Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecny szef MON jest niepewny swojego stanowiska. Odwołuje przez to generałów i prowadzi „nerwową politykę kadrową”. Dorównuje pod tym względem swojemu poprzednikowi, który tropił spiskowców w resorcie.

W polskiej armii jest 73 generałów, z czego w służbie czynnej jest blisko połowa z nich. To zdecydowanie za mało na liczące 100 tys. żołnierzy wojsko. MON chce przygotować nową strukturę kadrową dostosowaną do zmiany systemu dowodzenia. Mimo że zapowiadana jest jako ewolucja, żołnierze spodziewają się prawdziwej rewolucji.

Antoni Macierewicz miał tropić w armii prawdziwych i urojonych spiskowców. Z kolei Mariusz Błaszczak dymisje wręcza po cichu, aby nie powstało wrażenie, że nie panuje nad resortem. W każdej chwili może stracić posadę, więc prowadzi „nerwową politykę kadrową”, usuwając tych, którzy podważają jego kompetencje – podaje „Gazeta Wyborcza”. Niektóre z dymisji ważnych dowódców nie pojawiły się nawet na stronie MON.

Aktualny szef MON swoje rządy rozpoczął od sprzątania po swoim poprzedniku i usuwania ludzi ściśle z nim powiązanych. W ten sposób odwołany został gen. Leszek Surawski, który słabo radzi sobie z językami obcymi i nie potrafił porozumieć się z kolegami z NATO. Zdymisjonowany został też gen. Grzegorz Hałupka, który nie miał doświadczenia w skokach ze spadochronem, co kompromitowało go w oczach dowódców z USA.

W kolejce jest też gen. Dariusz Górniak, który krytykował szkolenie żołnierzy. „Wyszkolenie żołnierzy 12 Brygady na takim samym poziomie jak wyszkolenie tych samych żołnierzy podczas strzelania salwy honorowej na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Od razu widać, że jesteśmy światowym mocarstwem ale w produkcji świń i jabłek”. Tak ostro generał Dariusz Górniak wyraził swoje niezadowolenie z powodu fatalnego stanu technicznego wozów bojowych podczas manewrów.

Gen. Mirosław Jemielniak został odwołany za przyznanie nagrody dla dziennikarza TVN. W podobnych okolicznościach zwolniono kontradmirała Mirosława Mordela, który powiedział, że „nadzieje marynarzy na nowy okręt podwody zostały zawiedzione”. Zdymisjonowany został też gen. Jan Dziedzic, który ma zostać przeniesiony do rezerwy, a bez przydziału został gen. Andrzej Knap

 

KOMENTARZE

 • Autor (sic)
  A 100 tys.woja jest gotowych do wojny
  Anakonda 18
  Kiedy ty skończysz z tymi fake newsami
  Kiedy.
  To już JEDYNY portal gdzie cię tolerują
  JEDYNY
 • W duchu dwustronnego partnerstwa
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/879/96/8799600.jpg

  "Minister powiedział też, że nieodpowiedzialność izraelskich pilotów doprowadziła do śmierci 15 wojskowych. Jak zaznaczył, takie działania są sprzeczne z duchem dwustronnego partnerstwa."

