Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

„Gwiezdne wojny” Mariusza Błaszczaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

– Nie ulega żadnych wątpliwości, że gwarancją naszego bezpieczeństwa jest rozwijanie liczebności wojska polskiego, wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt — mówił Mariusz Błaszczak

– Nie ulega żadnych wątpliwości, że gwarancją naszego bezpieczeństwa jest rozwijanie liczebności wojska polskiego, wyposażenie wojska polskiego w nowoczesny sprzęt, ale także umacnianie naszej obecności w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi — mówił Mariusz Błaszczak, komentując postępy w budowie bazy pocisków przechwytujących amerykańskiego systemu antyrakietowego.

W 2017 MON zakładał, że na tarczę rakietową wyda około 200 mln zł. Teraz okazuje się, że były to mocno optymistyczne szacunki. „Amerykański sen” pochłonie około 5,5 mld złotych – z budżetu naturalnie. Polski rząd specjalnie w tym celu zwiększył budżet dla MON, w dodatku kosztem innych zakupów potrzebnych polskiej armii. Ale eksperci ostrzegają, że będą to w dużej mierze pieniądze wyrzucone w błoto.

Nowa polityka rozwoju tarczy antyrakietowej Stanów Zjednoczonych zawiera kosmiczne pomysły – i to w całkiem dosłownym sensie. Umieszczając pociski pzechwytujące na niskiej orbicie okołoziemskiej, administracja Trumpa ma nadzieję, że da jej to możliwość niszczenia rakiet balistycznych w ich najwcześniejszej fazie. Problem w tym, że ze względu na fakt, że obiekty na orbicie nie stoją w miejscu, stworzenie systemu wymagałoby umieszczenia na niej ogromnej liczby pocisków. Według raportu grupy eksperckiej Union of Concerned Scientists (UCS), tylko dla zabezpieczenia zagrożenia z Korei Północnej potrzeba by wysłania w kosmos przynajmniej 300 obiektów. A szacowany koszt najbardziej podstawowej wersji systemu to ok. 300 miliardów dolarów.

Problemem jest także fakt, że umieszczenie tarczy w kosmosie zostałoby potraktowane jako prowokacja i tylko przyspieszyłoby kosmiczny wyścig zbrojeń między mocarstwami.

To, co najbardziej może interesować decydentów w Polsce, to plany przystosowania rakiet SM-3 IIa do strącania międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Właśnie takie rakiety znajdą się w amerykańskiej bazie tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Testy mają odbyć się w przyszłym roku.

Nie zmieni to jednak wiele dla polskiej obronności, bo system nadal nie będzie w stanie bronić terytorium Polski przed atakiem rakietowym. Zmieni się jedynie to, że zamiast przechwytywać rakiety z Iranu, system być może będzie w stanie niszczyć pociski z Chin lub Korei Północnej. Były pracownik Pentagonu Abraham Denmark ocenił,  że elementy tarczy antyrakietowej USA mogą być wykorzystywane m.in. do wystrzeliwania rakiet średniego zasięgu, czyli do ataku na Rosję.

A w jakim sensie jest to ważne dla bezpieczeństwa Polski?

Chyba tylko w takim, że drastycznie to bezpieczeństwo zmniejszy.

Ściągając do siebie amerykańskie instalacje wojskowe (które przecież nie służą do obrony Polski!) narażamy się tylko – w razie konfliktu – na atak ze strony Rosji. Bo przecież wszyscy doskonale wiedzą, przeciwko komu są te amerykańskie instalacje. Co wtedy zyskujemy? Nic. No, może dużo popiołu do użyźniania gleby – tyle, że mocno radioaktywnego.

To polityka skrajnie głupia, nieodpowiedzialna i zwyczajnie szkodliwa. Nie dla jakichś tam wyimaginowanych wrogów, pragnących rzekomo zaatakować rakietami balistycznymi Europę czy Amerykę z Bliskiego Wschodu (czy – jak to ostatnio słychać – z Korei Płn.), nie dla Rosji, przeciwko której tak naprawdę jest skierowana, ale dla nas, dla Polski. A tę głupią, nieodpowiedzialną i szkodliwą dla Polski politykę prowadzą nasi, polscy politycy.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Polacy Słowianie dostaliśmy sie w łapy żydowskich bandytów !
  Ta żydowska bandycka hałastra w interesie żydowskiego Izraela naraża nas na UNICESTWIENIE !!!!!! mówię to bardzo poważnie mamy być UNICESTWIENI bo rządzą nam świry żydo-chazarskie którym się zdaje że będą rządzić światem jak pokonają w wojnie Rosję !

  Wojskowi w Polsce którzy wiedzą czym wojna Nuklearna z Rosją grozi wykłócają sie o jakieś 200 zł do pensji ! zamiast poinformować Polaków co może nas spotkać gdy dalej będą rządy zimnowojennych wariatów żydowskich !

  Policja to kompletne dno ! nie ma od nich żadnego oporu ! bezkrytycznie wykonują żydowskie rozkazy niszczenia Polski i Polaków ! te durnie myślą że im sie upiecze gdy wybuchnie Nuklearna wojna z Rosją !! zginiecie razem z nami durnie !!!!

  Polacy ! pod rządami żydowskimi Polska stanie się naszym Grobem !!!

  Polacy Słowianie Wołajmy głośno ! przecz z żydowskimi wariatami !!!! Polska ma być Krajem NEUTRALNYM !!!! przyjazna sąsiadom !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 13:15:51
  Zgadzam się to żydowsko-chazarsko-boszewicko-kościelne gnidy wpędzją nas w wojnę
 • NDP
  Powyższa notka to sklejka utworzona przez plagiatora z innych tekstów.

  Połączony tu został artykuł ze Sputnika, napisany przez Tomasza Dudka, z artykułem Oskara Górzyńskiego, opublikowanym w Wirtualnej Polsce:

  "Redzikowo - zabawka za miliardy"
  https://pl.sputniknews.com/polska/201901039514367-Redzikowo-amerykanska-tarcza-antyrakietowa-w-Polsce-budzet/

  "Trump stawia na "gwiezdne wojny". "To tak samo głupie jak mur graniczny"

  https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6339479972780161a

  Zauważyłam, że tekst, który tu mamy został opublikowany na Salon24 i a szybko stamtąd usunięty.

  Wszystkie artykuły "autorstwa" NDP, włączając powyższy, publikowane są na Wykop.pl przez @marek13rema.
 • NDP
  Powyższa notka to sklejka utworzona przez plagiatora z innych tekstów.

  Połączony tu został artykuł ze Sputnika, napisany przez Tomasza Dudka, z artykułem Oskara Górzyńskiego, opublikowanym w Wirtualnej Polsce:

  "Redzikowo - zabawka za miliardy"
  https://pl.sputniknews.com/polska/201901039514367-Redzikowo-amerykanska-tarcza-antyrakietowa-w-Polsce-budzet/

  "Trump stawia na "gwiezdne wojny". "To tak samo głupie jak mur graniczny"

  https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6339479972780161a

  Zauważyłam, że tekst, który tu mamy został opublikowany na Salon24 i szybko stamtąd usunięty.

  Wszystkie artykuły "autorstwa" NDP, włączając powyższy, publikowane są na Wykop.pl przez @marek13rema.
 • Dla modnej dywersyfikacji
  Hm mamy jankesòw w Redzikowie to obok, max 10 km zrobić rosyjską bazę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829