Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Dowódca Grupy Bojowej NATO: Polska to światowe bagno

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Anakonda-18 to największe manewry krajów NATO od zakończcenia Zimnej wojny.

Anakonda-18 to największe manewry krajów NATO od zakończcenia Zimnej wojny. Lecz tegoroczne manewry, które odbędą się w końcu listopada na największych poligonach Polski będą charakteryzować się bezprecedensową liczbą zaangażowanych żołnierzy i sprzętu.

Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski w ćwiczeniach weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy w tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z NATO – wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów.

Scenariusz manewrów odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem. I trzeba ją usunąć.

Lecz dlaczego polem walki została wybrana Polska?

Skandaliczna postawa generała Romana Polko ponad rok temu mówiła, że w ciągu kilku miesięcy powinniśmy się spodziewać rosyjskiej prowokacji na polskiej granicy. Oczywiście nikt nie kazał mu uzasadnić takiej opinii.

To jest nic innego jak podżeganie do wojny, ponieważ opinia publiczna jest ustawiana w tryb oczekiwania rosyjskiego ataku. To daje otwartą drogę do natowskich prowokacji. Lecz nie będzie żadnych walk w okopach. Od dawna wszyscy rozumieją, że w takiej sytuacji Rosja będzie się bronić taktycznymi głowicami jądrowymi.

„Amerykanie wybrali zachodnią Polskę z powodów czysto praktycznych a nie politycznych” – mówi znany ekspert wojskowy – Polska ma czego się obawiać, ponieważ w razie konfliktu zbrojnego jej teren może się okazać narażony na atak za pomocą rakiet balistycznych, które Rosja już rozlokowała w obwodzie Kaliningradzkim”.

W sumie NATO być może ma siły na pierwsze uderzenie, ale bez dalszego zaplecza – chodzi o siłę żywą. Przewaga Rosji w przypadku konfliktu z NATO jest oczywista. Rosja ma znaczną przewagę nad NATO w Europie Wschodniej, twierdzą autorzy raportu Amerykańskiej Akademii Wojskowej w West Point. Istniejące tory kolejowe w krajach bałtyckich nie pozwolą blokowi wojskowemu na przerzucenie wojsk i sprzętu tak szybko, jak może to zrobić Rosja, zauważają badacze z Instytutu Współczesnej Wojny, który jest częścią Akademii Wojskowej, zaznaczają, że szerokość torów kolejowych na Litwie, Łotwie i Estonii różni się od reszty Europy z powodu przyjętych w ZSRR standardów. Ich zdaniem daje to Rosji znaczącą przewagę w przypadku możliwych działań wojennych. „Niezgodność ta oznacza, że ​​pociągi wiozące sprzęt wojskowy i amunicję z głównych baz NATO w Niemczech czy Polsce będą musiały przenieść ładunek do magazynów, przystosować do rosyjskiego rozstawu, lub dostarczyć go do miejsca przeznaczenia transportem samochodowym” czytamy w raporcie. Obydwie opcje wiążą się ze znacznymi nakładami czasu, wykorzystaniem specjalnego sprzętu i wymagają doświadczenia w prowadzeniu takich operacji, którego żołnierze NATO nie posiadają, uważają autorzy badania. Rosja, w przeciwieństwie do zachodnich mocarstw, może wykorzystać przewagę w mobilności ze względu na zbieżność standardów kolejowych we wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego jako strategiczną przewagę, uważają eksperci. Jako przykład przytaczają ćwiczenia „Zapad” przeprowadzone w zeszłym roku, w których Rosja zdecydowała się na transport wojsk koleją do sąsiedniej Białorusi. 

Gdyby Rosja chciała, cała operacja ofensywna nie trwałaby więcej jak 72 godziny. „Tylko po co Rosji wdeptywać w takie polityczne bagno? Korzyści żadnych a smrodu… To całe NATO jest silne póki im ktoś nie odpowie w odpowiedni sposób. Wojsko polskie wogóle nie trzeba brać pod uwagę”, – dzieli się swoją opinią prof. dr hab. Uniwersytetu Łódzkiego Eugeniusz Ponczek.