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809188799318-sputnik-il-20-rosja-kreml-obwinia-izrael/
 • Autorze
  Nie wiedziałem, choć jestem kapitanem, że podwody są okrętami.
 • Autorze
  [Leszek Surawski, który słabo radzi sobie z językami obcymi i nie potrafił porozumieć się z kolegami z NATO. Zdymisjonowany został też gen. Grzegorz Hałupka, który nie miał doświadczenia w skokach ze spadochronem, co kompromitowało go w oczach dowódców z USA.] No i tu ma rację. Co to za generał nie mający na koncie skoków ze spadochronem, w USA każdy ma, gapę spadochroniarza. No i angielski się kłania także, bo jak ma rozmawiać? w Idisz?, na migi?
 • @kula Lis 67 16:07:42
  A co niektórzy mają emblemat Navy Seal. To są gruntownie wyszkoleni i z kondycją generałowie, muszą przechodzić testy wytrzymałościowe, jak żołnierze i podlegli im podoficerowie, oficerowie, nie to co większość naszych pasibrzuchów i ochlapusów.
 • @kula Lis 67 16:11:49
  Zobacz jakie pagony ma Szojgu - NATO w czystej postaci.
  Rosyjscy wojskowi już nie wyglądają, jak wielokolorowe papugi.
 • Wojskowość, to element panstwa w którym najlepiej widać destrukcyją działalność PiS
  Odbudowa armii zajmie lata. Zawsze w wojsku była wymiana kadr, ale nie robi się tego tak jak robi to PiS. Antoni M. zna się na wojsku, tyle, że to agent, destruktor. Błaszczak zna się tylko na wazelinie, na niczym więcej.
  Całkowite wstrzymanie inwestycji w sprzęt bojowy. Kupili tylko samoloty, by w razie jakiegokolwiek konfliktu rząd mógł się szybko ewakuować. Zero śmigłowców, w marynarkę wojenną inwestujemy dokładnie tyle, co w harcerzyków Macierewicza. W misjach wojennych mieliśmy brać udział, (narażać ludzi, niszczyć sprzęt, bo przecież ten sprzęt w piaskach pozostał) po to, by zdobyć doświadczoną w warunkach wojennych kadrę. Dziś to dwóc destruktorów zniszczyło. Żaden szpieg tyle złego dla Wojska Polskiego by nie zrobił co dokonal Macierewicz. Ludzie bez wiedzy, bez doświadczenia po 2 stanowiska awansowani, by tylko stołki obsadzić

  PiSiewicze prostego przetargu, jak na np autobusy zrobić nie potrafią. Miały być helikoptery, nie ma nic. Może i francuskie nie były najlepsze, ale jeśli tak, to trzeba kupić coś innego, nie kupiono nic, wojsko, marynarka musi mieć na czym latać. Chore opowiastki "zaprzańca" (Nanger Khel - zaprzańcem kto nie szanuje żołnierza polskiego) o budowie własnych helikopterów przy współpracy z Ukrainą, to tak samo, jak opowiastki o lotniskowcach podwodnych.

  Widzę autorze, że cię dwa trolle dopadły. Musisz im wybaczyć, dziś mają ciężki dzień. Tekst o udziale środowisk PiS w FOZZ, teraz twój tekst. Nic dziwnego, że nerwy puszczają. Z mojej strony *5.
 • @Zawisza Niebieski 17:30:40
  Autor skompromitował się pierwszym zdaniem:
  "W polskiej armii jest 73 generałów, z czego w służbie czynnej jest blisko połowa z nich. To zdecydowanie za mało na liczące 100 tys. żołnierzy wojsko." w wojsku panuje patologia narastająca, teraz zwykły szofer to chorąży, jeżeli nie oficer..
  Te obecne generały to namaszczeni przez władzę od 89roku, chyba masz świadomość co to były za władze i kogo mianowały?

  Już w latach 80-tych sprawdzian fizyczny dla oficerów wyglądał tak: do kapitana turlali piłkę lekarską, majorzy i pułkownicy wodzili za nią wzrokiem, generalicji to nie tyczyło..

  Wielokrotnie pisałem, że w armii powinna nastąpić degradacja wszystkich o dwa stopnie, to jest chore, że awans jest za wysługę, a generała dostaje się z partyjnego nadania..

  Mniejsza z tym(bo i tak nie zrozumiecie), dzisiaj w Teleexpresie widziałem wypowiedź Płaszczaka, który cieszy się, że Juda w Hameryce u Wiewióry załatwia stałe stacjonowanie wojsk okupacyjnych w Polsce, pod pozorem bezpieczeństwa!!!!!!!!!!??? Wcześniejsze ministranty wojny mówiły, że bezpieczeństwo zapewnia nam obecność w NATO..

  Moim zdaniem, marynarka wojenna powinna zostać zmieniona na straż wybrzeża, która będzie pilnować, aby Szwedzi na pontonach jako emigranci do Polski nie dotarli. Łodzie podwodne na Bałtyku to mrzonki polityków do ewakuacji własnych zadów i precjozów z Polski w razie buntu narodu.

  Jeśli o ile Polska ma posiadać armię (zastanawiam się nad jej przydatnością), to ściśle wyspecjalizowaną: komandosi i wojska rakietowe. Nasze samoloty są w stanie pokonać Czechy, tylko po co? To jest dywizjon ekspedycyjny do walk w okolicach Wzgórz Golan..

