin powiedział pierwszy że zachód złamał nowy porządek ustanowiony w Teheran-Jałta gdy żydowski zachód rozwalał JUGOSŁAWIĘ !!!!

  2. Dopóki Polacy i Rosjanie nie przełamią licznych stereotypów, nie przezwyciężą rusofobii i polonofobii ! koniec cytatu.

  Szanowny panie autorze to nie Polacy to nie Rosjanie sa rusofobami polonofobami ! a rządzące żydostwo w Polsce kreuje sie na rusofobie i nastawia Słowiańskie narody przeciwko sobie by sobie skoczyli do gardła POLACY ROSJANIE nie sa sobie wrodzy !

  żydzi są śmiertelnymi WROGAMI SŁOWIAN ! Polska Krajem Neutralnym


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach,.
 • Sputnik Polsza ‏
  Pytają nas dlaczego do układania rur Nord Stream 2 zatrudniono zachodnie firmy. Otóż były plany zatrudnienia rosyjskich, ale po testach okazało się, że rosyjskim firmom kładzenie rur na wodzie wychodzi tak rewelacyjnie, że nie można pokazać tej technologii zachodnim szpiclom.

  https://twitter.com/i/status/1091227267504791552
 • @AgnieszkaS 08:24:11
  Ma Pani wiele racji... powinny być podane linki, których autor nie zrobił i bardzo proszę na przyszłość autora, żeby o nich pamiętał...

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 09:45:32
  Ten tekst był dziś rano zamieszczony na Salon24,
  Był
  Po zaledwie 1/2h zostal usunięty
  Tak też było z ich poprzednim wpisem
  pazdr.
 • @AgnieszkaS 08:24:11
  "to następna sklejka utworzona przez plagiatora z innych tekstów"

  Czy Pani sprawdza tak każdą notkę? Czy tylko te co się Pani nie podobają?

  Pytam z ciekawości.
 • @Astra - Anna Słupianek 09:45:32
  Pani Aniu,

  Rzecz w tym, że "autor' nie jest autorem. Tam są ukradzione teksty i złożone razem. Ja Również sprawdziłam na Salon i notki tej osoby/osób zostały usunięte.

  Podobną informację zamieściłam pod drugą notką, która jest na Neon i również jest plagiatem:
  http://ndp.neon24.pl/post/147464,gwiezdne-wojny-mariusza-blaszczaka

  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 08:24:11
  W poprzednich wpisach pod tym autorem, pani już go w sposób bezpodstawny oskarżyła o agenturalność, nie podając żadnych dowodów na to.
  Teraz pani go poucza co ma pisać i jak ma pisać.
  KIM PANI JEST, OFICEREM ZADANIOWYM D/S CENZURY W POLIN?
  Naśladuje pani tego narkomana, banderowca, Kuchcińskiego tzw. ,,marszałka sejmu", który poucza posłów co mają mówić, ile mają mówić i uzurpuje sobie prawo do oceny wolnego człowieka.
  POUCZAM PANIĄ NIECH PANI PORZUCI FUNKCJE OFICERA, PONIEWAŻ OD OCEN CO BLOGER PISZE JEST ODBIORCA TEKSTÓW, A NIE PANI, TO ONI DECYDUJĄ CZY IM SIĘ TO PODOBA CZY NIE.
 • @AgnieszkaS 10:04:35
  Zwróciłam autorowi uwagę, żeby na przyszłość podawał linki, tak jak robi to obecnie inny bloger Husky.
  Zresztą przed chwilą napisałam PW do autora notki...
  Husky dopiero po kilkukrotnym zwróceniu mu przeze mnie uwagi zaczął prawidłowo zamieszczać linki.
  Przedtem zrzynał podając na końcu wklejane teksty jako "źródła" a to chyba nie to samo.

  pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 10:07:29
  Proszę sobie przejrzeć notki NDP na rok do tyłu. Znajdzie Pan komentarze i dowody pod nimi. Bezpodstawnie to Pan mnie oskarża. Tutaj jest wszystko wyjaśnione dla tych, co potrafią czytać.
 • @Husky 09:49:25
  ,,Ten tekst był dziś rano zamieszczony na Salon24,
  Był
  Po zaledwie 1/2h zostal usunięty" Hasky

