Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Haniebny marsz generała Gromadzińskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z końcem grudnia ubiegłego roku miał zapaść wyrok w sprawie trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej Wojska Polskiego oskarżonych o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów.

Z końcem grudnia ubiegłego roku miał zapaść wyrok w sprawie trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej Wojska Polskiego oskarżonych o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów. Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, pobili funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani na interwencję. Sąd postanowił jednak wznowić przewód sądowy.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2016 roku w giżyckim hotelu. Wezwani na interwencję wobec pijanych gości policjanci zostali zaatakowani. Napastnikami byli pijani żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Trzech policjantów w wyniku tego zdarzenia trafiło na obserwację do szpitala.

Oficerów, których po wytrzeźwieniu przekazano żandarmerii, kilka dni po zdarzeniu usunięto z szeregów brygady.

Prokuratura postawiła sprawcom zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

– Pragnę oświadczyć, że kategorycznie potępiamy zachowanie jakiego dopuścili się oficerowie naszej brygady. Nie pozwolimy, aby podobne incydenty przekreśliły ponad dwudziestoletni dorobek naszych dokonań. Chcę poinformować, że w tym roku niestety to nie jedyny wypadek przy udziale żołnierzy naszej brygady, lecz walczymy z przestępczością wśród wojskowych – poinformował w specjalnym komunikacie były  dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pułkownik Jarosław Gromadziński.

Brygada pod dowodzeniem Gromadzińskiego stała się znana również wśród wojskowych NATO. Już ppłk Steven Gventer podczas wspólnych manewrów 2017 roku zaznaczył, że „wyszkolenie żołnierzy 15 Brygady na takim samym poziomie jak wyszkolenie tubulców. Od razu widać, że Polska to światowe bagno”, „czołgi zepsute, broń i amunicja nieobsługiwana przez żołnierzy, ale piją dobrze”. „Fatalnie wygląda sytuacja w sprawie dyscypliny wojskowej. Żołnierze z 15. Brygady Zmechanizowanej handlują i biorą narkotyki. W Brygadzie działa prawdziwy gang, środki odurzające rozprowadzają się w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur. Mam wrażenie, że za wszystkim stoi dowódca 15. Brygady – gen. Jarosław Gromadziński – powiedział z niepokojem Amerykanin.

Lecz pod koniec czerwca 2018 roku minister obrony narodowej wyznaczył gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego na stanowisko zastępcy dowódcy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, a od września 2018 pełni on służbę jako dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.

I to jest dopiero sensacja – w czasie dowodzenia generała Jarosława Gromadzińskiego (wtedy jeszcze pułkownika) 15.Brygada rozpoczęła swój haniebny marsz ku upadkowi moralnemu, również za rządów pana generała drastycznie wzrosła liczba przestępstw wśród żołnierzy brygady i ta „tradycja” wciąż istnieje. Mamy tylko spodziewać się, że sposób dowodzenia generała nie  doprowadzi 18. Dywizji Zmechanizowanej do poziomu 15. Brygady.

JAN RADŽIŪNAS / STEVEN GVENTER BLOG

KOMENTARZE

 • Jeżeli tak to naprawdę wygląda ,to bardzo niedobre,i to oznacza że celowo, marginalizowana i osłabiana nawet jest polska armia.
  Bo mogłaby stanąć w obronie Polaków???
  Pozbawiona wcześniej zdolnego i doświadczonego dowództwa, pod Mierosławcem a potem w Smoleńsku!

  Po to???
  https://farma-polska.pl/zydzi-wroca-polski/

  Wciąż obowiązuje bardzo niebezpieczna ustawa 1066, uchwalona jeszcze przez rząd Donalda Tuska, która dopuszcza możliwość prowadzenia operacji przez służby obcych państw na terenie państwa polskiego.

  Rząd PiSu, nie dość że jej nie zniósł, mimo złożonego projektu złożonego przez posłów Kukiz’15, to jeszcze prezydent Duda poddał ją liberalizacji, umożliwiając działania wojenne obcych służb tak w czasie wojny jak i w czasie pokoju. Ostatnia nowelizacja z lutego 2018 roku, umożliwia też zbrojenie obcych wojsk przebywających na terytorium Polski w polską broń i amunicję.