  Czy Rosja nam zagraża? Moim zdaniem NIE.Taniej i bezpieczniej żyć z sąsiadem w pokoju. Hamerykańcy stacjonujący w Europie destabilizują region :(

  Pozdrawiam trolla, co to byle dowalić PiS, daje 5* głupotom..
 • @wk..ny 18:03:56
  Dodam, że mój znajomy emerytowany ppłk, z emeryturą ponad 4000 netto od 60 roku życia, innej pracy niż kierowca-dostawca czy cieć w hotelu; od ochrony po wymianę żarówek, nie potrafi dostać.. taka to elita..

  Znam pracę w służbach mundurowych poprzez wielu znajomych, kiedyś mówiono na tych co awansują/dostają się do szkół oficerskich: "plecak", bo miał plecy na wyższych szczeblach, a teraz to są specjaliści najlepsi z najlepszych, heheh

  Moja siostra startowała w naborze na sekretarkę niemundurową w MON, jako plecak z poparciem pułkownika, odpadłą w półfinale, finale były 3 protegowane generałów.. a praca za 2500zł brutto.. żal.pl - z Waszej wiedzy w temacie również.
 • @wk..ny 18:03:56
  Co do pierwszego zdania nie będę się spierał, nie znam liczb. Ale co do oceny "Już w latach 80-tych sprawdzian fizyczny dla oficerów wyglądał tak: do kapitana turlali piłkę lekarską, majorzy i pułkownicy wodzili za nią wzrokiem, generalicji to nie tyczyło.." W tym okresie byłem w Wojsku, służba obowiązkowa (bażanty), jako informatyk miałem pod opieką pracownię komputerową w Akademii Sztabu Generalnego w Rembertowie. Nie raz widziałem wracających z poligonu "tych turlających piłeczkę" majorów, kapitanów. Musieli w jakiś błotnistych salach ją turlać, bo błoto w nich skapywało. :)

  Co do "DługoPiS'a" i zaszczytu jaki go kopnął w nagrodę za ustalenie z Izraelem brzmienia ustawy o IPN to już się wypowiedziałem u siebie:
  //Zawisza.neon24.pl/post/145549,wraze-slowo-konstytucja#comment_1487894

  Do armii ściśle wyspcjalizowanej dążyliśmy, teraz priorytety się zmieniły dążymy do armii harcerzyków biegających po polach z drewnianymi karabinkami.

  A Amerykanie, w razie jakiegoś konfliktu z Rosją poniosą duże straty w sprzęcie i ludziach, wiejąc do Niemiec. Wielkość strat można szacować na podstawie strat jakie ponosili jadąc do nas. :)
 • @wk..ny 18:21:49
  Tak z emerytami wojskowymi jest w przypadku tych, co po polach latali. Ja mam znajomego po WAT, po przejściu na emeryturę z pocałowaniem ręki przyjęli go w zakładzie cywilnym. To jest kwestia co się umie. Jak się całe życie "Z" ganiało, to tylko cieciem można być.
 • @wk..ny 18:21:49
  //Dodam, że mój znajomy emerytowany ppłk, z emeryturą ponad 4000 netto od 60 roku życia//

  No to ja cię przebiję. Mój kolega z plutonu poszedł na 100% emeryturę w wieku 33 lat. W stopniu sierżanta..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:33:26
  Teraz napisz jak to było możliwe. Teoretycznie po 15 latach służby?
 • @Zawisza Niebieski 19:22:12
  Po Wacie zgoda, po Pancerniakach pozostaje ochrona, taxi.
 • @Talbot 16:18:07
  Musi pan wysoko podskoczyc, zeby "tykac" p. kula Lis...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:33:26
  Oczywista bzdura. Emerytura pełna to 75% ostatniego uposażenia. Po 14 latach służby to wynosi chyba 40%.
 • Ciąg dalszy złotych myśli maślaka !
  "Polskie władze sugerowały wcześniej, że w zamian za stałą bazę Polska może zaoferować Stanom Zjednoczonym inwestycje wielkości 2 mld dol. Jednak na konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów Donald Trump mówił, że polski prezydent zaoferował znacznie więcej.
  Polski minister obrony mówił jednak potem dziennikarzom, że nie było mowy o liczbach. - Nie padała konkretna kwota. Rozmawialiśmy o współpracy. Jesteśmy na dobrej drodze, by Polsce zapewnić bezpieczeństwo. To będzie bezpieczne dla Polski. Będziemy mogli żyć w bezpiecznym kraju. I to będzie dobre dla Ameryki - podkreślił."
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/mariusz-blaszczak-o-kosztach-bazy-usa-w-polsce/vr79dcl
 • Bardzo ciekawe zwłaszcza końcówka!!
  ze strony Mruchy:
  https://www.wanttoknow.info/behindthescenes

  No i:


  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-19/top-us-general-says-american-troops-should-be-ready-die-israel

  Znaczący amerykański generał twierdzi, że amerykańskie wojska powinny być gotowe na śmierć dla Izraela.


