Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Wielki najazd na Polskę. Polem walki - cały kraj

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Analityk: „Zanim NATO zaatakuje Rosję, bo najpierw zaatakuje Polskę. Krzycząc w mediach, że to ROSJA! Mogą zacząć dywersję. Będą używać rosyjskiego i będą medialne wrzaski o „zielonych ludzikach”. Kto nie uwierzy? … Uwierzą WSZYSCY”.

Listopadowe ćwiczenia Anakonda-18 kończą cykl manewrów NATO na wschodniej flandze tego roku. Według oficjalnych źródeł dowództwa NATO i SZ Polski nie ukrywają fakt, że mają te manewry za główne zadanie zastraszenie Rosji i jej partnerów. Dlatego przez cały czas MON Polski i dowództwo NATO w swoich licznych wypowiedziach wspominają te same liczby zaangażowanych w manewry żołnierzy i sprzętu (wbrew Traktatu Wiedeńskiemu z 2011 roku przez OBWE („O środkach budowania zaufania i bezpieczeństwa”). Przypomnijmy, że według Ministerstwa Obrony Polski w ćwiczeniach weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy w tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w ćwiczeniach wezmą udział sojusznicy Polski z NATO – wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także partnery z Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów.  To 5-8 razy więcej niż zaangażowanych żołnierzy z Rosji i Białorusi podczas manewrów Zapad-17 (przypomnijmy o licznych fake-newsach na temat 100-tysięcnego wojska u granicy NATO). Możemy przypuścić że najważniejsze elementy Anakondy-18 są również o charakterze informacyjno-propagandowym. A więc to tylko prężenie muskułów?

Scenariusz ćwiczenia także zakłada konflikt pomiędzy fikcyjnymi państwami eskalujący od trudnej sytuacji politycznej po agresję. Jeden z epizodów manewrów – ćwiczenie nalotu prewencyjnego wojsk koalicji z użyciem rakiet klasy powietrze ziemia. Scenariusz manewrów odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. To przełom w myśleniu sztabowców NATO. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem, a nie „częścią rozwiązania europejskich problemów”.

Prof.zw.dr hab. Sebastian Wojciechowski. w jednym ze swoich artykułów zaznaczył: „Zanim NATO zaatakuje Rosję, bo najpierw zaatakuje Polskę. Krzycząc w mediach, że to ROSJA! Mogą zacząć dywersję. Będą używać rosyjskiego i będą medialne wrzaski o „zielonych ludzikach”. Kto nie uwierzy? … Uwierzą WSZYSCY”.

I dodał: „Obawiam się, że dla ewentualnego konfliktu NATO (zakładając, że staną za Polską) kontra Rosja, to cały nasz piękny kraj będzie jednym wielkim poligonem… bo my jako my, to nie bardzo mamy czym się odgryzać. Mimo szumnych i buńczucznych wypowiedzi”.

Generał Polko ponad rok temu mówił, że w ciągu kilku miesięcy powinniśmy się spodziewać rosyjskiej prowokacji na polskiej granicy. Oczywiście nikt nie kazał mu uzasadnić takiej opinii. W ciągu ostatnich lat do Polski pod pretekstem obrony wprowadzono więcej za 30 tys.zołnierzy amerykańskich prawie na stale. W tym roku prezydent Duda awansował przekazanie 2 mld. euro dla stałej bazy amerykańskiej na terenie Polski.

To jest nic innego jak podżeganie do wojny, ponieważ opinia publiczna jest ustawiana w tryb oczekiwania rosyjskiego ataku. To daje otwartą drogę do natowskich prowokacji  i to NATO wyraźnie eskaluje konflikt. Komu więc opłaca się prowokacja?

W Moskwie nieraz mówiono że oni nie są zainteresowani w napięciu konfrontacji z NATO – ani w regionie Bałtyckim, ani gdzieś jeszcze. Również podkreślono, że Rosja nie zamierza napadać na jakiekolwiek państwo NATO. Według słów szefa MSZ Rosji Sergeja Ławrowa, w NATO wiedzą, że Rosja nie ma planów ofensywnych, lecz korzystają się precyzją żeby rozlokować jak najwięcej uzbrojenia i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

Tymczasem ludność w Polsce karmi się wizjami takich typów jak Polko. Istotnie nastroje są rusofobiczne i nie tylko. Ale zaraz po ćwiczeniach Anakonda-18 Amerykanie mogą wyprowadzić swoje wojska, pod pretekstem braku zagrożenia. Lecz jak zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg,– „Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance NATO; zostaną tam tak długo, jak będzie to dla nas konieczne”.

Jednak Rosja nie zamierza przyglądać się bezczynnie amerykańskim zapędom i ma na uzbrojeniu w Obwodzie Kaliningradzkim różnego rodzaju baterie rakietowe systemów „Bastion”, „Iskander” oraz S-400, rakiety Oniks (z systemu „Bastion”) o zasięgu około 450 km; lądowe rakiety balistyczne systemu „Iskander-M” o oficjalnym zasięgu 500 km (nieoficjalnie nawet do 700 km); okrętowe rakiety manewrujące 3M14 systemu Kalibr o zasięgu 2500 km, które mogą być odpalana z lądowych, mobilnych wyrzutni systemu „Iskander-K”; rakiety balistyczne systemu OTR-21 „Toczka” o zasięgu 120 km; rakiety ognia salwowego BM-30 „Smiercz” o zasięgu do 90 km itd.

