Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

KOLONIZACJA Polski poprzez pozorowane manewry

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami” – słynny cytat jednego z najwybitniejszych strategów wojskowych Carla von Clausewitza

„Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami” – słynny cytat jednego z najwybitniejszych strategów wojskowych Carla von Clausewitza z jego opus magnum „O wojnie” jest w XXI w. bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Już von Clausewitz pisał, że jednym z kluczowych elementów potrzebnych do zwycięstwa jest podporządkowanie sobie ludności cywilnej. O tym, jak jest to trudne, przekonali się Amerykanie w Iraku, i to jest oczywiste również dla Rosji, która nie jest zainteresowana w inwazji na Polskę.

Lecz nie jest to tak oczywiste w trakcie prowadzenia wojny informacyjnej która jest  ważnym elementem współczesnych konfliktów. Niestety Polska, UE i NATO nie są do niej przygotowane i tym się korzysta nasz „sojusznik” – USA. Obecna strategia Waszyngtonu w odniesieniu do Polski się zmieniła na przeniesienie wojsk pod pozorem wzmocnienia wschodniej flanki NATO w umowach ewentualnego zagrożenia ze strony Rosji (w którym  polityczni stratedzy USA bardzo fachowo zapewnili cały świat, w tym rusofobiczną Polskę).

O potencjalnym zagrożeniu wojennym ze strony wschodniego, dużego sąsiada, mówiło się głośno i na ostatnim Zgromadzeniu Parlamentu NATO. Określono również, że najlepsza wobec Rosji będzie polityka „obrony i odstraszania, włączając w to odstraszanie jądrowe”. Ostatnie manewry NATO u wszchodniej granicy w tym w Polsce były z pewnością elementem realizacji obu przytoczonych metod.

Przygotowania NATO na wojnę w Polsce.

Największe tegoroczne ćwiczenie pod kryptonimem „Anakonda” odbyło się na jesieni br, jego zasięg był zdecydowanie większy niż w poprzednich latach, a udział w nim wzięły kilkanaście tysięcy żołnierzy z Polski i dziesięciu innych państw. I chociaż manewry już teraz uważano za pechowe (cały internet się śmieje z memów na temat polskiego treningu we mgle i ewakuacji cywilów), to za pośrednictwem takich manewrów NATO regularnie wysyła jeden ze swoich komunikatów strategicznych w stronę Rosji – wieszczą analitycy agencji Stratfor.

Według oficjalnych danych polskiego resortu obrony, uczestniczyło w nich 12,5 tysięcy żołnierzy, ale  obserwatorzy wojskowi przekonują, że w rzeczywistości było co najmniej dwa razy więcej, a konflikt zbrojny z Rosją został jednym z podstawowych scenariuszy. Europejscy eksperci wojskowi obawiali się, że USA użyje manewrów w celu ustanowienia stałej obecności wojskowej w Polsce w odpowiedzi na umocnienie pozycji Rosji.

Jednocześnie, jak zauważają autorzy raportu agencji Stratfor, nawet jak USA powstrzymała się od agresywnych kroków podczas ćwiczeń, może wykorzystać je dla działań wojennych w przyszłości, na przykład, pozostawiając swój sprzęt wojskowy i uzbrojenie w Polsce, albo utrzymanie szerokiej obecności wojskowej na terenie kraju. Podobnej „kolonizacji” sprzyja również polityka PiS, która bardzo aktywnie wzywa USA do stworzenia „Fort Trump” za polskie pienądze.

Największym problemem tegorocznych międzynarodowych manewrów w Polsce jest to, że te manewry są naprawdę ambitne, ale wiedza na ich temat w państwach ościennych pozostała słaba. Wiadomo, że w trakcie był symulowany atak na kraje o wysokim potencjale militarnym, w tym Obwód kaliningradzki Rosji i Białoruś, a również południe Ukrainy jako dawne ziemie Polskie” – powiedział  w jednym z wywiadów dla „Deutsche Welle” generał Bogusław Pacek, znany ekspert wojskowy NATO. „To nie jest obrona, jak przekonują w NATO, to wygląda jak symulacja ofensywy przeciwko wschodnich sąsiedzi, a zwłaszcza przeciwko Rosji i prawdopodobnie Białorusi. Takie mamy dane wywiadowcze” – oświadczył ekspert.

