Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Ekspert wojskowy: Anakonda-18 – to plama na honorze Wojska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

6 grudnia zakończyły się manewry pk. Anakonda-18. Były to zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wszystkich rodzajów wojsk, w których wzięły udział również obce państwa.

6 grudnia zakończyły się manewry pk. Anakonda-18. Były to zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wszystkich rodzajów wojsk, w których wzięły udział również obce państwa. Celem manewrów „Anakonda-18″ było sprawdzenie, jak w warunkach wojennych współdziałają ze sobą wojsko, administracja cywilna, a także struktury dowodzenia NATO. To największe manewry wojskowe w Polsce, organizowane co 2 lata. W tym roku wpisały się w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

„Duzi chłopcy bawią się w wojnę. Odpowiedź na agresję Rosji? Hmmmm. A nie jest to przypadkiem przygotowanie agresji na Rosje?” – dzieli si swoją opinią ekspert wojskowy prof. Jan Karol Dyma.

Scenariusze manewrów zostały ustalone tak, aby w miarę realnie odpowiadały tym, z którymi będzie musiało się zderzyć państwo w czasie wojny. Chociaż nikt tego głośno nie mówi, chodzi o szkolenie działań prewentywnych USA i państw NATO (w tym Polski i krajów Batyckich) wobec Rosji w razie potencjalnego zagrożenia. „Pamiętajmy jednak że Rosja nie będzie bawić się w strzelanie z czołgów. Od razu poceluje z rakiet” – dodaje Dyma.

Niestety realia ćwiczenia były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Na przykład oprócz działań militarnych, zostały przećwiczone działania pozamilitarne.

M.in. epizod ćwiczenia w Podlaskiem przewidywał ewakuację ludności z miejscowości Gródek do Łomży. W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 300 osób. Cała akcja potrwała 8 godzin! W ciągu których ochotnicy (już byłe) nie dostali ani gorącego posiłku, ani wody pitnej. Następny etap ewakuacji, który zakładał przewiezienie uczestników autobusami do Łomży, a tam rozlokowanie w kwaterach tymczasowych również miał kłopoty. Autobusy ciągle miały problemy z ogrzewaniem wnętrza, a w Łomży pojawił się problem z kwaterami, dlatego ewakuowanych rozmieszczono na sali gimnastycznej szkoły sredniej. Mimo wszystko etap ćwiczenia uznano za sukcesowy i składziono meldunek o tym do Dowództwa Operacyjnego.

Najbardziej pechowy epizod ćwiczenia “Anakonda-18” dla Wojska Polskiego uwidoczniła planowana w ramach ćwiczenia przeprawa przez Wisłę w Chełmnie, którą  udaremnił niski stan wody, wcześniej trzeba było odwoływać loty i strzelania artyleryjskie. Samoloty MiG-29 i Su-22, które musiały wziąć udział w tych manewrach, już od 30 lat w Polsce, i już dawno skończyły okres bezwypadkowy. A więc można czekać na przeróżne niespodzianki. W związku z tym mgła, która powstała w Drawsku Pomorskim i uniemożliwiła działanie lotnictwa być może uratowała wojsko polskie od większego upokorzenia.

Opuszczając liczne problemy i niedokonania, pan minister Mariusz Błaszczak jak zwykle ogłosił sukces.

To jest jakaś kpina z wojska! Według słów pana gen. Jabłońskiego, po tej akcji Wojsko Polskie można określić tylko jako wojsko weekendowe.

 

Polska walczy!

(WIDEO)

 

W „Anakonda-18” wzięli udział żołnierze z dziesięciu krajów NATO – głównie Amerykanie, ale także m.in. żołnierze tureccy, niemieccy, rumuńscy, czescy. Dodatkowo zostały zaangażowane w nie struktury dowodzenia NATO. Międzynarodowy Zespół Certyfikujący sprawdził zdolności Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu do działania według natowskich standardów. Wszyscy eksperci wojskowi i obserwatorzy manewrów wycignęli pewne wnioski z tych manewrów, które mogą być sformułowane w najbliższy czas na stronach czasopism całego światu. Jeden z nich i to bardzo słuszny zaprezentował prof. Dyma, znany ekspert wojskowy: 

„Ćwiczenia wojskowe rzadko odbywają się bez niespodzianek. Jeśli w trakcie konfliktu zbrojnego wiele incydentów mogłoby doprowadzić do śmierci żołnierzy lub poważnych obrażeń ciała, to w czasie pokoju pozostawiają jedynie plamę na honorze. Niniejsza Anakonda udowodniła tę tezę”.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • W aumie bardzo dobrze.
  Polska rozbrojona i niekompetentna wojskowo... to Polska bezpieczna..
  gdyby tylko nie sprowadzali do Polski obcych wojsk... bo to już jest zagrożenie.

  Nawiasem mówiąc Instytut Atomistyki jakoś dziwnie zaprzestał monitorowania poziomu promieniowania na terenie Polski.
  Dotychczas były online publikowane dostępne paki z poziomem promieniowania..(prawie jak mapki z prognoz~pogody)
  DLACZEGO ?
  Teoria spiskowa...a może prawdziwa ?