W obwodzie znajdują się poważne siły Floty Bałtyckiej oraz jej komponentu desantowego – 336 Brygady Piechoty Morskiej (Bałtijsk). Flota Bałtycka dysponuje na obszarze Obwodu Kaliningradzkiego 128. Brygadą Okrętów Nawodnych i 71. Brygadą Okrętów Desantowych oraz okrętami mniejszymi ochrony i obrony rejonu wodnego i samej bazy w Bałtijsku (okręty rakietowe, ZOP, trałowce etc.). Flota dysponuje w znacznej mierze okrętami przestarzałymi, jej modernizacja i przezbrojenie nie jest priorytetowa, a jeśli już, to głównie w małych jednostkach. Ostatnim nabytkiem FB jest trałowiec nowego pokolenia „Aleksandr Obuchow”. Z powodów zmieniającej się sytuacji geopolitycznej można się spodziewać, że w najbliższym czasie siły i środki w obwodzie zostaną wzmocnione. 

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • @Arjanek 10:49:23
  „Rosyjskie sześcioraczki” w akcji (wideo)..Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało wideo przedstawiające testy najnowszych systemów bojowych - Awangard, Sarmat, Kinżał, Posejdon, Buriewiestnik i Pierieswiet. Awangard. We czwartek resort obrony po raz pierwszy opublikował nagranie startu najnowszej rakiety naddźwiękowej Awangard. Minutowy film rozpoczyna się od umieszczenia rakiety na placu startowym, następnie widzimy jej odpalenie z silosu. Animacja odtwarza oddzielenie się stopnia bojowego Awangardu od rakiety nośnej i jego aktywne manewrowanie podczas zbliżenia się do celu. Praca nad systemem dobiegła końca, rozpoczął się etap produkcji seryjnej. Równolegle z uruchomieniem produkcji seryjnej rozpoczęły się przygotowania do oddania do użytku.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_AvangardPL_az301g3q.vur.mp4

  Sarmat...Półtora minutowy film o międzykontynentalnej rakiecie balistycznej Sarmat pokazuje jej transportowanie, umieszczenie w silosie i start. Następnie resort wojskowy pokazuje produkcję elementów rakiety i części, a także montowanie silników. Obecnie testy rakietowe, które rozpoczęły się w grudniu 2017 roku, dobiegły końca. Wojskowi zrealizowali ponad 50 zadań. Mają przed sobą testy lotnicze. Jak poinformowano, w 2020 roku rakieta powinna trafić na uzbrojenie.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_SarmataPL_iqe02o14.zrh.mp4

  Kinżał...W dwuminutowym filmiku widzimy, jak myśliwiec przechwytujący MiG-31 startuje z lotniska wojskowego, a następnie odpala rakietę. Od kwietnia 2018 roku w ramach ćwiczeń w zakresie powstrzymywania strategicznego samoloty MiG-31 wyposażone w system Kinżał odbywają planowe loty patrolowe w powietrzu nad akwenem Morza Kaspijskiego.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_KinjalPL_xdr5njg1.542.mp4


  Posejdon..Nagranie poświęcone wielozadaniowemu systemowi Posejdon rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego jego egzemplarz na hali produkcyjnej podczas sprawdzenia sterowników stabilizatorów. Następnie widzimy animację: Posejdon jest odpalany z okrętu podwodnego i niszczy cel przy brzegu i nad wodą, w tym typu lotniskowca. Obecnie dobiega końca etap testów doświadczalnych.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PosedonPL_w1ydzknd.gfu.mp4

  Buriewiestnik...Półtora minutowy film o najnowszym pocisku manewrującym z silnikiem jądrowym Buriewiestnik zaczyna się od startu i obserwacji lotu. Następnie jest pokazana ogromna hala, w której znajduje się kilka kontenerów z Buriewiestnikami. Ministerstwo Obrony wielokrotnie podkreślało, że Buriewiestnik jest odporny na wszystkie istniejące i przyszłościowe systemy obrony antybalistycznej. Rozpoczął się etap testów lotniczych.
  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_BurevestnikPL_3wem3jak.2mb.mp4

  Pierieswiet...W wideo o systemie laserowym Pierieswiet, które trwa poniżej minuty, resort obrony pokazał wyjazd Kamazów z przyczepą z garażu, ruch w składzie kolumny na terenie leśnym oraz pracę załóg maszyn. Następnie pokazano, jak operatorzy zajmują stanowiska pracy i rozmieszczają środki optyczno-elektroniczne lasera bojowego.
  System już trafił na wyposażenie wojsk i został rozmieszczony w miejscach dyslokacji.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PeresvetPL_dh3ingz4.ufg.mp4


  Super zwrotny myśliwiec Su-35S w akcji. Nagranie Ministerstwa Obrony. Ministerstwo Obrony Rosji zaprezentowało film o wielozadaniowym super zwrotnym myśliwcu Su-35S, który jest na wyposażeniu Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji. Su-35S to wielozadaniowy super zwrotny myśliwiec generacji 4++ przeznaczony do zdobycia przewagi w powietrzu. Oznaczenie „4++" jest warunkowe i jedynie wskazuje na to, że pod względem swoich charakterystyk Su-35S jest zbliżony do myśliwca piątej generacji. Samolot jest w stanie atakować cele naziemne i morskie bez wchodzenia w strefę obrony powietrznej i w warunkach aktywnego radioelektronicznego oporu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, SU-35S otrzymał nowe skrzydło, nowy system sterowania, silnik o zwiększonym ciągu i systemem sterowania wektorem ciągu, zaawansowany cyfrowy system informacji i kontroli, radar z fazowaną anteną z dużym zakresem detekcji i zwiększoną liczbą jednocześnie śledzonych i ostrzeliwanych celów.

  https://video.img.ria.ru/Volume34/Flv/2017/02/16/2017_02_15_SU35sPOL_j4vjepog.hlp.mp4


