Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polacy wolą niewolę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak niedawno spotkał się z Johnem Boltonem doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Trumpa.

 Jednym z tematów rozmowy było zwiększanie liczebności wojsk USA w Polsce.

Walka o amerykańską dywizję w Polsce, a tym samym wypełnienie woli prezesa PiS – to główne cele wizyty Mariusza Błaszczaka w Waszyngtonie. Celem też jest niemal potrojenie obecności amerykańskich żołnierzy w naszym kraju. Dotychczas w  Polsce stacjonowało 2800 żołnierzy sojuszniczych, w tym 2300 amerykańskich. Mieli z sobą 1200 sztuk ciężkiego sprzętu, m.in. czołgi i śmigłowce.

Według portalu defence24.pl do Polski  wskutek przeniesienia Brygady Pancernej USA już trafiło około 4 tysięcy żołnierzy. Przywiezionych też zostanie 90 czołgów M1A2 SEP Abrams, a także ok. 140 BWP orz BWR Bradley, ponadto dywizjon 18 haubic samobieżnych Paladin, także wozy wsparcia. Lecz plany rządu amerykańskeigo i polskiego sęgają dalej…

Według licznych ekspertów wojskowych ta ilość żołnierzy przeznaczona jest zaledwie do przygotowania miejsca dyslokacji dla reszty amerykańskiego kontyngentu. Do początku listopada br. USA m.in. planuje rozmieścić w Polsce około 80 tys. zołnierzy. Zgodnie z informacją podaną oficjalnie, cały  zasób żołnierzy i sprzętu  przeznaczony jest do uczestnictwa w manewrach Anakonda-18.

Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski w ćwiczeniach weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy w tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z NATO – wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Wiele państw wschodnich wyraziło obawy dotyczące ćwiczeń. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, podlegający obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

Wojska amerykańskie stacjonują w Polsce od 2012 r., ale dopiero na początku 2017 r. obecność ta została znacznie rozszerzona. Do Orzysza przybyła licząca ponad 1100 żołnierzy batalionowa grupa bojowa NATO, której trzon stanowią Amerykanie. Na zachodzie kraju ulokowana została dodatkowa pancerna brygada. W Powidzu są elementy brygady lotniczej USA, a dowództwo dywizji w Poznaniu. O konieczności zwiększenia obecności wojskowej w Europie mówią od roku sami dowódcy amerykańscy, m.in. gen. Curtis Scaparrotti i były dowódca US Army w Europie generał Ben Hodges.

„Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance NATO; zostaną tam tak długo, jak będzie to konieczne” – zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Prędzej czy później Europa będzie zmuszona do podjęcia poważnej decyzji w związku z faktyczną okupacją europejskiego kontynentu przez USA. Na kontynencie europejskim rozlokowano ponad 490 objektów wojskowych USA w których slużą ponad półmiliona (!) żołnierzy. Na 15 bazach lotniczych rozmieszczono ponad 500 bomb atomowych USA. Lecz Europa i Polska przede wszystkim wciąż ślepo podporządkuje się rozkazom USA i co następne manewry zaprasza więcej amerykańskich żołnierzy prawie na stale.

Czego tak naprawdę obawiają się Amerykanie i dlaczego tak się troszczą o bezpieczeństwo Europy i przede wszystkim Polski? Amerykanów nie obchodzi, w jaki sposób Polska będzie traktowana przez jej wszchodnich sąsiedzi, gdy manewry Anakonda Wojska Polskiego zostały nagle przetworzone na międzynarodowe ćwiczenia NATO z coraz większym zaangażowaniem żołnierzy co roku i koncentracją u wschodniej granicy. Niewątpliwie! Tyle, że Amerykanie dokładnie strzegą swoich granic i nie pozwoliliby  na narażenie ich ze strony potencjalnego przeciwnika. Polska to dla nich daleki teatr i rozwiązanie wojny w tym regionie nie stanowi żadnego problemu dla potwierdzenia ambicji mocarskich Białego Domu. Scenariusz manewrów Anakonda-18 również odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód.