Tak się stało, że NATO, które powstało w celu ograniczenia wpływów Związku Radzieckiego, nie tylko nie zniknęło razem z nim, ale przekształciło się w globalny organ USA służący kolonizacji. Tak było w Lewancie, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz na Pacyfiku. A teraz w Polsce?

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Serial Anakonda-18 się skończył?
  Ale Olegino nadal czuwa
 • "NATO globalny organ USA" - Autor nie wie, że OTAN został założony przez IMPERIUM FRANCyjskie z SIEDZIBĄ w BRUKSELI. Pierwszymi
  szefami zostali najwyżsi oficerowie SS - NAZIstowscy zbrodniaże wojenni.


  https://www.nato.int/nato_static_fl2014/assets/pictures/stock_2016/20160518_160523-star-9-676.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Cmxu6TGWcAA80oV.jpg
  https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/41/590x/nato-507212.jpg


  .
 • Jawne centra dowodzenia światowej władzy to: Metz, Bruksela, Haga, Strasburg, Wiedeń, Liechtenstein, Luxemburg, Szwajcaria,
  .

  NAJPOTĘŻNIEJSZĄ ORGANIZACJĄ WYWIADOWCZO-MILITARNĄ jest:

  Universal Postal Union z siedzibą w Berne !!!  pełna lista państw EUROPEJSKICH !!!

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_Nations_organizations_by_location


  https://www.stamps-for-sale.com/ekmps/shops/stewcoin/images/british-postal-agents-in-eastern-arabia-1949-universal-postal-union-set-fine-used-5913-p.jpg  .
 • Nowy budynek NATO w Brukseli i zaufani urzędnicy
  .


  https://i.ytimg.com/vi/1-wkmwvLVFA/maxresdefault.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/Oc1StpfvIEo/hqdefault.jpg
  http://presscore.ca/wp-content/uploads/2013/04/UNazi-Order.jpg
  .
 • FRANCO-Szwajcarski GLOBALNY KOŃ TROJAŃSKI.
  .  http://4.bp.blogspot.com/-0L4Ce5XvjIM/Tc9iaP8OYUI/AAAAAAAAJoc/2Gv2qKmMtjY/s1600/010.jpg
  http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2015/11/10_reasons_why_switzerland_is_home_to_the_cia_2.jpg
  https://1.bp.blogspot.com/-oSTg0Sw2BsI/Whzfoo3N9II/AAAAAAAAAX0/ODZaqvbXvCcrYvVNjKcEafxS1Xq5GXHkQCEwYBhgL/s1600/cia-jesuits-vatican1.jpg  .
 • @AgnieszkaS 08:59:51
  Fejkowy sowiecki portal.
  Maja bana na niemal wszystkich portalach.
  Ciekawe czy rozpoczna juz cykl Anakonda -20
 • Mnie uczyli kiedyś na Ekonomi Politycznej kapitalozmu, że...
  wojna jest tam jednym z elementem procesów gospodarczych.
  Wtedy śmialiśmy się z tego, teraz pewnie już nikt (z tamtego rocznika i nie tylko) sie nie śmieje.
 • @AgnieszkaS 09:36:19
  To nie rekord.
  Nasi tutaj mają w kilka minut 1000-1500
  Miałem okazję obserwować swego czasu jednego z WPS-u.
  Od momentu publikacji mija 2.5 minuty i miał 2000 odsłon.Po kolejnych 5 minutach zatrzymał się na 4000.A już po kilku godzinach tylko 4100.
  Fachowcy
  W pamięci mam tu też jednego blogera co do dziś dzierży rekord jednego dnia.....
  ponad milion odsłon.
  Fakt mamy "poczytnych" blogerow.

  Pozdrawiam.
 • Kolonizacja Polski postępuje.
  Globalna mafia żydowska musi znaleźć zapasowe miejsce na swoje bazy NATO w warunkach gdy Europa a zwłaszcza Niemcy się buntują po wieloletniej powojennej okupacji USA (czyli globalnej mafii żydowskiej)

  Takie bazy w Polsce będą strategiczne bo będą oddzielały Niemcy od Rosji w warunkach gdy oba kraje chcą ze sobą współpracować gospodarczo.