  Ps... Jeden jedyny który może konkurować z Su-35S to F-22 Raptor. Jeśli to oglądają też krowopasy, jest szansa, że umrę śmiercią naturalną. Trampek widocznie potrafi myśleć perspektywicznie, w przeciwieństwie do otaczających nas idiotów. A w "juesejarmy" żałoba. Wszyscy rzucają im kłady. A to drogi za wąskie, a to mosty za słabe, a to plaża za grząska. Nic tylko usiąść i płakać. A oto przykłady...

  www.youtube.com/watch?v=L6FDJlqZd0g >

  www.youtube.com/watch?v=aKVvrHSmShI


  Polecam anglojęzycznym>
  Threat Analysis: Su-35S Part III - Armament R-77 & EW/ECM
  https://manglermuldoon.blogspot.com/2017/04/threat-analysis-su-35s-part-iii.html
 • Światowe dziecię Szatana
  może zaatakować Rosję USrahellem tylko w jednym przypadku.
  Jakim?
  Ano kiedy owo dziecię Szatana będzie chcieć zniszczyć Amerykę. Póki co - nie ma takiej potrzeby - bo kowbojów już dawno przerobiono na coś co przypomina spermę zmieszaną z g*wnem.
 • Autor.
  W większości ten artykuł to stek bzdur i znany pisarz, W.Łysiak skometowałby to tak:"waszmości something pojebałoś"!!! Pracowałem w Instytucie Lotnictwa w Warszawie i znam "jakość" sprzętu rosyjskiego. Są to toporne podzespoły i nie dorównują zachodnim.Jeżeli chcesz straszyć , to załóż jakąś maskę i rób to wieczorem!!!
 • Gen.Polko
  kiedyś podziwiałem jako niezwykle sprawnego żołnierza i dowódcę. Jednak ostatnio się spisiorzył i opowiada bzdury, w które sam nie wierzy.
 • @zibi 16:26:15
  To portierzy zajmowali się rosyjskimi podzespołami?
 • @Arjanek 10:49:23
  Oczywiście! Wojciechowski ma rację.
 • panie i panowie
  Wojny nie rozpoczyna się w czasie manewrów i nie siłą 100 tyś żołnierzy, nie z Rosją i nie w XXI wieku
  Taką armią można było wojować w XVII wieku.
  Już Napoleona ruszając na Rosję miał według Wiki 450 tyś żołnierzy
  Hitler 4 miliony 700 tyś.
  Wniosek.
  Anakonda to zajęcia harcerskie dla chłopaczków w krótkich spodenkach. Trzeba im to organizować by się nie zastali, by mniej było narkotyków i pijaństwa.
  Gadanie, że najpierw zaatakują Polskę… no i co, później ruszą na Moskwę?
  Taka wojenka skończyła by się po jednej salwie rakietowej strony zaatakowanej i kilku startów T–160
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:58:41
  Zibi pisząc o rosyjskich podzespołach i rosyjskim sprzęcie jakimi musiał się zajmować miał na myśli puste butelki po ,,stolicznej”
 • @Oświat 18:52:17
  Jeżeli ty piszesz takie , durne komentarze, to dowodzi głupoty, bo Neon nie jest Pudelkiem i widocznie tam też się produkujesz!
 • A niech sobie nazwożą tego złomu całe kontenerowce Cargo...
  Matka Boska z nie takim złomem dawała sobie radę.
  Czy nam Polakom pozostało coś innego, niż masowe w modlitwach zwrócenie się do Niej?
 • @zibi 19:35:28
  No tak , ty jak zwykle POzwalasz sobie na zbyt wiele . Ten Twój Pis spali Polskę z nienawiści do Rosji , czytaj sąsiada . Tydzień urlopu zalecam dla niepełnosprawnego komentatora . Salut . :) https://www.youtube.com/watch?v=G2RqG7yL7h0
 • @zibi 16:26:15
  "toporne podzespoły i nie dorównują zachodnim"

  Żal Amerykanów, że muszą na takim szmelcu w Kosmos latać.
 • @Pedant 00:06:49
  :)))
 • @zibi 16:26:15
  ""toporne podzespoły i nie dorównują zachodnim"

