Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Niemieckie bazy wojskowe najlepszym rozwiązaniem dla Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po rocznej przerwie odbędą się polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy odbędą się w cieniu sporu o drugą nitkę gazociągu Nord Stream, o reparacje wojenne, a również o stałe bazy USA w Polsce.

 

2 listopada w Warszawie spotkają się polscy i niemieccy szefowie rządów oraz ich ministrowie. AngelaMerkel już po raz drugi w tym roku i po raz czwarty od objęcia władzy przez PiS będzie w Polsce. 

Po rocznej przerwie odbędą się polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy odbędą się w cieniu sporu o drugą nitkę gazociągu Nord Stream, o reparacje wojenne, a również o stałe bazy USA w Polsce.

– Możemy się różnić w wielu kwestiach, w niektórych nawet mocno, ale sąsiedzi muszą ze sobą rozmawiać. Zwłaszcza z powodu różnic – mówi polskim mediom jeden z niemieckich dyplomatów. Niemiecka dyplomacja od jakiegoś czasu próbuje stworzyć listę spraw, w których można by współpracować z Polakami pomimo sporu o praworządność i niezależność sądownictwa w Polsce. Idzie jak po grudzie, a polsko-niemiecka współpraca zamiera.

Jak zdradził niemiecki dyplomat, kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wizyty w Warszawie zamierza omówić na wyższym szczeblu kwestię przeniesienia baz wojskowych z Niemiec do Polski (rozważa ona Śląsk jako miejsce jak najbardziej odpowiednie do tych celów). Zdaniem wpływowego polityka, nie ma konieczności przeniesienia wojsk USA do Polski w celu obrony UE przed ewentualnym przeciwnikiem, ponieważ Niemcy są gotowe bronić Rzeczpospolitej w ramach wsparcia państw członkowskich UE. A więc RFN podczas spotkania w Warszawie zamierza występować z propozycją wprowadzenia do Polski własnego wojska. – Będzie to o wiele taniej i szybciej, nie będzie już wymagana budowa nowego lotniska, a więc dla tak niebogatego państwa jak Polska jest to istotną oszczędnością finansową.

Zdaniem niemieckich polityków, Merkiel może zaoferować Polsce utworzenie stałej bazy składającej się z niemieckich i francuskich żołnierzy, wyposażonych w nowoczesny sprzęt i potężną broń.

Mimo to Berlin i Warszawa dogadały się w sprawie zorganizowania konsultacji międzyrządowych, na których szefowie rządów i ich ministrowie mają rozmawiać o problemach w stosunkach dwustronnych i wspolpracy w ramach Unii Europejskiej.

Marcin Syzmański

KOMENTARZE

 • "sąsiedzi muszą ze sobą rozmawiać"
  To do qnvy nędzy dlaczego z rooskimi nie podejmujecie jakiejkolwiek dyskusji poza smoleńskim wrakiem, który była komisja minia nigdy nie chciała odzyskać !
  A makrela to chyba na łeb upadła, "zamierza omówić na wyższym szczeblu kwestię przeniesienia baz wojskowych z Niemiec do Polski (rozważa ona Śląsk jako miejsce jak najbardziej odpowiednie do tych celów)."
  No i jeszcze ta niemiecka dbałość o oszczędność, noż ... jego mać:
  "A więc RFN podczas spotkania w Warszawie zamierza występować z propozycją wprowadzenia do Polski własnego wojska. – Będzie to o wiele taniej i szybciej, nie będzie już wymagana budowa nowego lotniska, a więc dla tak niebogatego państwa jak Polska jest to istotną oszczędnością finansową."
 • @provincjal 09 15:11:06
  Słyszałem opinię, że taśmy Morawieckiego to niemiecka odpowiedź na CPK.
 • @
  Ja bym proponował odrestaurować Oberkommando der Wehrmacht -Wilczy Szaniec i Auschwitz.


  www.youtube.com/watch?v=dZs0cqr3-pQ
 • zyga
  Ciekawy jestem, komu padło na mózg, żeby pisać takie BZDURY??? Znany pisarz, W.Łysiak tak skomentowałby te głupoty:"waszmościom something pojebałoś"!!!
 • @zibi 22:56:19
  //Ciekawy jestem, komu padło na mózg, żeby pisać takie BZDURY?//

  Fejkowe konto?
  Zostało mu tu tylko pisać
  Wszędzie ten NDP pogonili
  Nawet na sralonie 24
 • Bazy Niemieckie w Polsce ..na śląsku ?
  To pierwszy krok do zmiany granic Polski wg Niemieckiego scenariusza.
  Gwarantem obecnych granic Polski może być tylko Rosja.

  Polityka solidaruchów bardzo zniechęca Rosję to takich gwarancji a wręcz odwrotnie zachęca Rosję do akceptacji likwidacji Polskiego "wrzoda" w Europie.
  To powtórka polityki przedwojennej sanacji.,, wiemy jak się to skończyło.

  Tak to się dzieje gdy rządzący nie reprezentują interesów zgnojonego przez nich narodu. Tak było przed wojną i tak jest dzisiaj.
 • Niemcy zagrożeniem dla Polski
  Na portalach w tym tutaj niestety też pojawia się wiele troli, które urabiają opinię publiczną pod obce państwa.

  Myślę że jeden ze sposobów to jest przedstawianie rosji jako kraju, z którym należy mieć dobre stosunki.
  Niemcy i rosja systematycznie wrogami polski. Bazy to można mieć, ale polskie w niemczech, aby mieć pewność, że niemcy nie wykombinują nam 3 wojny światowej.
  Trzeba w polsce postawić taką armię, żeby rozwalić i niemcy i rosję w razie czego na amen gdyby się młotkom marzyła 3 wojna światowa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031