  Cha, cha, ale teksty o okupantach Polski, sprzedawczykach są na czołówkach SZALOM24. Wy, pisowcy prześladowcy polaków, uważacie wszystko za złe co nie odpowiada waszym mocodawcom z usreala, dałeś dobry przykład na waszą poddańczą, usługowa rolę dla interesów tych co nam podpalają Polskę.
  Spytaj tych z Szalom 24, kiedy oddadzą 220 mln zł zrabowanych nam nam budowę tzw. TV Familijnej??? Myślę, że Budzisz ci odpowie?.
 • @AgnieszkaS 10:04:35
  "Ja Również sprawdziłam na Salon i notki tej osoby/osób zostały usunięte."

  Widzę, że Pani chce tu wprowadzić PiSowską cenzurę. Proszę dobrze mnie zrozumieć, nie chcę także KODziarskiej cenzury ani żadnej innej.

  Może powinna Pani przenieść się na Salon?
 • @AgnieszkaS 10:14:04
  Skoro jesteś taka dokładna to proponuję zwrócić uwagę na ostatnią notkę naszego Piska Huskego. Cudzy tekst i brak linku.
 • "Strategiczni sojusznicy" Polski
  (z jednostronnego punktu widzenia) utrzymują poprawne stosunki z Rosją.
  Netanjachu zdaje się nawet narzucać Putinowi. Ci rzekomi sojusznicy celowo pod każdym względem izolują Polskę, nie tylko od Rosji. W razie draki zostaniemy na lodzie. Po rewolucji na Urainie Tusk się chwalił, że Polska została postawiona na piehwszej linii fhontu do walki z Rosją. Macierewicz to całkiem zgłupiał w sianiu wrogości do wschodniego sąsiada.
  WOT-y nie były jego pomysłem. To polecenie USA o czym mówił na podstawie wiarygodnych żródeł szef Fundacji Ad Arma Jacek Hoga. Komu zależało na osłabianiu polskiej armii? Z taką armią podjudzali do wojny z Rosją. W czyim interesie, bo na pewno nie Polaków.
 • @Pedant 10:23:30
  A czy Pan w swojej "dobrej wierze" rozumie, co to jest cenzura? Ocenzurowane jest dla czytelnika niedostępne. A serwowane tutaj wklejki może Pan czytać do woli. Moja informacja jest po to aby tak przewrażliwiony utratą wolności czytelnik, jak Pan, mógł się dowiedzieć, kto jest naprawdę autorem tekstu i skąd on pochodzi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:24:31
  Idź ty faceto do okulisty
  Podaj link do tej kopii
  Brak snu?
  Czy tylko qrwica
  pzdr.
 • @AgnieszkaS 10:44:45
  "Moja informacja jest po to aby tak przewrażliwiony utratą wolności czytelnik, jak Pan, mógł się dowiedzieć, kto jest naprawdę autorem tekstu i skąd on pochodzi."

  Nie potrzebuje Pani pomocy, sam potrafię sobie znaleźć. Po drugie nie obchodzi mnie kto jest autorem i jakie ma motywy. Mnie interesują treści tylko od strony merytorycznej.

  A Pani wypowiedzi trącą mi partyjną propagandą, opartą na erystyce.
 • @Astra - Anna Słupianek 10:13:05
  Husky jako palgiator czyli wzorzec z Severs
  Tylko jakoś nie mogę doszukac sie Pani "uwag" pod tymi wklejkami
  Takie trzy pierwsze z brzegu

  https://wrzodakz.neon24.pl/post/146565,dumni-polacy-jako-wasale
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/144236,schody-do-piekła
  https://wrzodakz.neon24.pl/post/142814,pozorowaną-obrona-suwerenności
 • @AgnieszkaS 10:59:39
  "Proszę się zatem nie włączać do dyskusji. Ona Pana nie dotyczy."