  Jeżeli USA (NATO) rozlokowała na terenie Polski broń atomową lub to planują (a planują na pewno) to taka broń promieniuje...i to promieniowanie w okolicy widać na mapkach promieniowania (choć dalej jest nieszkodliwe).
  Z tych mapek można by odczytać czy w Polsce jest składowana broń atomowa i gdzie jest składowana...
  Instytut atomistyki dostał zakaz i się musiał dostosować.
  Przypuszczam że musiał również rozmontować swoje punkty pomiarowe w całej Polsce.
 • Kolejny fejk fejkowego konta czyli ......
  Artykuł to klasyczna ruska zarzutka

  komentarz po wpisem:

  Tak się robi artykuły mające wpływać na opinię publiczną

  Tradycyjna ścieżka do wpuszczania ruskich fejków z wymysłonymi wywiadami z generałami i ekspertami krytykujacymi NATO.

  „Duzi chłopcy bawią się w wojnę. Odpowiedź na agresję Rosji? Hmmmm. A nie jest to przypadkiem przygotowanie agresji na Rosje?” – dzieli sie swoją opinią ekspert wojskowy prof. Jan Karol Dyma.

  Skoro ekspert pisze i to profesór! to musi być dramat.


  Sprawdzalem kim jest ów profesor ekspert, bo nigdy o nim nie słyszałem, ale nawet internet nie zna takiej zacnej osoby.
  Jedyne odniesienie do niego w wynikach google to kopia tego samego artykułu na salon24.
  Poza tym zero wyników.

  Czyli nic nowego
 • @Husky 16:45:31
  Warto dodać że ten wpis jest dostępny tylko tu, nawet na salon24 zostaje zawsze ukryty i niedostępny.
  Wcześniej pisał na wielu portalach ale został definitywnie pogoniony,
  Wiadomo że nigdy nie odpisuję, bo to nie on to wkleja, ale znana grupa z Olegino czyli Веб-бригады
  Tak że tego
 • @jan- Ksiega Izajasza [ 60-2] Bo oto ciemnosc okrywa ziemie i gesty mrok spowija ludy
  Tylko te ćwiczenia pochłonely srodki materialne i finansowe za ktore polscy rolnicy mogli by uprawiac ziemie za darmowe paliwo przez moze okres roku W skali globu sa to srodki materialne ktore swiatowe rolnictwo przeliczajac to na paliwa moglo by darmo uprawiac ziemie przez tysiac lat... Niestety ci co zyja z wojny i je organizuja i twozac systemy spolecznego zniewolenia by miec prawo do ograbiania narodow nie pozwola by zabrano im te zabawki a ich zruwnalo z wszystkimi .czy jest nadzieja ze to sie skonczy. mysle ze ludzkosc nie jest w stanie samoistnie tego dokonac. A jesli nawet powstanie swiatowy rzad zlozony z finansjery swiatowej to efekt tej wladzy bedzie bardziej przerazliwy niz najwieksze wojny ludzkosci,terror,i masowe mordy beda na porzadku dziennym .I jest to oczywiste bo ludzie czy te grupy ludzkie ktore sa na szczytach od setek nie zmienia swoich nawykow i i niestana sie ludzmi pokoju,prawdy i milosci,beda realizowac swoje obecne wyobrazenia o zyciu. i wcielac znane sobie metody Dochodze do wniosku ze tylko Biblia daje odpowiedz co do kwesti przyszlosci i jest to optymistyczna wiadomosc ze jednak kiedys to nastapi ze przekuja ludzie orez na ,,plugi i lemiesze,, A ci i ludzie kturzy ida droga agresji i przemocy beda wrecz zmuszeni do zmiany swego systemu wartosci. Tak to precyzuje proroctwo Izajasza

  Stanie się na końcu czasów, że góra świątyni Jahwe stanie mocno na wierzchu gór i wystrzeli ponad pagórki. Wszystkie narody do niej popłyną,

  3.
  mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na Górę Jahwe do świątyni Boga Jakubowego! Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami. Bo Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo Jahwe - z Jeruzalem.

  4.
  On będzie rozjemcą pomiędzy ludami i wyda wyroki dla licznych narodów. Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny.

  5.
  Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Jahwe,,,


  Czy ktos ma inne propozycje,mozliwe do zrealizowania,ja osobscie nie widze co najwyzej kontunacje tego co znamy i widzimy obecnie slowem niema rozwiazan miejmy nadzieje ze przepowiednia Izajasza wypelni sie szybko.
 • @Husky 17:00:53
  "Wiadomo że nigdy nie odpisuję, bo to nie on to wkleja, ale znana grupa z Olegino czyli Веб-бригады"

  Jestem ciekaw, czy ta sama grupa wkleja teksty WPS?
 • @AgnieszkaS 17:40:58
  Już raz mu fejka udowodniłem, i wpis został oddelegowany do lochu.Przez kolejne tygodnie tak samo.
  Zresztą dziwna sprawa z tym kontem, raz w lochu raz na topie a treści zawsze te same  http://ndp.neon24.pl/post/132563,gen-miroslaw-rozanski-nato-wiecej-halasu-niz-konkretow
 • @Talbot 18:38:43
  pewnie tak

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031