  Minister Obrony zobowiązany jest do zachowania tajemnicy co do rodzaju i ilości tego uzbrojenia. Czy Amerykanie stacjonujący w Rzeczpospolitej rzeczywiście potrzebują naszej broni i amunicji? Czy jest to przepis przygotowany na inna ewentualność?  Dalszy rozwój wypadków
  Na obecnym etapie ewentualny powrót Żydów do Europy Środkowej blokowany jest przez Niemców, dla których taka możliwość wiązać by się musiała z oddaniem sporej części władzy jaką mają w Europie. Co Żydzi mogą zaoferować Niemcom w zamian? Mogą stosować metodę kija i marchewki. Marchewką mogłaby być na przykład zwrot Niemcom Śląska i Pomorza, Żydzi natomiast mogliby zainstalować się na południowo-wschodnim krańcu Polski, z Krakowem włącznie.

  Rdzenną ludność Polski stopniowo wypychano by na pozostawione nam skrawki “Krainy Nadwiślańskiej”. Aby pozbyć się “czynnika reakcyjnego”, napuści się na siebie patriotów Polskich i Ukraińskich, aby rozpętać małą, lokalną “wołynka”, jak to określa S. Michalkiewicz.


  Z zatroskanych rozwojem wydarzeń państw zachodnich, zostaną wysłane na nasz teren misje pokojowe, stabilizacyjne, powstaną strefy demarkacyjne itp., czyli przeprowadzona zostanie standardowa amerykańska procedura “wprowadzania demokracji”.


  Całość warta przeczytania na stronie:
  https://farma-polska.pl/zydzi-wroca-polski/

  I stąd te wszystkie "przekierowania" uwagi..w celu odwrócenia uwagi od PRAWDZIWEGO problemu!
 • I tak jak mówi bardzo mądry pan wiceminister cyfryzacji w rządzie....
  https://twitter.com/i/status/1080564902694141954
 • @trojanka 15:14:44
  MON wydało 4mln zł na 100 ławek , które po wciśnięciu przycisku grają Pierwszą Brygadę. Ławki mają być rozlokowane w całej Polsce. To nie fejk. Kto dał tego kretyna Błaszczaka na szefa MON? Ponoć Macierewicz też popierał ten pomysł. Ławki przypominają wyglądem trumny, i jest na każdej tylko 1 miejsce siedzące. To się w głowie nie mieści.
 • @Autor
  Bez sensu.
  Nie akceptuję sytuacji, gdzie amerykański dupek, który nawet napić się nie umie, oceniał polskiego oficera.
  Autor powinien przedstawić opinię tego oficera na temat amerykanina - wtedy byłaby szansa na jakieś odniesienie.

  A tak - to chyba tylko stwierdzenie o polonofobii autora.
 • @zbig71 16:11:22
  No tak były Orliki są ławki!Jestem absolutnie za pobudzaniem patriotyzmu i dumy z Polski.Ale ma się wrażenie, że ci ludzie się bawią.Bawią naszym życiem, zdrowiem,nasza krwawicą w postaci podatków!!Polacy naprawdę ciężko pracują!!Natomiast budżet okazuje się jest taką skarbonką.Na co chcemy lub nam każe ambasada USA ,to bierzemy!!
  Dzisiaj rano w telewizorni Polsat w programie informacyjnym był wywiad z prowadzącą telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
  Mają problemy bo nie zostali odpowiednio dofinansowani.
  Tymczasem,ilośc interwencji się potroiła w relacji do poprzednich lat.
  Są to głównie interwencje, jak ona to określiła tzw. presuicydalne, czyli tuż przed samobójstwem,np. dziecko stoi na torach kolejowych lub trzyma tabletki w ręce i ostatkiem sił walczy o swoje życie. Dzwoni to telefonu zaufania, żeby zapytać czy dobrze robi!!Dużo takich interwencji kończy się rezygnacją z odebrania sobie życia i pomocą specjalistów dla młodego człowieka!
  Dramatem jest ,że opieka psychologiczno psychiatryczna młodzieży leży i kwiczy w Polsce!biorą narkotyki, dopalacze , zabijają i kaleczą się.
  Nie tylko zresztą młodzież, ale ona zawsze powinna być przedmiotem większej troski jako przyszłe pokolenia Polaków!.

  https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/aktualnosci/badania/162130,psychiatria-dziecieca-w-zapasci

  https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/aktualnosci/badania/181841,bardzo-zle-z-dostepem-do-psychiatry-dzieciecego