 „Wojna na terytorium Polski jest dla kogoś potrzebna, by w sposób błyskawiczny zdepopulować kilkanaście milionów Polaków. Dlatego wśród Polaków podpalono patologiczną rusofobię. Natomiast mądry Polak, umiejący wyciągać wnioski z naszej tragicznej historii nie da się wciągnąć w imperialistyczne awantury pospolitych bandytów, słowianożerców” – dzieli się swoją opinią profesor dr hab. Uniwersytetu Łódzkiego Eugeniusz Ponczek.

Naturalnie, że Rosja i jej sojusznik Białoruś będą się obawiać prowokacji podczas przeprowadzenia manewrów Anakonda-18. Największe obawy już budzi nie tyle sam fakt ćwiczeń, co nieprzewidywalność przeciwnika i niepewność co do faktycznej skali manewrów w związku z dużą liczbą zaangażowanych żołnierzy.Więc prawdopodobnie mamy oczekiwać wzmocnienia przez wschodnich sąsiedzi ochrony nie tylko w powietrzu, ale i na lądzie. Więc Rosja może przenieść na teren Białorusi nie tylko bazę lotniczą, lecz również wielki kontyngent wojskowy.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Zdrajcy i...
  Wielka Zdrada narodu polskiego!
 • Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego o co w tym wszystki chodzi, to...
  powinien obejrzeć tan filmik:
  https://www.youtube.com/watch?v=K0PolVoVerM
  W tym akurat wypadku polska policja jeszcze zachowała się neutralnie, ale jeżeli ta bezkarność będzie eskalowała, to jak to się może zakończyć?
 • Nie będzie Rosji Nie będzie POLSKI !
  Trwa podbój chrześcijańskiego świata przez żydowskich syjonistów !
  Rosja Białoruś to ostanie bastiony wolnego świata ! tam syjonizm ma ograniczone możliwości propagandowe !

  Wielka szkoda że prezydent Putin nie ogłosi WICI wśród Narodów SŁOWIAŃSKICH ! bo wojna rozegra się między Słowianami a żydami !!!
  tak jak 1410 r bitwa pod Grunwaldem miedzy Słowianami a Europą !

  APEL ! panie prezydencie Putin zwróć sie pan do SŁOWIAN !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Jan Paweł 09:29:34
  Podzielam opinię o zdradzie Narodu Polskiego.
  USA na usilne prośby rządu "Polskiego" wchodzą do Polski i będą tu bronić interesów no czyich ?
  Polskich ? hehehe na pewno nie , nawet wiz dla nas nie mają mimo że UE ma.
  Amerykańskich ? hehehe oni tu nie mają żadnych interesów... chyba że interesy wojenne w konfrontacji z Rosją i terroryzowania Niemiec.

  USA to najsilniejszy wasal Izraela USA to największa siła zbrojna globalnej mafii żydowskiej. Wojska USA będą bronic w Polsce interesów żydowskich !!!.
  Czyli jakich ??? To wiemy z grubsza... ustawa 447, budowa Pollin na terenie Polski, zepchnięcie Polaków do roli taniej siły roboczej dla
  wiodącego narodu żydowskiego.

  I o to tak błaga Błaszczak Amerykanów (przedtem błagał Macierewicz).
  Jak wyglądają kraje w których USA stabilizuje sytuację widzimy każdego dnia.
  Spróbujcie się teraz zbuntować przeciw żydowskiej grabieży i żydowskiemu appartheidowi w Polsce.

  Gdyby nie wojska USA w Polsce to po odejściu Niemiec z NATO POlska miała by idealne warunki by dogadać się z Rosją i Niemcami na wzajemnie korzystnych warunkach (ropa , gaz, niemieckie technologie, niemiecki i rosyjski rynek zbytu, Rosyjski parasol bezpieczeństwa).