  Jest Pan znawcą, więc się zapytam. A czy dorównują polskim?
 • @zibi 19:35:28
  Nie do wszystkich sensacji jakie można wyczytać w Internecie trzeba podchodzić na serio.
  Wiele z nich można brać na wesoło. ,,NATO najpierw zaatakuje Polskę krzycząc, że to Rosja”.
  To się kolego nie zdarzy.
  Nie pójdziemy na wojnę z Rosją bo jak wiesz, nasz prezes, ma chore kolano.
  A Amerykanie bez nas…. sami się nie odważą.
 • Biblia zecze ,, Ciemnosc okrywa narody i gesty mrok spowija ludy,,...
  Zycie na ziemi wygladalo by zupelnie inaczej gdyby w puli genetycznej ludzkosci nie bylo osobnikow o zdecydowanej ukierunkowanej agresji wyrazajacej sie nazwe to ,, zdecydowana meskoscia,, uzewnatrzniajaca sie ruznymi formami ekspansjonizmu i materializmu jako formy projekcji ego wynika to z natury wszelkich form ozywionych dorzacych do nieograniczonej dominacji okreslonej puli genetycznej [ staromuzgowie] Takie cechy sa elementem skladowym ,,osobowosci ,wojskowych,, . Bedac aktywna strona wielu grup grup spolecznych narzucaja w sposob silowy [prawo] reszcie spoleczenstwa swoj oglad zeczywistosci bedacy ukryta forma odwiecznych mechanizmow zachowania gatunkow[ wlasnej puli genetycvznej = mordy wojenne] Problem wyjscia poza te zachowania znaturalne wydaje sie wiec niemozliwy,z racji olbrzymiej agresji w sytuacji zagrozenia status xwo takich osobnikow mamy wiec sytuacje ze olbrzymie mozliwosci surowcowe ,energetyczne ludzkie ,logistyczne marnujemy jako cywilizacja na to co w zaden sposob nie podnosi ani jakosci zycia ani tez poziomu relacji miedzyludzkich . Zmierzajac najprostsza droga do destrukcji bo jak powiedzial ktos ,bodajze Einstein ,,. Ludzie [ osobnicy] ktorzy stworzyli problem nie sa w stanie go rozwiazac ,, jest to oczywiste poniewaz umyslowosc tych ludzi nie wykracza poza granice przystosowania i i wykreowanego przez nich status xwo . Problemy ludzkosci to wiec zla alokacja srodkow energetycznych i materialnych gdzie militaryzm to taki najbardziej spektakularny przyklad ludzkiej nieswiadomosci. Problemy ekologiczne takie jak emisja spalin[ przezucenie tego jednego czolgu do polski samolotem o najwiekszym udzwigu to emisja moze ze sty tys samochodow samochodow skazenie zubozonym uranem Jugoslawi Iraku to przyklady ktore mozna by wymieniac setkami]. Jedno panstwo sie zbroi a inne szykuje do obrony ,ten proces samonapedzajacej sie agresji czyni niemozliwym wejscie cywilizacji na wyszy poziom z przyczyn jakie powyzej powiedziano. czy sa rozwiazania sa nie moga wyjsc jednak od ludzi ktorzy sa obecnie na ,,szczytach ,, Wyjsciem jest to co Izajasz opisal w drugim rozdziale Ksiegi Izajasza. niema innej mozliwosci ktos osobnika o zlej konfiguracji osobowosci bedzie musial odebrac mozliwosc decydowania o czym kolwiek . Czlowiek nie jest w stanie tego juz dokonac z racji wielosci uwarunkowan dopiero wtedy ,,Przekuja miecze na lemiesze a wlucznie na sierpy i nie podniesie narod miecza przeciw innemu narodowi . Tym kims bedzie wszechmocny Jahwe i zastepy aniolow ktore w swoim czasie przystapia do dzialania [ patrz Apokalipsa ,,Objawienie jana,,] Przyklady besposredniej ingerencji Jahwe w chistori izraela daja nadzieje ze ludzkosci moze miec nadzieje na zmiane reka Jahwe tego co niemozliwe jest juz z reki czlowieka .[ cytat z Bibli Tysiaclecia wydanie drugie
 • @kula Lis 67 11:24:18
  Sarmat, Posejdon, Kindzal itd... A Perwers gdzie?
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/838/48/8384878.jpg

  Rosyjskie przeciwpancerne pociski kierowane (PPK) mogą stać się „najgorszym koszmarem na jawie dla NATO" pisze The National Interest. „Najwyraźniej Rosja wyprzedziła całą planetę pod względem głowic odłamkowo-burzących i termobarycznych przeznaczonych do przeciwpancernych pocisków kierowanych, bo praktycznie każdy pocisk w inwentarzu rosyjskiej armii jest przystosowanych do różnych wariantów głowic" czytamy w artykule. W tego rodzaju głowice bojowe wyposażono PPK „Metis", a także rakiety „Ataka", które przedstawiają sobą „dość niebezpieczny potencjał" wskazuje autor materiału. Zdolność PPK do rażenia względnie niedużych celów na odległość ponad pięciu kilometrów znacząco rozszerza spektrum możliwości sił zbrojnych czytamy w artykule. Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania PPK jest prowadzenie ognia z helikoptera pisze gazeta. I tak na przykład Rosja wykorzystywała pocisk 9M120F odmiana PPK „Ataka" z głowicą mieszaną, wybuchową i termobaryczną ze śmigłowca uderzeniowego Ka-50 w celu likwidacji bojowników w Syrii. Autor publikacji wyróżnił w szczególności PPK „Kornet" znany jako jeden z „najpotężniejszych i dokładnych" pocisków przeciwpancernych. Według jego słów rakiety termobaryczne czynią z „Korneta" silne narzędzie tzw. systemu ograniczania dostępu (A2/AD) powstrzymującego wrogie siły poprzez zagrażanie ich dyslokacji lub przemieszczaniu. Ekspert zwrócił także uwagę na wysoką mobilność pocisków PPK „Kornet" i „Metis". Można je transportować niedużymi grupami po dwie trzy osoby, dlatego w razie ataku mogą pełnić funkcję broni wysokiej precyzji czytamy w materiale.
  Autor artykułu zauważa, że tego rodzaju systemy szybciej stawiane są w stan gotowości bojowej w porównaniu z systemami artyleryjskimi laserowego naprowadzania. Ponadto takie kompleksy nie wymagają kosztownego sprzętu dla lasera pisze gazeta.

  Ps...Nawet stare modele sprawdziły się podczas agresji USA na Irak, skutecznie likwidując niezniszczalne Abramsy. Amerykanie, całą swoją kasę na wojsko wydają na bieżąco w trakcie setek konfliktów, które wywołują. Jest to jednocześnie duża , bieżąca kasa wspierająca ich pejsatych producentów. Rosja z kolei swoją kasę na wojsko, przeznacza na badania i rozwój. Według mnie USA już ich nie dogoni. My za to mamy niedzielne wojsko OTK. Nie każdy jest w stanie taki "genialny" pomysł zrealizować.
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/569/78/5697832.jpg