  Dotyczy mnie jak najbardziej. Odwiedzam Neon24 ze względu na atmosferę swobody i nie chcę aby zrobiło się tu duszno.
 • @Husky 10:52:27
  A jakich uwag?
  Przecież Pan Wrzodak podał nazwiska osób które cytował i to zaraz na wstępie. To o co chodzi?
  Coś skłamałam odnośnie Twoich wklejek? Przecież tak było - podawałeś źródła a to co innego niż zerżnięcie całego tekstu chyba, czy nie?
  Zresztą potem to poprawiłeś ... więc... ??
 • @Astra - Anna Słupianek 11:08:36
  Ok.
  Nie ma sprawy
  Od dziś podajemy tylko nazwiska autorów wklejanego tekstu
  To znaczne szybciej i łatwiej
  Tylko problem będzie jak nazwiskiem będzie Kowalski czy Nowak
  8-))))))
  Pozdrawiam
  Milego dnia
 • @Pedant 11:07:28
  To co Pan tu robi, czy nie lepiej hasać po neonowych polach i lasach?
 • @AgnieszkaS 08:24:11
  Wszystkie notki są jakimiś plagiatami.
  Wiedza każdego człowieka bazuje na przeczytanych cudzych tekstach.
  Taki oczytany człowiek pisząc swoje artykuły wykorzystuje tę wiedze (inaczej nie miał by nic do napisania)
  To co ten oczytany cudzymi artykułami człowiek napisze to wszystko są jakieś kompilacje tego co ma w głowie (cudze artykuły) oraz własne wnioski.

  Komentarz jest tendencyjny a tendencyjność bazuje na tym że autor głosi odmienne od komentującego prawdy.
 • @Husky 11:13:43
  Wiesz co? nie bądź taki mundry - niedługo to będzie specjalny kącik dla wklejek i my admini damy sobie radę. To żadna sztuka znaleźć link :)

  Również miłego :)
 • @Oscar 11:17:11
  Postaram się Panu wyjaśnić w jak najprostszy sposób, aby nie dostał Pan, jak Pedant, duszności.

  Tak, owszem,każdy bazuje na wiedzy. W takiej sytuacji podajemy linki.
  A jak ktoś wytnie z gazety trzy artykuły i sklei razem, i poda jako tekst własnego autorstwa, to jak Pan się na to zapatruje?
 • @Husky 11:03:52
  Tlumaczysz się jak matol to jak mam cię nazwać?
  Może nie mam racji z tym linkiem?
 • @Astra - Anna Słupianek 11:17:54
  //my admini damy sobie radę.//
  Oczywiście że tak
  pozdr.
 • @AgnieszkaS 11:15:14
  "To co Pan tu robi, czy nie lepiej hasać po neonowych polach i lasach?"

  Ten temat nie jest już na neonie tylko na Niezależnej czy GaPolu? Robi się duszno.
 • @AgnieszkaS 11:22:50
  "Postaram się Panu wyjaśnić w jak najprostszy sposób, aby nie dostał Pan, jak Pedant, duszności."

  Niestety dostaję duszności. Strasznie się Pani partyjnie panoszy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:25:28
  Do czego link?
  Do czego?
  Prosze o przyklad
 • @AgnieszkaS 10:14:04
  Czytam z zrozumieniem i w mgnieniu oka rozumiem pani rolę tutaj. Na razie to pani jest na froncie jako uczeń, radzi pani sobie na początku mizernie z powodu amatorszczyzny w pani robocie. Brak jakiejkolwiek refleksji nad tym co wyprawiają z Polską Duda, czy ekipa zamontowana nad Wisłą przez chciwych, parszywych okupantów, którzy pod hasłami demokracji w sposób okrutny okradają nas z owoców naszej pracy i w nagrodę próbują nam wysadzic Polskę a Naród zamienić w pył, bo to sa konsekwencje antypolskiej działalnosci Kaczynskiego, Dudy, Morawickiego no i Macierewicza i Naimskiego itp. Ta taka rozczorchana salowa, która nawet pisma urzędowego nie umie pisać z ambasady wrogiej nam polakom rozkazuje jakie prawo mamy uchwalac, jakie leki kupować jaką bron kupować, jakie papierosy maja palić niewolnicy, jak ma wyglądać przekaz informacyjny dla niewolników, no i chce papiery z IPN-u świadczące o zbrodniach na polakach dokonanych przez władzę żydokomunistow z lat 44 - 56. Oczywiście winni sa kundle, którzy słuchają takiej salowej, ale takie mamy sprzedajne elity.
  Pani stoi po ich stronie, udając kogoś innego, pani poucza, sprowadza na boczne tory ważne tematy, poucza o czym wolno pisać a co nie wolno, komu sprzyjać a kogo potępiać, decyduje pani na tym portalu kto jest agentem rosji itp. Może pani wciskać kit dla amatorów, kim i jaką rolę ma pani tu do odegrania, ale dla takich ludzi jak ja, to od pierwszego pani wpisu wyczułem podwójną rolę pani. Czas zmienic portal, trafić tam gdzie skupiają się ,,aktywiści" z portalu Szalom24. Wszystkiego nie opanujecie.
 • @Husky 10:52:27
  Hasy, podajesz mój przykład, że jako bym wklejał coś na co nie mam zgody. Otóż od tych trzech autorów miałem zgode, podaję kto jest autorem oraz informuję czytelnika o tekście, który wklejam, że autorem ta osoba. Ja otrzymuje tekst na swoją skrzynkę mailowa z prawem publikacji, a więc nie ściągam z innego portalu. W czym widzisz tu nadużycie.
 • @Wrzodak Z. 11:33:22
  "Pani stoi po ich stronie, udając kogoś innego, pani poucza, sprowadza na boczne tory ważne tematy, poucza o czym wolno pisać a co nie wolno, komu sprzyjać a kogo potępiać, decyduje pani na tym portalu kto jest agentem rosji itp."