  PS. Więc nasze polskie też!!Huraaaaaaaaaaaaa....
 • @provincjal 09 07:20:09
  Kluczowe w tej dyskusji jest jedno zdanie Trumpa: "Tak, ROZWAŻAMY coś takiego". Zatem to żadna deklaracja i zobowiązanie tylko czysto marketingowo-polityczny zabieg mający na celu ucieszenie gawiedzi. Nie ma co się oszukiwać, Rosja nigdy nie pozwoli na to żeby w Polsce powstały stale bazy Amerykanów. Jedna z teorii spiskowych głosi, że Rosja zgodziła się na nasze wejście do NATO pod warunkiem, że w Polsce nigdy nie powstaną stale bazy. A deklaracja podpisana przez Sikorskiego i Rice ( o bardzo podobnej treści... obiecująca stacjonowanie patriotów np.) nie byłą dwustronna i bilateralna ...? Zatem pożyjemy, i zobaczymy jaki będzie efekt tych ROZWAŻAŃ. Sedno jest tutaj cyt: "Trudno wysłać żołnierzy w miejsce, w którym nie są zabezpieczeni w czasie pokoju. Narażeni na atak terrorystyczny, czy na szpiegostwo" to więc chyba nie tak szybko, zobaczymy żołnierzy amerykańskich w Polsce. Skoro Prezydent Zwierzchnik Sił Zbrojnych, dba o "lewą nogę" i ma doradców z WSI, miotu sowieckiego z aparatem sprawiedliwości.
 • @Talbot 15:37:34
  Poczytaj ile Szojgu zna języków, jak jest wykształcony i jak nadal sprawny fizycznie. Potem pisz.
 • Autorze
  Polska ma więcej generałów niż armie USA, Rosji, Chin, bo coś ponad 150ciu.
 • @trojanka 07:40:23 taka prawda
  Niestety Ameryka dba tylko o $$$$ i taki jeden mały kraik, którym nie jest Polska. A osoby z tego małego kraiku i ich kuzyni mieszkający w USA raczej nas nie uwielbiają. Wiem, że w przeszłości z naszymi sąsiadami było różnie, ale jak to się mówi z sąsiadami lepiej żyć w zgodzie.
 • @kula Lis 67 08:53:40
  Masz rację,Ameryka ma na względzie jedynie ZYSK, ekonomiczny, militarny itp.
  Dlatego smuci mnie ekstaza "naszych" polityków ,jak to Ameryka nas kocha, oni to wiedza i tym grają bezustannie.
  Do jasne ciasnej, neurotyzm trzeba leczyć a nie epatować nim!!
  DLA USA liczą się WYŁĄCZNIE interesy!!I poświęci KAŻDEGO i WSZYSTKO dla tego,bez najmniejszych skrupułów i bez chwili wahania!
  Ja jestem przerażona tymi miliardami obiecanym przez Korna hauseraDuda.
  To znaczy kupujemy obligacje ameryckie z ogromnymi stratami na oprocentowaniu, kupujemy 5 razy droższą broń niż inne kraje,zmuszono nas do zakupu 4 razy droższego gazu amerykańskiego / zapłaci Kowalski, Nowak , bo rzond i sejm sie sam wyżywi z 20.000 diet i dodatków/mamy wypłacić rzidom 300mld$ lub oddać pół Polski,mamy utrzymywać Ukrainę i setki tysięcy uchodźców,oraz płacić za bazy w Polsce.
  Może od razy cały budżet przelewać na konto Białego Domu plus Ukrainy!
  Nasze zadłużenie to ponad 4 bln zł.
  Nasze prawnuki jak się w ogóle urodzą kiedyś ,od kołyski będą zadłużone na setki tysięcy!
  I po co pier..lenie codziennie o wolnym i niezależnym kraju????
  ANI JEDNA decyzja w Polsce, nie zapada samodzielnie!!!!!!!!ANI JEDNA!!
  Bio jeżeli tak..to Trybunał Stanu!!
  Chce Polski bezpiecznej,ze swoim wojskiem i fabrykami uzbrojenia samodzielnej z sojusznikami na równych warunkach /Węgry, Czesi, Słowacy,ew,Bułgaria, Rumunia/.
  Tak nas załatwili, okradli, rozbroili i zniszczyli, jak NIGDY dotąd w historii kraju!!
  Po to, żeby realizować swoje cele w Polsce, naszym kosztem.
 • @kula Lis 67 20:46:19
  Kolega był skoczkiem spadochronowym. W cywilu miał ponad 1000 skoków.Do wojska poszedł na ochotnika w wieku 18 lat (służba zasadnicza 2 lata, rozpoczęliśmy razem w 84'). Po SZ został w wojsku w stopniu plutonowego . Cały czas wyczynowo uprawiał skoki. Skoczkowie zaszeregowani byli wtedy jako wojska specjalne i każdy rok służby liczył się podwójnie.