 Jak tak się przedstawiają SZ Polski, jak je ocenia „sojusznik”, to Rosjanie nie mają się czego obawiać: zdaniem byłego dowódcy Grupy Bojowej NATO ppłk Stevena Gventera „Wyszkolenie żołnierzy polskich jest na takim samym poziomie jak wyszkolenie tubylców. Od razu widać, że Polska to światowe bagno”. Tak ostro ppłk Gventer wyraził swoje niezadowolenie z powodu fatalnego stanu technicznego bojowych wozów piechoty i kondycji fizycznej żołnierzy Wojska Polskiego podczas zeszłorocznych manewrów.

„W ciągu ćwiczenia Polacy nie dali rady wypełnić wszystkich zadań. BWP i czołgi zepsute, broń i amunicja nieobsługiwana przez żołnierzy, ale piją dobrze” dodał Gventer. „Oprócz niedostatecznych umiejętności zawodowych Polaków, oni nie znają języka angielskiego, dlatego nie możemy komunikować się podczas szkolenia. Dlatego potrzebuję jeszcze pluton tłumaczy”, śmiał się Steven.

Jak z tej opinii widać to po prostu nasi żołnierze dostosowali się do standardów zamorskiego „sojusznika” za wyjątkiem bełkotania po angielsku. Czyli Rosja nie musi nic robić. Takie wojsko samo się rozdupczy!

Według Grzegorza Brauna Polska w planach ma być pustynią atomową, „sądzę że świetnie się spiszemy w tej roli, szkoda że gratulacji hamerykańskich już nie usłyszymy, niektórzy teraz mogą ogonami zamerdać. O, gdzie są te kundle które szczekały gdy Rosja urządzała ćwiczenia ZAPAD? Kundle, szczekać tu na hamerykę i Polskę bo „Anakondę” urządzają!”

Tymczasem ludność w Polsce wciąż karmi się wizjami takich typów jak Polko.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Polska to światowe bagno ?
  A "autor" tego wpisu to
  szambo !!!!!!!!
  Podaj link do tej wypowiedzi o ....bagnie
 • Moj syn byl tlumaczem w czasie takiej Anakondy kilka lat temu.
  Bardzo mu sie tam podobalo. Dobre jedzenie, dobry hotel, dobry poczestunek, serdecznosc Polakow. Sciskal sie z Maciarowiczem. Nie podobala mu sie natomiast nie profesjonalna postawa ze strony polskiej: "Dzis pada deszcz, przelozmy te cwiczenia na jutro". W zawodowej armi nie ma takich rzeczy.
 • jest tylko jedno pytanie ( a nawet więcej)
  kto płaci z utrzymanie tych wojsk na terenie Polski?
  Jakie szkody wyrządzą te wszystkie działania, kto pokryje szkody w środowisku i czy w ogóle da się te szkody naprawić?
  I chyba najważniejsze pytanie : jakie jest zagrożenie dla ludności cywilnej Polski, no bo wiadomo już, że sam przemarsz wojsk amerykańskich obarczony był już wielokrotnie dużymi stratami także w środowiku.
  Jednym słowem:
  KTO ZA TO WSZYSTKO ZAPŁACI? Czy polski podatnik? Czy na to my Polacy zostaniemy znowu zadłużeni w zachodnich bankach i zostaną nam podniesione już chyba po raz setny-któryś od czasu "odzyskania" wolności, podatki?
 • @staszek kieliszek 09:19:42
  Daily Mail: Rosja może pokonać brytyjską armię w ciągu jednego dnia. Budżet wojskowy Wielkiej Brytanii przez lata był ograniczany, a liczebność wojsk osiągnęła minimum, co sprawia, że brytyjska armia nie może być skuteczną siłą zbrojną pisze „Daily Mail”, powołując się na raport Centrum Analiz Historycznych i Studium Konfliktów przy Wojskach Lądowych królestwa. Ograniczenie wydatków na obronę doprowadziło do tego, że jedyna jednostka bojowa brytyjskich sił lądowych może być całkowicie zniszczona w ciągu jednego dnia w konfrontacji z takim wrogiem, jak Rosja. W związku z tym pojawia się ważne pytanie: czy brytyjska armia jest gotowa na taką ewentualność czyli wojnę zastanawiają się autorzy raportu. Odpowiadają też na nie negatywnie. Nie. Liczebność brytyjskiej armii osiągnęła minimum, a budżet latami był ograniczany podkreślono w dokumencie. Perspektywa „stracenie pododdziału w ciągu jednego dnia” będzie poważnym problemem dla dowództwa. Jak pisze „The Independent”, brytyjska armia zdoła sformować brygadę liczącą od pięciu do dziesięciu tysięcy żołnierzy z jednostek bojowych, jeśli wojna wybuchnie dziś. Wcześniej były dowódca połączonych sił zbrojnych Wielkiej Brytanii Richarda Barrons wyraził zaniepokojenie stanem brytyjskiej armii. Jego zdaniem zdolności obronne NATO nie są przystosowane do wojny z takim przeciwnikiem jak Rosja. Napisał też list do Ministerstwa Obrony Zjednoczonego Królestwa, w którym podkreślił, że kraj ma okręty i samoloty, ale często brakuje do nich amunicji, bo Londyn „przywykł, że jest uzależniony od sił amerykańskich”.