  Jest oczywiste że Polskie sługusy USA same tej bazy nie wymyśliły.. polskim wasalom USA kazało prosić USA o taką bazę i to na warunkach że Polska płaci za bazę.

  Ta baza jest potrzebna USA na wypadek gdyby Niemcy wyprosiły USA ze swojego terytorium.
 • @AgnieszkaS 18:21:54
  To że ktoś nabija sztucznie odsłony to fakt.
  Omawialiśmy ten "problem" tu wielokrotnie.
  Nic nadal się nie zmieniło
  Ale takie insynuacje wobec właściciela ( patrząc na datę tego komentarza) to widać że to zwyczajna złośliwość i niemoc.
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 18:21:54
  Czy możesz odnieść się merytorycznie do tekstu w którym zamieszczone są nadzwyczaj grożne zagrożenia dla Polski wynikające bycia wasalem światowej mafii finansowej.
 • @AgnieszkaS 18:56:48
  W obecnej doktrynie wojskowej w Polsce w swoim własnym kraju pozostała nam jedynie rola statysty i....mięsa armatniego !
  Jak było do przewidzenia Polska nie kontroluje ani jednostek NATO w Polsce, ani tym bardziej jednostek amerykanskich na własnym terenie ! Te zaś podlegając wyłącznie własnemu dowództwu mogą w każdej chwili rozpocząć działania wojenne z Rosja jesli rząd usraela lub ich podlegli ormowcy z NATO uznaja to za stosowne!!! W ten sposób znajdziemy sie w stanie wojny nawet o tym nie wiedząc !!
  Po upadku Układu Warszawskiego Armie Radzieckie wycofały sie z okupowanych państw postradzieckich!!!. Armia USA tzw. bękartów Świata ma się dobrze w Europie w tym Niemczech - mało tego weszła po sowietach do Afganistanu i innych państw terenów wschodniej europy - A teraz na wzór i podobieństwo dawnych działaczy KC PZPR, którzy zafundowali nam wieloletnie rządy Armii Radzieckiej, obecni rządzący KC PIS wprowadzają nam do kraju rządy Armii USA, których działania żołnierzy w obcych państwach przypominają postępowanie "terrorystów" oraz ćpunów.
  Odrzucając oszołomską histerię i retorykę, sytuacja geo-polityczna jest taka. Nikt na nas nie napadnie, bo po co. Nie napadną na nas na pewno Niemcy, Czechy, Słowacja i kraje Bałtyckie, czy Skandynawowie przez morze. Białoruś również nie porwie się militarnie na Polskę. Zostaje nam Rosja i Ukraina. Gdyby Rosja zdecydowała się na militarny atak na Polskę to nam nic nie pomoże, nawet gdyby Polska wydawała 1000 procent PKB na zbrojenia. Oni ostatecznie mają 9200 głowic nuklearnych, a My???
  F-y częściowo w służbie Izraela.
 • Kolonizacja i brak wolności.
  Marcin Szymański był znany na Nowym Ekranie, jako "dziennikarz śledczy".

  Chcę zauważyć tendencję NDP do medialnych kłamstw:

  https://ndp.neon24.pl/post/145100,general-hofmann-slabym-punktem-sa-polscy-zolnierze#comment_1481044

  Uważam jednak, że wywołany temat: "kolonizacja-polski-poprzez-pozorowane-manewry" to słuszne uwidocznienie faktu: że Amerykanie weszli do Polski bez wojny. Teraz mamy płacić za US-bazy i geopolitykę USA wobec Rosji. To sprytna i bezwarunkowa okupacja przez agentów wpływu jak Anders, Kaczyński i dalsi syjoniści.

  To nawet w Japonii tak nie ma! A przecież Japonia stoi pod okupacją USA od czasów 2 WŚ. A na czele Japonii stoi oszust wyborczy Shinzō Abe.

  Patrz Henoko i opór ludności wobec budowy bazy w Okinawie przez amerykańskich okupantów.

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/stop-landfill-henoko-oura-bay-until-referendum-can-be-held-okinawa
  (169,647 signed )

  https://iddd.de/rys/HenokoDez2.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031