Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Historia niczego Polskę nie uczy. Rząd wprowadził okupanta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Około 3 tys. żołnierzy Brygady Dagger, która przybyła do Polski we wrześniu 2017 r.musiała powrócić do Fortu Riley w Kansas zgosnie z zasadami rotacji wojsk USA w Europie. Jednak tego się nie odbyło.

W  2014 r. Stany Zjednoczone wystąpiły z inicjatywą zwiększenia obecności w Europie (European Reassurance Initiative – ERI), której częścią jest operacja Atlantic Resolve, mająca zapewnić stałą rotacyjną obecność sił USA w Europie, również w tych regionach, gdzie wcześniej nie stacjonowały znaczące siły USA. Kolejne zmiany następują tak, by nie było między nimi przerw. Kolejne siły płynnie przejmowały obowiązki od poprzedników, a w regionie stale przebywały amerykańskie wojska.

Kolejny transport, tym razem kolejowy, z żołnierzami amerykańskimi wchodzącymi w skład 1 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) dotarł 29 maja br. do rampy kolejowej na Trzebieniu. Podczas uroczystości, która odbyła się w Żaganiu (woj. lubuskie), oddział 2. Brygady Pancernej „Dagger Brigade” z 1. Dywizji Piechoty – przekazał obowiązki oddziałowi 1. Brygady Pancernej „Ironhorse Brigade” z 1. Dywizji Kawalerii. Obie ciężkie brygady wchodzą w skład wojsk lądowych USA w Europie (USAREUR).

Brygada Ironhorse przetransportowała do Europy z Fort Hood w Teksasie ok. 90 czołgów Abrams, samobieżne haubice Paladin, wozy bojowe Bradley, pojazdy zabezpieczenia i inny sprzęt. W sumie 2.000 jednostek sprzętu wojskowego. W regionie będzie stacjonować ok. 3,5-4 tys. jej żołnierzy.

Około 3 tys. żołnierzy Brygady Dagger, która przybyła do Europy we wrześniu 2017 r., w drugiej zmianie oddziałów pancernych uczestniczących w misji Atlantic Resolve, musiała powrócić do Fortu Riley w Kansas zgosnie z zasadami rotacji wojsk USA w Europie. Jednak tego się nie odbyło. Zgodnie z informacją naszego kolegi dziennikarza gazety regionalnej Żagania, na dzień 1 lipca miasto i region opuściło dopiero około 300 żołnierzy, następne 2,5 tys. wyjechali na Północ kraju. Co się dzieje? Czy nie potrzebują wrócić do rodzin?

Jednym z rozsądnych wyjaśnień jest to, że przekazany Stanom Zjednoczonym dokument rządu Polskiego w którym proponuje rozlokowanie w Polsce stałej dywizji pancernej (Polska obiecuje zainwestować w to rozwiązanie 2 mld dolarów – red.) został zaakceptowany przez Pentagon i Kongres USA. Dokument MON liczący 39 stron ma tytuł: „Propozycja stałej obecności USA w Polsce”. Jest głównie wyliczeniem argumentów przemawiających za rozmieszczeniem na stałe dywizji wojsk amerykańskich w okolicy Bydgoszczy i Torunia.  

W obecnych realiach cała dywizja amerykańskich wojsk to poważna siła. Po licznych cięciach w ostatnich dekadach formalnie w amerykańskim wojsku są tylko dwie pełne dywizje pancerne (1. Dywizja Pancerna z Fort Bliss w Teksasie i 1. Dywizja Kawalerii z Fort Hood w Teksasie). Każda to około 20-25 tysięcy żołnierzy i niemal 300 czołgów wspartych przez prawie dwa razy tyle transporterów opancerzonych, dział i wyrzutni rakiet.

Lecz żeby zabezpieczyć przeniesienie aż takiej siły, liczba żołnierzy i sprzętu ma się zwiększać proporcjonalnie i szybko. Według ekspertu wojskowego, oprócz rotacji żołnierze USA mogą się wprowadzić do kraju i zostać na stałe po listopadowych manewrach Anakonda-18, w których weźmie udział około 100 tys. żołnierzy i 5 tys. pojazdów.

Jednak umieszczenie dywizji  w Polsce wywoła negatywne reakcje wielu innych członków NATO jako posunięcie „zbyt prowokacyjne” wobec Rosji. Wszystko to niepokoi szczególnie, bo Polska znajduje się między młotem a kowadłem. Mimo, iż jesteśmy bardzo aktywni w NATO, nikt nie może nam zapewnić stuprocentowej obrony. Nikt też nie zdobędzie się na obietnicę, że żadna wojna nie przeniesie się na terytorium Rzeczpospolitej.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • 100%
  ...antypolska propaganda.
 • Do @Talbot 09:05:14
  Od kiedy ty żyd mienisz się Polakiem ? to ty i twoja żydowska żydowska syjonistyczna ferajna uprawiacie 100 % propagandę ! do Izraela mośku


  Apel ! Słowianie wołajmy głośno PRECZ z żydo-amerykańską okupacją !

  Słowianie wołajmy głośno ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !

  Słowianie wołajmy głośno ! żydzi wynocha do Izraela tam wasz kraj !!!

  Słowianie ! JEDNOCZMY SIĘ BO RAZEM STANOWIMY POTĘŻNĄ SIŁĘ

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Apel do pielęgniarek w Polsce !
  APEL do Pielęgniarek !

  STRAJKUJCIE ! DOSYĆ BIEDY WASZEJ gdy żydostwo w Polsce WYDAJE SETKI MILIARDÓW ZŁOTYCH NA BROŃ i na OBCE OKUPACYJNE WOJSKA


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 12:59:11
  "Od kiedy ty żyd mienisz się Polakiem ?"

  Z Chazarem nie dyskutuję.
  A może ty Ukrainiec - oni też słowianie.
 • @Talbot 16:20:30
  No to napisałeś jak zwykle bzdury . :))) https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjo7f3psZXcAhVJECwKHe84BLQQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwolna-polska.pl%2Fwiadomosci%2Fgodlo-ukrainy-chazarska-tamga-2014-09&psig=AOvVaw0Lk0OXQ_T4qlno5wL2DMIN&ust=1531341120711672
 • @Talbot 09:05:14
  Nie sądzę!
 • @1abezmetki 02:14:04
  Chociaz zgadzam sie z Panem to moze jednak merytorycznie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031