  Ot i cała tajemnica.
  Zawodowo skakał jeszcze po 40.
 • @trojanka 09:18:50
  "smuci mnie ekstaza "naszych" polityków ,jak to Ameryka nas kocha, oni to wiedza i tym grają bezustannie."
  Całkiem niedawno Szatany Zjednoczone oświadczyły, że polski rząd ma uchylić ustawę IPN o ochronie dobrego imienia Polski i Polaków bo jeśli nie to...
  ucierpią na tym nasze interesy strategiczne!
  Z takiego błahego powodu!
  I ja mam uwierzyć, że oni będą za nas oddawać własne życie?
  Tylko idiota może wierzyć w takie bajki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:28:03
  W tym wypadku zgadzam się z tobą, tak było. To samo mój brat, skoki i pilotaż helikopterów, liczono mu podwójnie lata.
 • @trojanka 09:18:50
  Ponieważ autor tego nie zrobił, więc ja przetłumaczę ten zwrot "Poland first" - Chodzi o to, że nikt na świecie nie płaci USA za udostępnianie swego terytorium na wojenne awantury. A my będziemy pierwsi. Będzie to kwota wyższa niż nasz dotychczasowy udział w NATO i przekroczy 2 mld dolarów! W dodatku Prezydent USA zastanowi się łaskawie nad naszą propozycją i być może ją przyjmie! Sądzę, że to wahanie wynika w głównej mierze z zaskoczenia. W jego wieloletniej karierze biznesowej nikt jeszcze tak z nim nie negocjował!
 • @trojanka 09:18:50
  Ta deklaracja to warta tyle co zeszłoroczny śnieg. Nie ma umowy i koniec. Niemcy bogaty kraj nic nie płaci za pobyt jankesów. Taki to sojusznik a Izraelowi Trump dopłaca każdego roku na obronę 3 mld USD.
 • @trojanka 09:18:50
  Oddanie rynku amerykańskim koncernom to sukces? Polskie firmy nie dokonają tam ekspansji, to zostało jawnie przez Trumpa powiedziane, mamy bulić miliardy za jakąś bazę, a w zamian kupować drożej gaz? To kpina, uczynienie Polski terytorium zależnym! Przecież każdy kraj chroni swój rynek,a silny dokonuje ekspansji, a u nas rynek oddaje się wszystkim, nawet Ukraina przejęła część, a teraz Amerykanie wezmą resztę. Cieszcie się głupcy, ruski Polski nie zaatakuje, bo w Polsce nic polskiego już nie ma, nawet ludzi zamienia się migrantami z Ukrainy i innych terenów świata!!! Przyszłe pokolenia nas wyklną za bierność!
 • @kula Lis 67 11:12:24
  Ale jakby co to w następnych wyborach trzeba głosować na PiS - mniejsze ZŁO.
  I tym sposobem Polska odchodzi w niebyt.
 • @trojanka 09:18:50
  USA 4 : POLSKA 0. Niestety Donald Trump okazał się zbyt silnym przeciwnikiem, sorry partnerem dla Andrzeja Dudy. Temu ostatniemu, choć widać było podczas konferencji, że zbiera mu się na płacz (ten łamiący się głos, przełykanie) pozostało robienie dobrej miny do opłakanych skutków gry. Poza zaklinaniem rzeczywistości, poza czystym frazesem w ustach A. Dudy "Poland first", podpisana deklaracja jest tylko jednym z wielu nic nie znaczących świstków papieru, na którym w dodatku podpisu A. Dudy trzeba poszukiwać z uwagą. Polska w wizycie w USA nie zyskała nic, USA zaś wyszło z tego jak prawdziwe mocarstwo z konkretami w sferze biznesowej, nie tylko na terytorium Polski, ale i na terenie tzw. Trójmorza. Skonfliktowani z Rosją, skazani jesteśmy już teraz wyłącznie na gaz albo z USA, albo z Kataru, względnie poprzez Danię ze złóż na Morzu Północnym (o ile oczywiście PGNiG wydusi z siebie jakieś znaczące środki i odwierty z sukcesem w co wątpię zakończy). Nie miejmy bowiem złudzeń, aby Rosja, państwu, które permanentnie bruździ w ich interesach z Niemcami, Francją, a i z USA też, sprzedała cokolwiek tanio. Trump więc zapewnił USA sprzedaż LPG do Polski, a i do niektórych krajów tzw. Trójmorza, co sam Duda ogłosił, że LPG będzie Polska sprzedawała