  Ps..To Kalibr leci 24 godziny z Kaliningradu na wyspy brytyjskie ? Optymiści :) Potrzebowaliby aż jednego dnia ? Dezinformacja informatyczna jest potężnym dziś jeszcze niedocenionym orężem, przy pomocy którego można "rozbroić" cały system obronny takiego kraju jak Wielka Brytania w ciągu kilku minut bez jednego wystrzału. Tyle na dziś, a co czeka nas jutro ? Jak to na świecie niewiele się w gruncie rzeczy zmienia! W czasie wojny prusko-duńskiej Otto von Bismarck stwierdził, że nie obawia się desantu angielskich wojsk "bo wszystkich by ich (Angoli) policja pruska aresztowała i pozamykała w więzieniach.
 • Wariant syryjski chcą powtórzyć w Polsce żydzi !!!!
  Wczoraj w TV Trwam Biskup z Syrii powiedział że w Syrii nie ma wojny domowej a jest wojna międzynarodowa na terenie SYRII !!!

  Słowianie ! coś mi sie zdaje żydo-USA chce powtórzyć ten scenariusz czyli wojna międzynarodowa z Rosją na terenie POLSKI !!! bo do Polski żydo-NATO ściąga coraz więcej wojska pancernego !

  UWAŻAJCIE POLACY ! żydostwo chce wojny na terenie Polski z ROSJĄ


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  Jak są takie problemy językowe , to niech amerykanie nauczą się Polskiego. Szef NATO jako dowódca, winien wydawać rozkazy zrozumiałe i jednoznaczne. To on dowidzi, nie Polacy. Więc niech uczy się Polskiego, jak chce dowodzić Polakami.

  Papież też nauczył a się polskiego, by przemawiać do Polaków.

  Co do wyszkolenia Polskiego i Amerykańskiego wojska, to przygadał kocioł garnkowi. Wyszkolenie Afroamerykanów , trzonu US-army jest nie możliwe. Większość to narkomani, a jak nie bierze to: debil, pedał, lesbijka, kapelan lub inna cipa.

  W Internecie jest film, jak podczas ćwiczeń amerykańskich wojsk desantowych wyrzucali samochody bez spadochronów. W Toruniu podczas desantu piechoty też kilku wypadło z samolotów nie tak jak powinni. Jak przemieszczają się po autostradach, czy koleją: to drzew jest za dużo, wiadukty za niskie a tory za wąskie. Jak już strzelają kierowanymi pociskami rakietowymi to w 80% nie wiadomo gdzie upadną i w co trafią.