  Tymczasem "rzond polski"z troską pochyla się i dofinansowywuje psychiatrię ukraińską!!
  Ciekawe CZEGO jeszcze NIE finansuje na świecie i na żydowskiej Ukrainie/Sady, mleczarstwo, melioracje, broń, gaz ,szpitale,,dotacja dla ukraińskiej Straży Pożarnej, przejścia graniczne, koleje i drogi ,ochrona reaktora w Czernobylu /z naszych podatków rząd ten i poprzedni też!!
  Zrobili z nas faktycznie zwierzęta pociągowe./jak mówi Talmud/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/polskie-msz-udzielilo-pomocy-finansowej-szpitalowi-psychiatrycznemu-na-ukrainie/

  Widać po tym stan państwa w całej okazałości!!
 • Nooo ,nawet leki mają polscy pacjenci zażywać takie, jakie zaleci ambasada USA, niezależnie czy mogą je opłacić!!Ekstra!
  https://t.co/NRQ96922EC
 • @trojanka 16:44:42
  Zdaje się, że Żorżeta zażyczyła sobie jakiś preferencji dla amerykańskiego koncernu od prochów. Preferencji podatkowych, oczywiście. I stawia taka Żorżeta całą ,,,dojną zmianę,, na baczność. Ale ponoć sondaże wykazują, że absolutna większość Polaków jest za stałymi bazami USA w Polsce. Brawo my
 • @zbig71 17:12:15
  No 55% !!!nie wiem czy to absolutna większość. Myślę, że absolutna większość, wolałaby POLSKICH Wojsk dobrze uzbrojonych i wyszkolonych/ale to na pewno ruscy agenci/.No ale na to nam nie pozwolą!!nie po to chcieli Polski!!


  https://www.wprost.pl/kraj/10164363/mon-55-proc-polakow-chce-utworzenia-stalej-bazy-wojsk-usa-w-naszym-kraju.html

  Badanie zostało zrealizowane przez firmę Kantar Polska S. A.. Pomiar realizowany był w dniach 12-17. 10. 2018 roku na reprezentatywnej dla całego kraju próbie 1067 dorosłych Polaków. Wywiady z respondentami były realizowane metodą wywiadu bezpośredniego (face-to-face) wspomaganego komputerowo (CAPI) przez wykwalifikowanych ankieterów.
 • @trojanka 17:45:37
  Badanie to nic innego jak odmóżdżanie opinie publicznej. Tak nakręca się ludzi. Poza tym , jak czytam o ,, ławkach,, zamówionych przez MON, to odechciewa mi się wszystkiego. 4mln wywalone w błoto.
 • @trojanka 17:45:37
  Polacy , w sporej liczbie, sa otumanieni. Niby skad maja wiedziec, ze Rzad USA od kliku dni nie pracuje. Wstrzymali oddech. Za kilka miesaiecy moze sie zagotowac. Ale w "Wiadomosciach" Polak widzi zadowolone, usmiechniete twarze prezenteröw , ktörzy zapewniaja spolevzenstwo, ze wszystko idzie ku lepszemu, z UE jakos sie dogadamy, mamy poza tym poteznego SOJUSZNIKA...Jesli ktöregos dnia cala geopolityka wywröci sie kolami do göry, jak oni to wyjasnia gapowatym telewidzom ?
 • @morgan 20:44:03
  Polacy są zagonieni, gonią jedni za chlebem/ większość ,inni za lepszym autem,wakacjami na Teneryfie.Jeszcze inni za większym zyskiem lub za utrzymaniem firmy na rynku.
  Zmęczeni wracają do domu, często nie mają czasu dla własnych dzieci, stąd niestety dzieciaki, szukają innych sposobów znalezienia "społeczności".Włączają telewizor a tam.....która partia przy władzy ta się wychwala pod niebiosa i opluwa przeciwników.
  Dodatkowo,płyną z ekranu zarządzone instrukcje z 2 ambasad 'CO należy mówić"KTO jest wrogiem a kto przyjacielem" itp...
  Ponadto istniej " napuszczanie" Polaków na siebie.Cały czas ma byc stan kłótni/to odwraca uwagę od meritum/.Więc napuszcza się na górników / jak jest takie zapotrzebowanie/, na emerytów jw, na rolników..itd

  Cały czas trwa ohydna gierka na "opanowanie" umysłów narodu, i wmówienie mu swojej retoryki i punktu widzenia PANA i WŁAŚCICIELA weksli i papierów dłużnych Polski.!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930