  A czy są jakieś dowody oprócz kłamliwych oskarżeń?
 • @Wrzodak Z. 11:39:19
  Wiele moich wklejek tez ma zgode autora
  I co dalej?
 • @AgnieszkaS 11:39:38
  Dowody, pani liczne wpisy, świadczą o tym co napisałem, proszę się cofnąć, przeanalizować i wyciągnąć wnioski.
  Zachowuje się pani jak nieuk, narkoman, banderowiec Kuchciński w spódnicy.
  Wolność słowa, polega na tym min. że ten co je wypowiada, pisze, bierze odpowiedzialność, a ocena należy do odbiorcy, wyborcy a nie do pani czy narkomana Kuchcińskiego (tak dla przykładu)
 • @AgnieszkaS 11:39:38
  "A czy są jakieś dowody oprócz kłamliwych oskarżeń?"

  Pani naprawdę myśli, że nie widać wprost o co Pani chodzi?

  Przyjmuje Pani protekcjonalną postawę nauczycielki, mającej do czynienia z niedorozwiniętymi uczniami, potrzebujacymi pouczeń i nadzoru.
 • @AgnieszkaS 11:39:38
  AgnieszkaS 13:56:02
  ,,Notki obcej agentury. Nie potrafią nawet pisać po polsku." AS

  Skąd u pani tyle nienawiści do prawdy??? Oskarżanie kogoś o obcą agenturę, to trzeba choć jednym zdaniem, rzetelnym uzasadnić taki zarzut.
  Ten bloger to Polak i w Polsce mieszka, a Pani broni okupantów ameryki, tych samych co Nas okupują i pisze pani te oskarżenia z terytorium okupowanego przez mafię światową, dla której pracują rządy w Polsce i w kilku innych krajach w Europie, pomagając im w obaleniu legalnych władz w Rosji, by dorwać sie do konfitur rosyjskich, zresztą najbogatszych konfitur na ziemi.
  Pani stoi ewidentnie po stronie tych co Nas okupują, wspierając marionetkowe rządy w Polsce., wspiera ich pani z obcego kraju, a wiec JEŻELI TĄ NOTKĘ PISAŁA PANI POD SWOIM ADRESEM - TO ZGODA, ale oczerniać kogoś za to, że pisze prawdę, ma inne poglądy to co to jest???
 • @Wrzodak Z. 11:44:45
  //Zachowuje się pani jak nieuk, narkoman, banderowiec Kuchciński w spódnicy.//