  Kiepsko wypada ta najlepsza armia świata, przy Polakach. W wojsku Polskim się kradnie, wiadomo nie ma części, nie ma paliwa, ale nowych samochodów z 800 m nie wyrzucamy. Jak Polaków Ruscy wezmą do niewoli. to całą armie im rozkradną. Dlatego Putin nie chce wojny z Polską, On wie. Co innego USA, oni jeszcze nie wiedzą.
 • @staszek kieliszek 09:19:42
  Rosja i UE „handlują w najlepsze”( mimo ponoć sankcji!)..Obroty handlu zagranicznego między Federacją Rosyjską a UE w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku wyniosły 95,954 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 23,5% w ujęciu rocznym, wynika z danych Federalnej Służby Celnej. Eksport z Rosji do UE wyniósł 67,424 miliarda dolarów (wzrost o 24,5%), import z UE 28,53 miliarda dolarów (wzrost o 21,2%). Udział UE w całkowitych obrotach handlu zagranicznego Federacji Rosyjskiej zmniejszył się w ujęciu rocznym do 44,8% z 45%.
 • @Jan Paweł 10:02:06
  Jak to kto, Polacy? Było o tym niedawno w związku z zaproszeniem kolejnej brygady pancernej do Polski.
 • PiS wzmacnia...amerykańską armię!
  "„Wyszkolenie żołnierzy polskich jest na takim samym poziomie jak wyszkolenie tubylców. Od razu widać, że Polska to światowe bagno”
  Dlatego też PiS inwestuje olbrzymie pieniądze w okupancką armię a nie we własne wojsko.
  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, że to zdrajcy?!
 • @Husky 08:41:14
  hał hał do budy psie!
 • @kula Lis 67 10:33:44
  Pisałem o tym kilka krotnie, w doktrynie rządu niemieckiego funkcjonuje zapis od lat, że należy robić wszystko by niszczyć polskie relacje handlowe, polityczne i wojskowe z Rosją. Myślę, że i inne państwa prowadzące własną politykę mają takie zapisy i tego się obawiają.
 • A Czy naprawdę to Polko powiedział?
  I czy powiedział dowództwa NATO? Tyle jest łgarstw w internecie, że bez podania wiarygodnych żródeł należy to puścić mimo uszu. A powielać niesprawdzone informacje- nieładnie- to do autora.
 • A ja myślę
  że te " imperialne" poczynania Rosji, to nic innego jak utworzenie BRICS, a więc niezależnego systemu finansowego, oraz przejście z płatnościami na narodowe waluty między stowarzyszonymi krajami. Ot i całą agresja Rosji.
  Poza tym jeszcze nikt racjonalnie nie wytłumaczył po co Rosja ma napadać na NATO, jaki ma w tym interes. Wszyscy tylko rzucają sloganami o imperializmie rosyjskim. Ale kto dzisiaj w dobie cywilizacji obrazkowej zadaje pytania i oczekuje logicznej i uzasadnionej odpowiedzi.
 • @zadziwiony 11:12:36
  Bo NATO a właściwie USRAEL chce napaść na Rosję za pomocą Polski, stąd urabianie opinii publicznej. Wystarczy jakaś prowokacja w czym celują. Ze strony Polaków wystarczy wywalić wszystkich prowokatorów.
 • @wercia 11:24:11
  Myślę, że chodzi tylko o prowokację taką jak na Ukrainie, a w konsekwencji rozbiór Polski. Pytanie czy się to żydoamerykanom nie wymknie spod kontroli.
  Po prostu sprowokowana Rosja rozbija WP, a raczej Wojska Obrony Terytorialnej (mięso armatnie, ufundowane przez Macierewicza). Kto i czym zatrzyma Rosjan ?

  Rosja robi na wschód od Wisły co chce, do tak zwanej II Linii Rubieży Strategicznej NATO. Gdy tylko konflikt wybuchnie Amerykanie i NATO, szybko usiłuje zawrzeć pokój z Rosją. Polski Rząd ucieka zgodnie z rozpiską Macierewicza. Za wszystko nasi sojusznicy obwiniają Polaków.

  Po zawarciu pokoju, na otarcie łez Niemcy odzyskują ziemie na zachód od Wisły z Toruniem o ile uda się go utrzymać. Rosja Przesmyk Suwalski, aż do Warszawy, tyle ile zdołają zająć. Małopolskie z Krakowem dostaje Ukraina, a raczej żydzi, w ramach reperacji i stabilizacji dokonanej na Ukrainie wschodniej.

  Wszyscy są zadowoleni :-)

  Tak to widzi NATO i żydoamerykanie, ale to karkołomne założenia. Może się tak zdarzyć, że nikt już nie zdąży zadzwonić do Putina.
 • @wercia 11:09:54
  Ten gostek z NDP jest znany z puszczania fake newsów w sieci.
  Znają się na nim na innych portalach i zewsząd go już dawno pogonili.
  Można się nie zgadzać z obecnością wojsk amerykańskich i nawet czasami trzeba , ale pisanie że tenże generał powiedział "Polska to światowe bagno" jest kretyńsko-debilnym wymysłem autora.
  Tylko którego autora.
  Linku nie poda, bo takie słowa nigdy nie padły
 • @nieżyt 10:38:22
  żyt czy nieżyt
  wsio rawno
 • @Jan Paweł 10:02:06
  "jest tylko jedno pytanie ( a nawet więcej)
  kto płaci z utrzymanie tych wojsk na terenie Polski?"