  Rosja wprowadza nowe uzbrojenie, a USA używają „przedpotopowej" broni. Rosyjskie siły lądowe zbroją się w nowe systemy artyleryjskie, podczas gdy Pentagon nadal wyposaża armię w stary sprzęt po modernizacji pisze Dave Majumdar w artykule dla „The National Interest”. Kantemirowska Dywizja Pancerna i Tamańska Dywizja Zmechanizowana 1 Gwardyjskiej Armii Pancernej otrzymały na wyposażenie kilkadziesiąt samobieżnych haubicoarmat Msta-S. Pozostaną one na uzbrojeniu do tego czasu, aż nie zastąpią je bardziej nowoczesne haubice samobieżne 2S35 Koalicyja-SW. Naczelnik wojsk rakietowych i artylerii rosyjskich sił zbrojnych Michaił Matwiejewski wcześniej poinformował, że seryjne dostawy tego sprzętu rozpoczną się w 2020 roku. Redaktor naczelny „Moscow Defense Brief” Michaił Barabanow powiedział, że masowa produkcja Koalicyji-SW rozpocznie się dopiero za kilka lat, ale Msta-S też jest bardzo nowoczesną bronią. Działo samobieżne powstało na bazie 152 mm haubicy 2A65, która wystrzeliwuje osiem pocisków na minutę. Jak pisze „The National Interest”, nowe działo prawdopodobnie będzie strzelać jeszcze szybciej. Te haubice będą produkowane do rozpoczęcia seryjnej produkcji Koalicyji. Wyposażone są w nowy system naprowadzania, najnowocześniejszą armatę i mechanizm załadunku powiedział ekspert.
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/460/97/4609790.jpg

  Die Welt: terroryści ISIS znaleźli słabe miejsce „niepokonanych” niemieckich czołgów. Niemieckie czołgi „Leopard 2A4” nie wytrzymały testu bojowego: obok syryjskiego miasta Al-Bab terroryści z Państwa Islamskiego zniszczyli 10 tych maszyn bojowych należących do tureckiej armii, informuje „Die Welt”. Wcześniej „Leopardy” uważano za praktycznie nie do pokonania. Czołgi danego modelu były wykorzystywane podczas kampanii wojskowych w Kosowie i Afganistanie, jednak nawet terroryści z ruchu „Taliban”, uzbrojeni w dość nowoczesne systemy przeciwczołgowe, nie byli w stanie dać odpór niemieckim maszynom bojowym, podkreśla pismo. Dziennikarze „Die Welt” są zdania, że przyczyną takiej „porażki” może być brak doświadczenia tureckich załóg albo błędy dowództwa wyższego kierownictwa armii tureckiej. Jak zauważa pismo, terroryści zaatakowali „Leopardy” wiedząc doskonale, jakie części maszyny bojowej są najbardziej podatne na ataki rakiet przeciwczołgowych. „Die Welt” pisze: czołg jest przeznaczony do pojedynków frontalnych, tył ma niedostatecznie opancerzony. Poza tym, niektórzy eksperci oświadczyli, że 60-tonowa maszyna bojowa po prostu nie nadaje się do walk ulicznych. Z „Leopardów” w armii tureckiej zostały zdjęte dodatkowe bloki ochrony dynamicznej, ponieważ w warunkach miejskich na skutek ich detonacji mogli ucierpieć żołnierze. Zdaniem dziennikarzy, demontaż obrony dynamicznej uczynił te czołgi podatnymi na ataki rakiet przeciwczołgowych. Jednocześnie publicyści podkreślają, że niemiecki przemysł wojskowy stale pracuje nad modyfikacjami „Leoparda” i najwyraźniej istniejące niedostatki maszyny zostaną usunięte w kolejnych modelach.


  Ps...Turcy mają 2A4 i te są niszczone, choć generalnie są uważane za lepsze od Abramsów. W konfliktach zbrojnych w Syrii oraz Iraku używana jest broń przeciwpancerna produkcji zachodniej, rosyjskiej i chińskiej. W Iraku dotkliwe straty poniosły czołgi M1 Abrams produkcji amerykańskiej. Jednak należy zaznaczyć, że w armii irackiej są to pojazdy w wersji eksportowej, pozbawione opancerzenia reaktywnego. Szczególnie groźne okazały się dla nich rosyjskie rakiety przeciwpancerne Kornet-E i granatniki przeciwpancerne RPG-29. Natomiast tureckie Leopardy 2 w wersji A4 można uznać obecnie za przestarzałe. Stąd do ich zniszczenia wystarczą nawet amerykańskie rakiety przeciwpancerne TOW-2, które trafiły do rąk islamskich rebeliantów głównie via Arabia Saudyjska i Katar...Proponuję szkolenie tureckich generałów rozpocząć od archiwalnych filmów z II wojny światowej. Pancerfaust kontra T-34, Bazooka kontra Pantera. W czasie II wojny światowej Rosjanie i Polacy niszczyli Tygrysy od tyłu. Tygrysy były słabe od tyłu. Gdyby Turcy mieli okazję oglądania serialu "Czterej pancerni i pies", to i zachowanie na polu walki byłoby pewnie lepsze. Nie ma odpornych czołgów jak też nie ma w ogóle takiego sprzętu. Generalnie czołg wydaje się być ideą odchodząca w przeszłość po rozwinięciu broni rakietowej, szczególnie ręcznej co zademonstrowali już Niemcy w II wojnie ze swoimi Panzefaustami i Panzerschreckami. Hezbollah zszokował żydów w 2006 niszcząc kilkadziesiąt Merkav tanimi rosyjskimi RPG a na podłożony na ulicy ładunek kilkudziesięciu kilogramów TNT żadna maszyna nie będzie odporna. Czas zdać sobie sprawę, że nie ma czołgów niezniszczalnych. Nawet wtedy jeśli nazywałyby się Twardy jak nie wiem co. Nie zmienia to faktu że walka z czołgami jest nadal bardzo trudna i śmiertelnie niebezpieczna. Ci co już zginęli w walce z czołgami oraz ci co dopiero mają zginąć w oparciu o doświadczenia poległych, dobierają najlepsze techniki niszczenia czołgów. Są to techniki niszczenia o których konstruktorom czołgów nawet się w koszmarach nie przyśniło. Jak widać działają !
 • @Jasiek 10:21:06
  USA: rosyjska broń jądrowa przewyższa amerykańską. Rosyjska broń jądrowa jest kilkakrotnie silniejsza niż amerykańska, wynika z badań portalu SofRep, na którym publikują głównie weterani CIA i Sił Operacji Specjalnych. Specjaliści porównali siłę jądrową różnych bomb atomowych, w tym i tych, które Stany Zjednoczone zrzuciły na japońskie miasta. Zgodnie z publikacją, siła bomb użytych w Hiroszimie i Nagasaki wynosiła odpowiednio 15 i 21 kiloton. Ponad czterokrotnie przewyższa je pod tym względem amerykański pocisk Trident (sto kiloton). Najpotężniejsza bomba w Korei Północnej, według SofRep, ma siłę 250 kiloton, a amerykański „Minuteman” 475 kiloton. Chińska rakieta Dongfeng-31 jest ponad dwukrotnie większa niż jej konkurent ze Stanów Zjednoczonych. Jej siłę szacuje się na tysiąc kiloton. Jednak Waszyngton może przeciwstawić tej broni termojądrową bombę B-53, której siła wynosi dziewięć tysięcy kiloton. Niemniej jednak zauważa się, że najnowsze osiągnięcia rosyjskie znacznie przewyższają najsilniejszą broń w innych krajach. „Sarmat” ma siłę 50 tysięcy kiloton, a supertorpeda z okrętu podwodnego „Status-6” sto tysięcy kiloton. Te parametry wskazują, że rosyjska broń jądrowa przekracza siły amerykańskie odpowiednio co najmniej 5,5 i 11,1 razy.
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/221/37/2213730.jpg