  A PAN jak się zachowuje
  Ćpun,prostak,czy może ktoś inny?
  Pytanie retoryczne do BYŁEGO ..posła
  Czy może też portalowy VIP inaczej
 • @Husky 09:49:25
  Co meritum tego materiału, to podkreślam, że Gen. Różanski pod kątem dowodzenia armią, jest wyjatkowym fachowcem. To o czy mówi jest pełna racja, Macierewicz i jego klika z Miśkiem na czele to wyjatkowo perfidna agentura, szkodnictwo, wywrotowcy.
  To wszystko wyjdzie z czasem.
  Nie mam już czasu na szerszą analizę, (bo ktoś mu robic na tych darmozjadów, pasożytów). Wieczorem może coś o tym napiszę.
 • @Husky 09:28:08
  Co ta wklejka ma wspólnego z artykułem NDP ?
  Zostawiaj swoje odchody nie związane z tematem, gdzie indziej.
  A skoro pytasz, to wiedz że Nord Stream 2 budują firmy zachodnie, a Северный поток 2 - rosyjskie. Proste jak drut.
 • @Husky 11:30:46
  Twój ostatni wpis.
  Ale pal goopa dalej :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:19:50
  Google zastrajkowal ?
  Nie da sie szukac
  Przykre
 • @Wrzodak Z. 11:44:45
  Od czasu oficjalnego zgłoszenia tego komentarza mija kilka godzin

  To zgłoszenie miało na celu zainteresowanie się administracji forma i treścią komentarza Wrzodaka
  Brzmiało ono tak :

  //Zachowuje się pani jak nieuk, narkoman, banderowiec Kuchciński w spódnicy.//
  Zgłaszam ten chamski komentarz jak atak nie tylko na administratorkę i kobietę, ale jako przykład bezkarności tego blogera
  Bo takich komentarzy jest więcej.
  Nigdy nie spotkała go za to kara ani nawet publiczne napomnienie.
  Czy istnieje wśród Was coś takiego jak solidarność adminów.
  Co na to sam Pan Opara - właściciel portalu.
  Pozdrawiając ,liczę na reakcję i odpowiedź.


  Niestety ale widać że są tu "blogerzy specjalnej troski"
  Pod jeszcze bardziej troskliwą "opieką"administracji
  Zero reakcji że strony dyżurnego administratora/ki

  Jak widać innym wolno więcej.

  W tym komentarzu wyzwiska, insynuacje,obelgi były stwierdzeniem a nie "zapytaniem"W przypadku gdy to ja naruszyłem regulamin reakcja adminów była ZAWSZE błyskawiczna
  Mam wobec tego jedno pytanie.Nawet gdyby miał za to być ban... o co usilnie starają się to niektórzy nadzorcy portalu z tylnego siedzenia.

  Czy nazywając Wrzodaka tym kimś ,co rasowy koń ma pod brzuchem, będzie naruszeniem regulaminu i zostanie "dostrzeżone" przez adminów.

  Gratuluję adminom wspaniałego samopoczucia i tzw.solidarności i jedności wspólnotowej czy "zawodowej"

  Liczę na odpowiedź
 • @Husky 14:55:20
  Widzę polowanko z nagonką.
  Druga już prowokacja admina o nicku Agnieszka wobec blogera NDP, następnie prowokacyjne wpisy naganiaczy, no i na koniec donosiciel Husky.
  Jak czerwone pająki.
 • @lorenco 15:22:37
  Dobrze sie czujesz
  No tak zima, czas na rozgrzewke
  No to dalej....
  Jedz !!
 • @lorenco 15:22:37
  //prowokacja admina o nicku Agnieszka wobec blogera NDP,//