  A ja zadam drugie pytanie - kto płaci autorowi za te antypolskie paszkwile?
 • @Talbot 18:14:06
  Przypomnę fake newsa tego sowieckiego trolla ,gdzie skompromitował się do cna.
  Zamieścił chamską , prostacką fałszywkę i była wtedy nawet interwencja w tej sprawie
  Co dziwne to coś nigdy nic nie komentuję
  Dziwne

  http://ndp.neon24.pl/post/132563,gen-miroslaw-rozanski-nato-wiecej-halasu-niz-konkretow
 • @ele 10:28:58
  Nie sądzę, Istot pozaziemskich w naszych dużych miastach jest dużo, oni się naprawdę boją. Coś jest nie tak...
  Mam prorocze czasem sny, już około 30 lat temu widziałem w kilku moich snach grzyb atomowy nad Krakowem, widzę z okna tą przestrzeń...
  Coś jest inaczej niż podają media i my tu piszemy...


  pozdr
 • żydowskie rządy zdrady !
  Polacy Słowianie ! żydowskie rządy od 1990 r to rządy zdrady interesów Polski i Polaków ! oni juz oficjalnie mówią ze realizują interesy REGIONU

  o to następny dowód żydowskiej zdrady !

  cytata z artykułu na portalu gajowy marucha .

  Andrzej Talaga ma również inne argumenty, pisze na przykład, że jeśli nastąpiłaby normalizacja relacji z Rosją, trudno będzie dalej przekonywać polskie społeczeństwo do podnoszenia wydatków obronnych, zniknie przyczyna stacjonowania na polskiej ziemi amerykańskiej dywizji pancernej, no i trudniej, według Talagi, byłoby Polsce mobilizować Zachód do wspierania Ukrainy. Co Pan sądzi o tych argumentach?

  Polacy ! żydzi są tak pewni siebie że nawet już nie ukrywają polityki zdrady !!!

  https://marucha.wordpress.com/2018/06/06/wielomski-czy-rosja-jest-realnym-zagrozeniem-dla-polski/#more-70532

  Polska bez żydów to Polska bezpieczna bogata i przyjazna sąsiadom

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Fischer 10:44:41
  Na takie powitalne bilbordy można natknąć się w Rosji, podczas trwania Mistrzostw Świata:
  https://static.fangol.pl/content/d/e/c/decb871dfc1d19e4eb86ca61a5ed7d75-598.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 23:20:28
  Tak. Słyszałem nawet , że wielu Rosjan będzie kibicować Polakom, ponieważ nie bardzo mogą liczyć na swoją drużynę.
  Można to tłumaczyć przywiązaniem i sympatia, z ich strony do pozostałych narodów słowiańskich.
  To odzywa się zew braterskiej krwi, czego niestety Polacy nie czyją i nie wykorzystują.
 • @AgnieszkaS 00:04:40
  Pani Agnieszko, jestem daleki od żartów.

  Pani mąż to pani prywatna spraw.
  Główno dowodzący wojskami NATO, to osoba publiczna. Przemawia często do polskich żołnierzy. Zwraca się do nich po angielsku, przez tłumacza, "NASI żołnierze", "My" etc. Czy to nie jest śmieszne ?

  Gdybym był generalem NATO to wstyt byłby dla mnie nieznać języka tych , którym mam wydawać rozkazy.

  Za taką kasę, jaką on bierze nauczył bym sie języki wszystkich państw, których kontygenty służą w NATO, nawet turecki.

  Proszę tez pamiętać, że rozkazy idą z góry, więc pośredniczący w tym procesie mogą nawet nie rozumieć co przekazują, ale fonetycznie małpując informacje przekażą podwładnym. Odwrotnie się nie da
 • @ele 10:28:58
  teraz już nie mówi się "żydzi" teraz mówi się "We peaple"
  "We peaple stworzyli cała nowomowę o podwójnym znaczeniu.
  Teraz oni mogą się porozumiewać publicznie mówiąc swoją nowomową
  mówią z pozoru jedno ale "We peaple" rozumieją że mówią co innego.

  Przykład "społeczność międzynarodowa krytykuje..." albo świat się oburza"
  zwykły goj rozumie to dosłownie i nie wierzy.
  "We peaple" wiedzą że trzeba dodać przymiotnik "żydowski" i wszystko staje się jasne i czytelne.
  otrzymujemy "międzynarodowa społeczność żydowska..." albo świat żydowski"
  inny przykład "instytucje pozarządowe potępiają" dodajemy żydowskie" i już mamy zdekodowany tekst i czytamy poprawnie "żydowskie instytucje pozarządowe..."

