Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Manewry Saber Strike: To kłopoty nie tylko na drogach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dowodzone przez USA manewry wojskowe NATO Saber Strike-18 z udziałem około 18 tys. żołnierzy z 19 krajów, głównie państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego

Dowodzone przez USA manewry wojskowe NATO Saber Strike-18 z udziałem około 18 tys. żołnierzy z 19 krajów, głównie państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, trwają w Polsce i krajach bałtyckich od 3 czerwca. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze z Izraela, który nie należy do NATO.

Największy udział w manewrach mają siły zbrojne USA. Polska reprezentacja licząca około 5 tys. żołnierzy i 1 tys. pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego stanowi drugą pod względem wielkości ekipę. W trakcie manewrów znaczącą rolę mają odegrać wielonarodowe batalionowe grupy bojowe, będące elementem wzmocnionej obecności NATO na tzw. wschodniej flance Sojuszu.

Celem tegorocznych manewrów ma być trenowanie działań logistycznych i typowo bojowych. W Polsce są ćwiczone głównie marsze drogowe, przeprawy promowe, operacje powietrzno-desantowe i taktyczne desanty śmigłowcowe.

Co naprawdę się dzieje w Polsce? To pokazowa zabawa lub ćwiczenia z niesina „bratniej pomocy”? Militarny „wyścig pokoju” na miarę zimnej wojny?

Przez teren naszego kraju w okresie od ostatniego tygodnia maja do początku lipca przemieści się ponad 2 tys. pojazdów Armii Stanów Zjednoczonych. Ale przerzucanie wojsk drogami publicznymi jest nie tylko mało realistyczne, ale głupie… W przypadku magicznej godziny „W” główne arterie komunikacyjne staną się nie przejezdne. Nie, nie za sprawą oddziaływania lotnictwa bombardującego, ale milionów zdezorientowanych ludzi szukających ucieczki przed grozą wojny. Ten oczywisty fakt nie przemawiają jednak do świadomości planistów NATO.

Dowództwo amerykańskich wojsk lądowych w Europie przekazało, że manewry mają „demonstrować zaangażowanie i solidarność Sojuszu” w czasie, gdy działania wojskowe Rosji budzą coraz większe zaniepokojenie sąsiadujących z nią państw członkowskich NATO. Jednocześnie podkreślono, że „nie jest to prowokacja wobec Rosji”.

Gdyby tak ruscy najpierw ćwiczenia lotnictwa, potem wojsk lądowych przy granicach NATO odbywali co dwa tygodnie!!! To byłaby prowokacja! Sankcje! Agresywna polityka! Były szef sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove, stwierdził, że należy przyjąć, iż Rosja jest „egzystencjalnym zagrożeniem”. Dlatego należy wymierzyć cios pierwszym, by zapewnić przewagę NATO (i ustalić hegemonię USA – J.R.). Oznacza to, że Sojusz chce i może przeprowadzać wielkie manewry wojskowe. A ich scenariusz odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu – czyli atak na wschód.

Według licznych ekspertów wojskowych, polem walki została wybrana Polska właśnie dlatego, że wśród krajów Unii Europejskiej i członków NATO jest ona jak najbardziej podległa nastrojom rosofobicznym (w związku ze wspólnymi realiami historycznymi), a również ponieważ rząd polski jest słaby i niezdolny do przyjęcia samodzielnych decyzji, łatwo podlega wpływom USA.

Jak glupi musi być narod, ktory się cieszy z tego, ze będzie umierał za hamerykę, bo jankesi zrobili sobie z naszego kraju poligon do ewentualnej wojny z ruskimi.  Wpuszczać obce wojska na swoje terytorium, większej głupoty nie można już zrobić!

Polska nie ma elastycznej polityki zagranicznej. Nasz paradygmat rozwoju oparty o USA zagania nas w kąt polityki europejskiej. Tym samym stajemy się orędownikiem blokowania Nord Stream i rozwoju stosunków gospodarczych z Rosją. Jest to wprost niewyobrażalna sytuacja aby nie kontaktować się z sąsiadami. Uczmy się od Turcji. Jest w NATO a ciągnie kasę od USA i doskonale dogaduje się z Rosją. Takie podejście prezentują też Węgrzy. Nasza polityka zamkniętych drzwi nie pozwala nam na różne scenariusze zachowań. W dodatku USA też pokazały nam miejsce w szeregu – ustawa 447, obrona interesów środowisk żydowskich. Powoli stajemy się osamotnionym krajem z przerośniętym „ego polskiej dumy narodowej”. Jak pisał Grzesiuk: boso ale w ostrogach. Stajemy w obronie Ukrainy, która nas nie lubi wystawiamy się na odpryski bomb.

Koniec z praniem mózgów i kłamstwami.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • „Stracone dziesięciolecie – czy będziemy mądrzy przed szkodą?”
  "Plany modernizacji i rozbudowy sił zbrojnych przyjęte w Rosji zakładają, że w 2020 roku nasz sąsiad będzie dysponował armią, którą będzie można użyć realizując kremlowski zamiar odbudowy mocarstwowej pozycji w świecie. Obserwując kierunki politycznej aktywności Rosji nie można mieć wątpliwości, że regionem, który będzie chciała podporządkować sobie Rosja jest Europa Środkowo-Wschodnia, tzw. bliska zagranica, Ukraina, a jeśli NATO osłabnie także kraje nadbałtyckie i najprawdopodobniej Polska. Dlatego tak długo jak NATO chroni nasz region trzeba pilnie budować system obrony narodowej Polski wiążąc go ściśle z tym, czym będą dysponować państwa „Trójmorza”. Polska nie może ponownie znaleźć się w takim położeniu jak II RP w latach II wojny światowej."

  http://www.polishclub.org/2018/06/11/stracone-dziesieciolecie-czy-bedziemy-madrzy-przed-szkoda/
 • @Talbot 11:22:20
  Patrząc jak Trump obściskuje się z Kimem, nie zdziwię się, jak za miesiąc będzie robił to samo z Putinem. I tyle będzie po bazach...
 • Kazamaty Polin i 120 zaginionych Policjantów.
  Czy jednym z elementów Saber Strike nie są przypadkiem dzisiejsze cyber ćwiczenia na systemach informatycznych Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl oraz systemy SRP, ?

  Szkoda, że Izraelscy policjanci w liczbie 120 szt., którzy kilka dni temu odwiedzili Kielce, już podobno wyjechali, bo gdyby przypadkiem jeszcze nie wyjechali, to mogłoby pomóc(?) przy usuwaniu awarii w/w systemów informatycznych.
  Zresztą min. Błaszczyk podobno do dziś zastanawia się, czy ci którzy wyjechali, to ci sami którzy wjechali. Czy być może tak spodobało im się w Polsce, że postanowili rozgościć się w kazamatach Muzeum Polin.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31