  Ty tego NDP znasz?
  Osobiście?
  Koledzy?
  Często razem konwersujecie?
  Ciekawe mogą być te wasze wymiany zdań......na p.w? ...czy pod jego wpisami?
  Twardy zawodnik?
  Wiele razy widziałem i czytałem cięte riposty NDP wobec piszących inaczej niż sobie ON to sobie "wyobraża"
  Chcesz linki do jego komentarzy?
 • @Husky 15:40:18
  Nie dam się sprowokować.
 • @Husky 14:55:20
  Hasky, widzisz prawda wcześniej czy póżniej się obroni.
  Twoim i AS zadaniem jest w nieskończoność obrażać innych blogerów, pisać tak wstrętne i okłamane posty, że aż flaki przekręca.
  Gdzie nawet widoczne jest czarne jak węgiel a Wy oboje piszecie, ze węgiel jest biały, w ten sposób robicie z czytelnika wariata. Rozumiem, że bronicie swoich ludzi z pisu, ale bronicie tak, że w żywe oczy okłamujecie innych, rozumiem, że trzeba polemizować, że nie zawsze mamy racje, ale w żywe oczy kłamać, przeinaczać fakty, to brak szacunku dla innych.
  Nawet Kula Lis swego czasu na oślep jechał z każdym, ale zrozumiał, że polemika może być też treściwa, tego wymagam od siebie ale i od Was. Wejdz na inny wyższy poziom z polemiką, a nie w ciemno w sposób natarczywy, atakujesz, ośmieszasz innych.
  Co do Agnieszki S, to ona siedzi w usraelu, płaci podatki tym, którzy min. za jej pieniądze okupują Nas, ustalaja co mamy robić w ich interesie. Tych co Ty i AS bronicie, dążą do wojny między chrześcijanami w interesie pasożytów świata.
  My, tutaj mieszkający, Polacy mamy prawo wręcz obowiązek obawiać sie o los przyszłość naszych pokoleń.
  Popierać tych, co dążą do wojny, jest karygodnym przestępstwem, jest straszna zdradą narodu polskiego. Popierając takich zdrajców Polski jak Duda, identyfikujesz sie z rządami okupanta w Polsce, którego celem nie jest ratunek dla Polaków, celem ich jest ,,usiodłanie" Rosji w interesie okupanta naszego. Wygranie z Rosją wojny jest nie możliwe nawet przy pomocy usraela. Rosja będzie się bronić, ma straszną bron odwetową, która może zlikwidować wszystkich ludzi na terenie gdzie stacjonują wojska amerykańskie.
  Niech nawet dają po 1000+ co miesiac każdemu, ale przy tak prowadzonej polityce jesteśmy przeznaczeni do utylizacji, nie wszystko micha załatwia.
  Ja nie z tobą walczę jako Szwartzmanem, ale walczę z twoimi niebezpiecznymi pomysłami, które w konsekwencji szkodzą mieszkańcom w tej części Europy.
  Także nie kabluj, nie nawoływaj do kasacji innego zdania, tylko w sposób merytoryczny udowodnij mi, że nie mam racji.
 • @Wrzodak Z. 18:38:26
  Pozdrawiam
  Milego weekendu
 • @Husky 11:51:34
  O umiarkowanie w epitetach prosze. Pan Zygmunt Wrzodak zasluguje na wiecej szacunku, chocby ze wzgledu na trzezwy glos w ocenie biezacej polityki obecnych, za przeproszeniem, wladz panstwowych.
  Od pani Agnieszki S takze nie wymagajmy perfekcji, w koncu nie kazdy mial okazje jesc jaja na twardo z Ojcem Swietym...
 • @Husky 20:55:34
  Do budy!
 • @Wrzodak Z. 18:38:26
  Dzięki za Pańskie słowa.
  Oczywiście swoje trzeba odpowiedzieć i nie ważne tu nawet czy do tych nałożnic szatana coś dotrze. Są jeszcze uczciwi ludzie.
  Bóg jest drogą, PRAWDĄ, życiem.
  A oni... Niech się cali oblepią bożymi napisami, cali zamalują krzyżykami i matkami boskimi... A ich kresem śmierć.
  Rzeczywiście trzeba mieć klocka zamiast mózgu, żeby w takich okolicznościach jakie mamy w kraju i na świecie robić tak skundlone rzeczy.

  Pozdrawiam.
 • @morgan 14:01:32
  //O umiarkowanie w epitetach prosze.//

  O jakich epitetach piszemy
  Moich czy Wrzodaka
  Czy ten gość to święta krowa któremu wolno więcej
  Tak tylko pytam

  ps.
  zgodnie z nową wykładnią, ocena czyjegoś zachowania może być wulgarna i mieści się w ramach regulaminu
 • @Husky 15:11:05
  Matołu, heretyku. Tylko Cię prosi byś cię opamiętał się.
 • @Franek Ganek 19:18:14
  Matołu
  won za Don
 • @Husky 20:00:17
  Heretyku jeszcze było :-))
  //won za Don//
  Widzisz paskudo, ja przynajmniej Ciebie nie wyganiam, ani Pan Wrzodak. Pouczenia dostajesz. A taka niewdzięczność... Gdzie Twoja godność?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31