  "We peaple " od zawsze bawili się szyfrowaniem informacji by nikt nie poznał prawdy za wyjątkiem "We peaple".
 • @staszek kieliszek 09:19:42
  Wroce jeszcze raz do profesjonalizmu. Syn jest teraz w Korei Poludniowej gdzie pracuje jako analityk w biurze. Przez 1 tydzien w miesiacu maja cwiczenia gdzie musza swa prace wykonywac w strojach gumowych i maskach gazowych, 8 godzin dziennie. Oczywiscie sa odlezyny, choroby skury i inne komlikacje po tym. Taka praca. Wyobrazcie sobie teraz zolnierza pracujacego w takim stroju obslugujacego mysliwce na pasie startowym w sloncu, mrozie itp. Wynika z tego ,ze Korea Polnocna ma w swych pociskach duzo broni chemicznej czy biologicznej.
 • @staszek kieliszek 08:30:09
  // Wynika z tego ,ze Korea Polnocna ma w swych pociskach duzo broni chemicznej czy biologicznej.//

  Nie do końca pojmuję co z czego wynika (czy broń chemiczna z nieuchronności egzemy czy odparzenia z broni biologicznej) ) ale skoro "wynika" to znaczy że najwyższa pora tych północnokoreańskich sukinsynów bombardować.
  Broń skrywają biologiczną i chemiczną światu zagrażając.Jak Hussein iracji.
  Tak być nie bedzie!

  PS
  warto też zbadać uczestnictwo północnokoreańskie w zamachu na WTC we wrześniu 2001 r.
  Jak Iran który jak wiadomo uczestniczył i teraz musi bulić 11 miliardów dolców.Tak przynajmniej zawinszował sobie amerykański sąd https://pl.sputniknews.com/swiat/201805027887576-Sputnik-Iran-odszkodowanie-11-wrzesnia/
 • @ikulalibal 08:44:52
  Ja napisalem tylko ,ze zolnierzy USA cwicza na wszelkie ewentualnosci w Korei Poludniowej. O odparzeniach napisalem tylko jaki wynik jest tego ubioru przez noszenie go przez 8 godzin.
  Moj syn byl po swiecie w kilkunastu bazach USA a ta Korea Poludniowa mu bardzo pasuje. Ludzie lepsi niz Polacy, bardziej serdeczni, czysci, wielu katolikow, bardzo dbaja o przyrode, czystosc. Bylem tam w jesieni ubieglego roku i paszcze rozdziawilem z podziwem dla tego kraju. Przemysl, drogi, koleje, wszystko do przodu o 20 lat przed USA.
 • @ikulalibal 08:44:52
  w swym skurwieniu ""We people " przekraczają wszelkie granice przyzwoitości.
 • @AgnieszkaS 08:07:41
  Pamiętam taką wypowiedź pana Macierewicza, że obecność wojsk amerykańskich jest niezbędna przynajmniej do czasu aż wzmocnimy własną armię. I to wzmocnienie, to jest sprawa kluczowa. Pamiętam też, jak polski oficer meldował się jakiemuś amerykańskiemu czołgiście... żenujące przedstawienie, w moim odczuciu ubliżające i naszej armii i Narodowi. Pamiętam też wypowiedź pana prof. Chodakiewicza, którego zapytano, czy USA kierując się własnymi interesami mogło by porzucić Polskę gdyby to okazało się dla USA korzystne. Pan profesor odparł, że bez wahania, że sprzedadzą natychmiast... Piszę to, bo zawsze miałem bardzo mieszane odczucia względem obcych wojsk w Polsce. Geopolityka to jedno, ale myślę też, że dość już buciorów obcych wojsk (jakichkolwiek) depczących świętą ziemię polską. Mam też takie przeświadczenie, że nasi przodkowie nie po to umierali na frontach, by Polska była zależna od jakichkolwiek obcych sił. Nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć do końca tego , co zadzieje się w polityce światowej za kilka czy więcej lat. Dlatego najlepiej liczyć na siebie i w sposób maksymalny uniezależniając się od czynników zewnętrznych rozbudowywać polską armię.
 • @Fischer 07:59:41
  Bazy nie będzie. Trzeba tylko czytać inne portale niż ten i słuchać wypowiedzi przedstawicieli administracji USA. Oni wyraźnie mówią, że to nie jest przedmiotem zainteresowania USA. Antyrosyjska narracja już nie działa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031