  NI: Rosyjski Su-35 może okazać się najlepszym samolotem w historii. Samolot firmy „Suchoj” Su35 może stać się potężnym przeciwnikiem dla F-15, Eurofighter i Rafale. Ten dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy pod względem niektórych charakterystyk przewyższa samoloty wojskowe NATO piątej generacji, pisze "The National Interest". Samolot odznacza się nieprześcignioną zwrotnością dzięki silnikom z wektorowanym ciągiem, pisze NI. Dysze turboodrzutowych silników „AL-41F1S” NPO „Saturn” podczas lotu mogą niezależnie odchylać się w różnych kierunkach, co pozwala samolotowi stworzyć żądany kąt przechyłu oraz umożliwia stworzenie bardzo dużego kąta natarcia. Dzięki tej technologii Su35 może przesuwać się w jednym kierunku, podczas gdy jego nos patrzy w innym. Taką funkcję ma tylko jeden funkcjonujący zachodni niszczyciel F22 Raptor, który należy do piątego pokolenia. Maksymalna prędkość Su35 wynosi 2,25 Macha (2500 km/h) na dużych wysokościach jest szybszy od myśliwca piątej generacji F35. Myśliwiec czwartej generacji F16 również pozostaje w tyle za Su35 pod względem tego wskaźnika. Jedną z największych zalet Su35 w porównaniu do niszczycieli-poprzedników, co sprawia, że samolot jest trudnym celem, jest system walki radioelektronicznej L175M „Chibiny”, który zakłóca fale radarowe przeciwnika i kieruje jego rakiety na niewłaściwy kurs, czytamy w artykule. Rosyjski samolot nie ustępuje najlepszym zachodnim myśliwcom czwartej generacji o ile ich nie przewyższa. Prędkość Su35 i duże bojowe obciążenie pozwala mu walczyć poza linią widoczności. A zwrotność i środki walki radioelektronicznej Su35 pozwolą uniknąć pocisków wroga. „Jeśli niewidzialny myśliwiec F-35 wejdzie w pojedynek powietrzny z Su35 na małej odległości, wpadnie on w duże tarapaty” pisze NI. Su35 może być najlepszym samolotem do walki powietrznej w całej historii i doskonałym środkiem dostarczania rakiet do celu, uważa autor artykułu. Obecnie w służbie rosyjskiego lotnictwa znajduje się 48 Su35, ale ich liczba wzrośnie ponad dwukrotnie w ciągu najbliższych pięciu lat. Rosyjskimi myśliwcami interesują się także za granicą a Chiny zamówiły 24 samoloty, kolejnych 10 myśliwców chce kupić Algieria. Egipt, Wenezuela i Wietnam są również potencjalnymi klientami.

  Ps...Piękny i zabójczy. Piękny wizerunkowo i sprawdzony w boju, cóż więcej chcieć?.
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/645/91/6459182.jpg