  Z wojskami USA w Polsce jest to niemożliwe.
  Z wojskami USA w Polsce jest cementowanie żydowskiej dominacji w Polsce.
  Teraz będziemy musieli czekać aż Rosja i Chiny zlikwidują globalną mafię żydowską. Ale i tak wtedy nie mamy gwarancji że Rosja i Niemcy zechcą utrzymać taki wrogi dla obu stron kraj jak Polska.
 • pewnie niewola i będzie.
  Tylko milionowa demonstracja i pokaz siły Narodu może przestraszyć tych sprzedawczyków przed rozlokowaniem obcych wojsk w Polsce. Prawda jest taka że gdy przywłaszczą sobie Rosję Polska i kraje powstałe z dawnej Rzeczpospolitej przestaną istnieć i będą podporządkowane banksterom.
  Czy Polacy są do tego zdolni? Well.... gdyby zabroniono im grilowania może by się ruszyli , inaczej to marna nadzieja. Przeżyłem 1980~81 więc znam tą polską "mądrość".
 • @Jan Paweł 09:41:42
  "Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego o co w tym wszystki chodzi, to..."


  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/683/43/6834321.jpg

  "Analityk zauważa, że zrobotyzowane czołgi już przetestowano w boju. Wcześniej w MON stwierdzono, że kompleks „Uran-6” i „Uran-9” doskonale sprawdziły się w Syrii. W szczególności „Uran-6” brał udział w rozminowywaniu Palmyry, co pozwoliło uratować życie setek cywili."

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201805147953405-Uran-czolg-sputnik/

  Rosja w imię pokoju - przetestowała na syryjskim poligonie nowe uzbrojenie.
  Teraz oferty kupna, posypią się lawinowo.
 • @Talbot 16:19:34
  Jak coś dobre, trzeba kupić.
  Bo miny przeciwpiechotne nadal groźne.

  ONZ: Miny przeciwpiechotne to wciąż problem. Także w Europie

  https://pl.aleteia.org/2017/04/04/onz-miny-przeciwpiechotne-to-wciaz-problem-takze-w-europie/
 • @lorenco 16:27:25
  "Bo miny przeciwpiechotne nadal groźne."  SOWIECKIE MINY PRZECIWPIECHOTNE STOSOWANE PODCZAS WOJNY W AFGANISTANIE 1979-1989

  https://rusmil.net/main/pl/artykuly/26/sowieckie_miny_przeciwpiechotne_afganistan_1979_1989.html
 • @Talbot 16:49:39
  Jak sprzęt rosyjski jest dobry, może Afganistan go kupi?
  Chyba, że ma od jankesów.
  Od 2007 roku, z kiedy ten artykuł się ukazał, Amerykanie chyba rozbroili te miny, czy nie?
 • @lorenco 17:10:08
  USA, Izrael i Rosja - to kraje bandyckie.
  To ta sama mafia iluminatów - wszyscy oni w swoich armiach - używają Pentagramu do oznaczeń sprzętu.
 • @Talbot 17:42:50
  Pentagram, to oznaczenie całej armii USA:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8a/US_Army_logo.svg/179px-US_Army_logo.svg.png

  Natomiast czerwona gwiazda, którą trudno uznać za szatański pentagram, to oznaczenie wojsk lotniczych FR:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Roundel_of_Russia.svg/629px-Roundel_of_Russia.svg.png

  Natomiast Izrael ma też tylko oznaczenie gwiazdą wojsk lotniczych, gwiazda ma sześć ramion:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b3/Roundel_of_Israel.svg/300px-Roundel_of_Israel.svg.png
 • @Talbot 17:42:50
  Tak wygląda pentagram satynistyczny, iluminacki:
  https://cf1-czarymary.statiki.pl/images/medium/5EA/PU_GOTH23.jpg
 • teraz niewola w objęciach Jad-wasza ajwaj?
  Co ze zdrowaśkami,Królem Polin,Królową,Krucjatą Różańcową?
  Wydupceni PISraelem i łapaczem macy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031