dalej. Co do obronności, to Trump wykorzystał Polską naiwność, i z łaskawością przyjął dar w wysokości 2 mld USD, a być może, co zatem wielce niepewne, bazę US Army w Polsce utworzy, zastanowi się jeszcze. Zaś odnośnie uzbrojenia, Trump pochwalił Dudę, że Polska kupiła rakiety Patriot (jak zwykle najlepsze na świecie bo amerykańskie), więc temat współpracy w tym zakresie mamy zamknięty, gdyż o żadnym know-how w technologii rakietowej i produkcji choćby podzespołów (vide Szwecja - poza NATO) nie padło ani jedno słowo, a i w deklaracji go brak. Oczywiście, możemy kupować w USA broń - bo jest ona najlepsza na świecie, co gwarantuje Trump, ale w drugą stronę ten transfer nie działa, bo po co Amerykanom PT Twardy, skoro mają Abramsy (rzeczywiście obok izraelskich) najlepsze czołgi świata. Innej broni z Polski USA też nie potrzebuje, bowiem amerykańscy tubylcy maja po domach pochowaną lepszą niż na wyposażeniu WP. Pójdźmy w kierunku inwestycji - po początkowym, w latach 90-tych zachwycie Polską, i inwestycjami w przemysł spożywczy i maszynowy (Pepsi Co, Coca-Cola, Pol-Am-Pack) po wydrenowaniu tych branż kapitał amerykański wyraźnie zmniejszył swe zaangażowanie w Polsce. Pozostając, co oczywiste biznesowym partnerem, za znów magiczne 2 mld USA jako wykonawca elektrowni, mowa o General Electric, co wdzięczny A. Duda podkreślił na konferencji. Szkoda, że żaden polski podmiot nie realizuje na terytorium jakiegokolwiek stanu USA podobnej wartościowo inwestycji, ale oj tam, oj tam, widać czepiam się i tyle. I ostatni kamyk do polskiego ogródka. Współpraca naukowa. Nie wiem jak sobie to Duda wyobraża, ale gdyby UW czy UJ, Politechnika Warszawska czy Krakowska lub AGH, były na pozycjach zajmowanych przez takie uczelnie jak Harvard, MIT, czy choćby stanowy Richmond, nie mówiąc już o Uniwersytecie w Kopenhadze (2 m-ce w światowym rankingu uczelni), to można by o współpracy z amerykańskimi uczelniami mówić, a tak, ze wstydem trzeba raczej prosić o naukę, zarówno dla kadry profesorskiej, jak i co daj Boże studentów. I tak doszliśmy do końca. Mecz zakończony, Trump strzelił 4 gole, Duda ani jednego. I taka jest pozycja Polski jako sojusznika wobec USA, i niestety musimy się z tym póki co (poka) pogodzić. Jeśli nie schrzanimy inicjatywy Trójmorza, i rzeczywiście staniemy się lioderem tej czesci Europy, mając za sobą poparcie 9 państw, to być może w przyszłości mecz USA - Polska może mieć wynik 4:2, 4:3, ale na remis raczej nie liczmy. Niewielka porażka z USA to wynik w biznesie dobry. Obecnym wynikiem, twardo, Trump pokazał Polsce miejsce w szeregu. I tyle.
 • @trojanka 09:18:50
  Przede wszystkim to tylko deklaracja, więc jeszcze nikt niczego nie wynegocjował. Ja czekam na umowy, które wiążą strony i obligują je do wyłożenia pieniędzy. To będzie najważniejsze. W stosunku do Izraela wydano ustawę 447, która jest niebezpieczna, ale nie ma "zębów", bo nie obliguje władz USA do konkretnych działań przeciwko nam, a tylko każe im działać na rzecz przejęcia pożydowskiego mienia bezdziedzicznego w Europie. To już coś. Czekam, aż my dostaniemy coś konkretnego - ustawę umowę, cokolwiek.
 • @kula Lis 67 12:13:48
  Jeśli się nie mylę to PiS do Trójmorza zaprasza Niemców.
 • @Zawisza Niebieski 19:13:36
  faktycznie pomyliłem lata 80 z 90.. w latach 80 ojciec w wigilię miał służbę, teraz w weekend jednostka zamknięta, bo żołnierz pracuje od 8-16 w dni robocze, a w weekend pilnuje jednostki firma ochroniarska, jakby Rosja miała napaść Polskę to najlepiej o 17.00 w piątek, do poniedziałku 8.00 zajęli by cały kraj ;))))))))