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/595/88/5958876.jpg
  Süddeutsche Zeitung: Dlaczego rosyjskie S-400 kupuje „cały świat". Popyt na rosyjskie systemy rakietowe S-400 „Triumf" jest tak duży, że nawet przedstawiciel firmy producenta „z kokieterią" powiedział: możliwości produkcyjne tych systemów nie są bezgraniczne pisze niemiecka gazeta Süddeutsche Zeitung. Gazeta przypomina, że pół roku temu dowiedziano się o transakcji sprzedaży S-400 między Rosją i Chinami. Wcześniej w sprawie dostaw systemów rakietowych Rosja porozumiała się z „uzbrajającymi się Indiami". W ubiegłym tygodniu doszło do zawarcia kolejnych dwóch dużych transakcji: z Turcją i Arabią Saudyjską. Według słów doradcy rosyjskiego prezydenta Władimira Kożyna po rosyjskie systemy rakietowe S-400 ustawiła się cała kolejka zainteresowanie wykazują Azja Południowo-Wschodnia, Bliski Wschód i „niektóre inne kraje". Autor artykułu wyjaśnia, dlaczego transakcja jest korzystna dla Turcji: będąc krajem NATO, Ankara demonstracyjnie daje do zrozumienia, że nie potrzebuje amerykańskiej pomocy wojskowej. Jednakże ów „akt politycznej krnąbrności" nie miałby sensu, jeśliby rosyjskie systemy nie posiadały wojskowych atutów podkreśla autor materiału. „Unowocześniony mobilny system S-400, który przedstawia sobą zgrupowanie wyrzutni, uważany jest za bardzo skuteczny, bowiem jest w stanie przechwytywać i automatycznie atakować najrozmaitsze cele: myśliwce, samoloty wywiadowcze osiągające wysoki pułap takie jak Awacs, pociski balistyczne, rakiety manewrujące, drony, a nawet bombowce o obniżonej wykrywalności" pisze autor. „System dowiódł swojej wyższości nad innymi, to rzeczywiście najlepszy system przeciwlotniczy z obecnie istniejących" mówi Dmitrij Szugajew, dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej. Ekspert ds. uzbrojenia, były pułkownik Wolfgang Richter uważa, że rosyjskie S-400 należą do „czołowych towarów na rynku międzynarodowym". „Te to są na pewno lepsze od amerykańskich „Patriotów", które posiadają Niemcy" konstatuje Richter i dodaje: „I mniej kosztowne". Dla Rosji ostatnie poważne transakcje są również bardzo ważne: potwierdzają reputację kraju jako drugiego na świecie eksportera uzbrojenia. Ponadto pierwsza dostawa S-400 do kraju będącego członkiem NATO spełnia strategiczne ambicje Moskwy: USA nie były „zbytnio zachwycone" jej transakcją z Turcją. „Zresztą inny członek NATO Grecja już kupowała rosyjskie rakiety S-300, ale to było mniej widoczne niż dzisiejszy kontrakt z Turcją" zauważa autor. Rijad przygląda się rosyjskim „Triumfom". Jednym z głównych wyników wizyty w Rosji króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda może był otwarcie perspektyw zawarcia kontraktów wojskowych. Rijad wykazuje zainteresowanie zakupem systemów rakiet przeciwlotniczych S-400 Triumf, informuje gazeta „Kommiersant”. Publikacja, powołując się na poinformowane źródła, twierdzi, że rosyjska strona przygotowała pakiet kontraktów na dostawy Saudyjczykom broni i sprzętu na prawie 3 miliardy dolarów. Chociaż nie zaplanowano podpisania kontraktów pod koniec rozmów, mogą na nich zostać osiągnięte zasadnicze porozumienia w sprawie ewentualnego formatu przyszłej współpracy wojskowo-technicznej. Przy pozytywnym wyniku kontrakty mogą zostać podpisane już podczas posiedzenia rosyjsko-saudyjskiej międzyrządowej komisji ds. współpracy wojskowo-technicznej, które odbędzie się pod koniec miesiąca cytuje gazeta jedno ze swoich źródeł. Publikacja zauważa, że Moskwa od 10 lat podejmowała próby wejścia na rynek zbrojeniowy Rijadu. Omawiano pakiety kontraktów aż do 20 miliardów dolarów. Jednak sprawy utkwiły na etapie rozmów. Szef „Rostechu” Siergiej Czemezow wyjaśnił brak rezultatu czynnikami geopolitycznymi. „Jeśli nazywamy rzeczy po imieniu, Saudyjczycy po prostu z nami sobie pogrywali, mówiąc: nie dostarczajcie systemu S-300 Iranowi, a my weźmiemy waszą broń, czołgi i inny sprzęt” przekonuje. Oprócz omówienia warunków dostaw systemów S-400, Saudyjczycy są zainteresowani transferem technologii. Źródła „Kommiersantu” przyznają, że stwarza to pewne trudności w negocjacjach. Jednak porozumienia na najwyższym szczeblu „pomogą rozwiązać ten problem” sądzą.

  Ps..A nasze pustogłowe matoły, chcą za wszelką cenę kupić, szmelc od amerykańskich żydów. Nie rozumiem tylko, po jakie licho włażą oni tak głęboko Amerykanom w dupę. Przecież tam ciemno i śmierdzi. A Rosja ma teraz dzięki "sankcjom" wszystko swoje, żywności im nie brakuje a za ropę i gaz może kupować co chce. Kraje Arabskie poza ropą i gazem nie mają żywności swojej a wymiana towarowa zadowala jednych i drugich. W tym roku dzięki sprzyjającym warunkom zboża zebrali tyle, że wyżywią siebie i cały świat, z polskich jabłek się śmieją bo pod Moskwą są takie same warunki jak pod Warszawą.
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/279/38/2793893.jpg  Rosyjski MiG-29 doprowadził NATO do szału. Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec IV generacji MiG-29 stał się samolotem, który „doprowadził NATO do szału” ze względu na jego właściwości lotu i uzbrojenie. Do takiego wniosku w swoim artykule dla The National Interest doszedł sprawozdawca Sebastian Roblin. „MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym wyglądem w przeciwieństwie do starszych radzieckich maszyn. Szybki i zwinny MiG-29 mógłby wyprzedzić każdego myśliwca NATO, a przy tym samolot wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rakiety” pisze Roblin. Jako główne zalety rosyjskiego myśliwca autor wymienia jego turboodrzutowy silnik RD-33, dzięki któremu samolot nie tylko potrafi rozwijać dużą szybkość, ale także odznacza się doskonałą zwrotnością, przewyższając amerykański F-16.
  Kolejną zaletą MiG-29 jest rosyjski kierowany pocisk klasy „powietrze-powietrze” krótkiego zasięgu z systemem naprowadzania na podczerwień R-73, przy czym Roblin podkreśla, że ​​w Stanach Zjednoczonych podobna broń pojawiła się dopiero w 2003 roku. Wreszcie nie mniej ważne jest to, że MiG-29 jest zdolny do startu i lądowania na nieprzygotowanych pasach. W podsumowaniu Roblin zaznacza, że pomimo tego, że obecnie Rosja ma nowsze modele samolotów, MiG-29 pozostanie w służbie jeszcze przez długi czas, a w nowych modyfikacjach myśliwca wyeliminowano niedociągnięcia pierwszych modeli.