  Ja mam znajomego, który na WAT studiował coś z laserami związanego i na 4 roku miał propozycję 3x lepszą niż wojsko proponowało; nie poszedł do wojska.. Piloci na emeryturze do LOT-u szli tabunami kiedyś.. Jest kilka profesji wojskowych cenionych w cywilu, ale to mniejszość. Mój znajomy był dowódcą WKU wojewódzkiego.. taki lepszy dErektor, hehe

  Jak KulaLis trafnie napisał, po takim ZMECHU to taryfa najczęściej, bo sam wymieni klocki, olej i go mechanior na robocie nie oszuka ;)


  "Do armii ściśle wyspcjalizowanej dążyliśmy, teraz priorytety się zmieniły dążymy do armii harcerzyków biegających po polach z drewnianymi karabinkami." kiedy?????????????

  Od 89 roku, a nie tylko za PiS to wszystko dzieje się.. bądź uczciwy w ocenach!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @kula Lis 67 20:46:19
  Pilotom i podwodniakom oraz za misje zagraniczne liczyło się chyba jako x2 do wysługi.

  Wychodzi na to, że Jarek służył na podwodnym lotniskowcu operującym na tajnych misjach zagranicznych.. a z Macierewicza śmieją się, a pewnie był tam Jarka oficerem politycznym :)))))))))))))))))
 • @kula Lis 67 10:46:09
  5*

  brawo!!!!!!!!!!!!!!!! temat możesz sprzedać do kabaretu :))))
  Skecz z tego nieziemski by był.

  Pozdrowił
 • @kula Lis 67 11:12:24
  Pracuję z kilkoma koncernami międzynarodowymi z 3 kontynentów..

  Amerykanie: chcesz, to płać dużo więcej niż w USA i tak nie masz wyboru
  Francuzi: tego nie mamy, tamtego nie mamy, nie chce mi się z tobą gadać, bo mi żaby z garnka wyskakują
  Japończycy: milczą w każdej sprawie :(
 • @Robik 12:05:00
  "Gdyby demokracja miała coś zmienić, to by ją zabroniono."
  Gdyby sprowadzeni terroryści z Filipin wysadzili wszystkie lokale wyborcze, zabili wszystkich kandydatów, to system by się nie załamał, było by nadal tak jak jest, a nawet gorzej :(
 • @kula Lis 67 12:37:42
  ustawa 447 dotyczy Europy, a nie tylko Polski???

  tak to jest, jak czytam tylko blogi :(
 • @Robik 14:02:10
  Duda!
 • @wk..ny 17:35:02
  Brat jako pilot helikoptera miał liczone x2, kuzyn na podwodniakach także x2.
 • @wk..ny 18:31:16
  Tak Europy, nie tylko Polski.
 • @Robik 12:05:00
  Za PO/PSL już by Polski nie było.
 • @kula Lis 67 19:42:25
  Polski już nie ma.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031