  Ps....Podobają mi się sylwetki rosyjskich myśliwców. Widać, że długo nad nimi pracowano w tunelach aerodynamicznych. Piękne kształty. Każda wersja tego samolotu była udana. Rosjanie od czasów II WŚ mieli znakomite myśliwce. Przy czym do czasu pojawienia się SU-27 to właśnie Migi panowały na niebie Rosji. Wraz z wejściem do służby SU-27 i jego późniejszych modyfikacji Migi nieco straciły na znaczeniu, ale najnowsze wersje MiG 29 z powodzeniem mogą chronić rosyjskie niebo przed bandyckimi atakami F-16. ZSRR miał wszystkie zalety ażeby produkować samoloty rakiety. Znani konstruktorzy do dziś ich imieniem nazywają się fabryki zakłady. Amerykanie wszystko ściągnęli z nazistowskich specjalistów, których Jankesi przejęli po II Wojnie Światowej, pisze o tym literatura napisana na zachodzie przez tamtejszych autorów zagłębiających się w historycznych tematach. Oni pomarli, a następców nie ma, więc kicha luka pokoleniowa konstruktorów, etc.. im została. MiG-29 ma kadłub spawany jonowo, ale tępaki i tzw. zwolennicy szajsu za 20 miliardów z USA ...nie mają nawet pojęcia o co chodzi i jaki to ma wpływ na wykrywalność ...oni wolą klejone cyjano-akrylem amerykańskie badziewie. MiG 29 jest naprawdę dobrym samolotem, a pośrednim potwierdzeniem tego jest zakup tych maszyn, przez tych zza wielkiej kałuży. Nie znam jednak szczegółów transakcji. Piloci wojskowi, a także eksperci lotniczy potrafią docenić walory różnego rodzaju samolotów i to nie tylko swoich, czy sojuszniczych, ale także potencjalnych przeciwników. Natomiast tzw. internetowi specjaliści od wszystkiego i od niczego, z reguły nie mają o tym nawet przysłowiowego bladego pojęcia...
 • @Jasiek 10:21:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/675/55/6755516.jpg  Kara będzie straszliwa: przepowiednia Rasputina o III wojnie światowej. Urodzony w chłopskiej rodzinie Grigorij Rasputin, który dzięki swoim talentom stał się bliskim przyjacielem rodziny ostatniego rosyjskiego cara, niejednokrotnie przepowiadał katastrofę, u której progu znajdzie się ludzkość. „Ludzie zmierzają ku katastrofie. Nieporadni będą rządzić powozem i w Rosji, i we Francji, i we Włoszech, i w innych miejscach… Ludzkość zostanie zmiażdżona chodem szaleńców i łotrów. Mądrość zakują w łańcuchy. Prymitywny i autorytarny będzie dyktować swoje reguły mądremu, a nawet pokornemu. A potem duża część ludzi uwierzy władzy majętnych i utraci wiarę w Boga… Kara boża nastanie nie prędko, ale będzie przeraźliwa" mówił Rasputin. Raputin wspominał o „trzech żmijach", które „pełzają po drogach Europy" i mówił, że te „potwory" pozostawiają za sobą dym i popiół. „Mają jeden dom i jest nim miecz. Kierują się jednym prawem przemocą, ale przeprowadziwszy ludzkość przez pył i krew, sami zginą od miecza" prorokował Rasputin. Interpretatorzy uważają, że w taki sposób Rasputin opowiadał o trzech wojnach światowych, z których dwie należą już do przeszłości, a trzecia, najstraszniejsza, jest jeszcze przed nami.


  Ps...Trzy żmije trzy Bestie:
  1. Wielki Syjon - wielka oligarchia i masoneria,

  2. Postkolonialny Zachód - NATO i

  3. Odrodzony zdziczały Islam.

  Satanizm (komunizm) jest narzędziem żydowskiego rasizmu i zniewolenia. Antysemityzm nie jest chorobą, lecz zdrową reakcją na satanistyczny porządek zorganizowanego żydostwa (syjonizmu), który tworza "iluminaci". Komunizm to odpowiedź na syjonizm: żydowski ruch nacjonalistyczno-burżuazyjny. Syjonizm to faszyzm, jako jego narzędzie
  prowadzące do NWO, czyli władzą syjonizmu nad całym światem, Pamiętać należy, że dla syjonisty nikt, prócz bogatego żyda nie jest człowiekiem, nawet biedny żyd. Trzecia wojna światowa zostanie rozpoczęta przy użyciu konfliktu, jaki rozniecą Iluminaci pomiędzy "politycznymi syjonistami" i liderami świata muzułmańskiego. Wojna będzie prowadzona w ten sposób, że islam (świat arabski włączając mahometanizm) i polityczny syjonizm (włączając państwo Izrael), zniszczą się nawzajem.
  Willy Guy Carr: Pionki w grze, 1955 r.

  Rosja to niedźwiedź, powolny, spokojny ale jak go wkurwić to rozszarpie.

  Relacja Johna Todda o Rothschyldach:


  https://www.youtube.com/watch?v=hk54b4ncoTE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031