Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Manewry Anakonda-18 – końcem suwerenności Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dobry tytuł to połowa sukcesu, więc teraz na poważnie tytuł prawdziwy: „Amerykańscy żołnierze jako zagrożenie dla suwerenności Polski”.


Ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem „Anakonda” mają bogatą tradycję i długo kojarzyły się tylko i wyłącznie z polskimi ludowymi ćwiczeniami. Obecna Anakonda-18 jest siódmą edycją ćwiczenia, czwartą w wymiarze międzynarodowym z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych państw sojuszniczych (przede wszystkim USA) i partnerskich. Manewry rozpoczną się w pierwszej połowie listopada.

Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski w ćwiczeniach weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy w tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z NATO – wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Wiele państw wschodnich wyraziło obawy dotyczące ćwiczeń. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, podlegający obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

Duża liczba amerykańskich żołnierzy już stacjonuje w Polsce prawie na stale. Większa jej część zacznie przybywać bezpośrednio przed manewrami.

Scenariusz manewrów odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. To przełom w myśleniu sztabowców NATO. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem, a nie „częścią rozwiązania europejskich problemów”. Także niewątpliwie, że „Amerykanie wybrali zachodnią Polskę z powodów czysto praktycznych a nie politycznych” – mówi znany ekspert wojskowy –  Polska ma czego  się obawiać, ponieważ w razie konfliktu zbrojnego jej teren może się okazać narażony na atak za pomocą rakiet balistycznych, które Rosja już rozlokowała w obwodzie Kaliningradzkim”.

 Prof. dr hab. Uniwersytetu Łódzkiego Eugeniusz Ponczek alarmuje: „Ślepota naszych „polityków” jest porażająca. Ze znanych mi tylko Michalkiewicz i Targalski widzą świat jakim jest. Cała reszta widzi tylko polskie podwórko. Żaden nie widzi, że to Amerykanie mają biznes w utrzymaniu Polski w swojej strefie wpływów. To nie my powinniśmy zabiegać o broń z USA czy amerykańskie dywizje ale TO ONI mają zabiegać o naszą zgodę. To Amerykanie mają NAM dopłacać do swojej obecności w Polsce. Europa zachodnia – oprócz UK – siedzi w kieszeni Niemców a Niemcy chcą się pozbyć Amerykanów z Europy. I jedynym miejscem gdzie USA może się oprzeć w tej części Europy jest POLSKA! A po drugiej stronie Rumunia. Bez Polski Ameryka straci Europę Środkową a potem całą Europę. Jak straci Europę to przestanie być mocarstwem globalnym. A nikt nie lubi być degradowany”.

Z pewnością ma rację. Gdyby Ameryka dążyła do wsparcia Polski i wschodniej granicy NATO, przekazałaby sprzęt, a nie wysyłała do Polski wojska ofensywne. Polska jest traktowana jako kolonia a nie sojusznik i przyjaciel. Jaki cel mogą mieć te brygady US Army oprócz wzmocnienia wschodniej flanki NATO? Pewnie pilnować porządku, aby Polacy byli posłuszni i za bardzo nie myśleli samodzielnie.

Byłoby lepiej gdyby stacjonowali na Łotwie czy w Estonii ponieważ Polsce nikt obecnie nie zagraża. Rosja nie jest tak głupia aby atakować NATO i doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej. „Czy to Rosja mówi o atakowaniu Polski, czy aby nie Polska ma plany zaczepne? Po co Rosji drugi Kaukaz? Jaki pożytek z Polski? Mały kraik bez zasobów interesujących kogokolwiek. Bez siły roboczej, bo ta wyjechała do Niemiec i innych krajów UE. Angela Merkel postarała się żeby ominąć Polskę rurociągiem gazowym. Przesunęła okupacyjną armię USA do Polski. Odsunęła granicę wojny z Odry na Bug. Co więcej? Polska , gdyby co, bedzie dla Rosji jedynie celem, o co postarał się rząd Polski na prośbę mocodawców z Białego Domu” – uważa prof. dr hab. Janusz Ruszkowski, prof. Instytutu Politologii i Europeistyki

Amerykanów nie obchodzi, w jaki sposób Polska będzie traktowana przez jej wszchodnich sąsiedzi, gdy manewry Wojska Polskiego zostały nagle przetworzone na międzynarodowe ćwiczenia NATO z coraz większym zaangażowaniem żołnierzy co roku i koncentracją u wschodniej granicy. Niewątpliwie! Tyle, że Amerykanie dokładnie strzegą swoich granic i nie pozwoliliby  na narażenie ich ze strony potencjalnego przeciwnika. Polska to dla nich daleki teatr i rozwiązanie wojny w tym regionie nie stanowi żadnego problemu dla potwierdzenia ambicji mocarskich Białego Domu.

Lecz dla nas Polska to wszystko co mamy i to my musimy bronić swojej suwerenności, ponieważ rząd polski nie widzi różnicy między okupacją a manewrami i ślepo ufa słowom swojego „sojusznika”. A tymczasem Amerykanie ściągają wojska do Polski i w listopadzie br. ta liczba przekroczy już poziom krytyczny. Co ciekawe, liczba amerykańskich żołnierzy stale stacjonujących w Polsce już przekroczyła liczebność radzieckiej Północnej Grupy Wojsk ze stanu w roku 1993 roku… 

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • A ja mam przyziemne pytanie do błaszczaka i władz,
  za czyje pieniądze nasi "przyjaciele" będą wpier..lać steki, brekfasty fiveokloki czy też kartofle z majonezem, a ogólnie, ile nas, czyli społeczeństwo będzie kosztować ta szopka ?
  Oraz, co teraz przyszło mi na myśl, jaki czaso_okres przeżycia ma na polu walki np. dywizja pancerna a ile doskonale wyćwiczone wojska OT / partyzantka ? / ?
 • @provincjał 10:47:03
  Jak to za czyje?
  "Polski" rząd zaciągnie na tę okazję pożyczkę w "amerykańskich" bankach.
 • Bajeczka powtarzana jak mantra
  Jaki pożytek z Polski?
  Mały kraik bez zasobów interesujących kogokolwiek.
 • @Autor
  A początek suwerenności już był (i przeoczyłem) czy też wkrótce nastąpi?
 • serial z cyklu
  matka Madzi
  cdn.
 • To nie my , ... ale TO ONI mają zabiegać o naszą zgodę.
  // To nie my powinniśmy zabiegać o broń z USA czy amerykańskie dywizje ale TO ONI mają zabiegać o naszą zgodę. To Amerykanie mają NAM dopłacać do swojej obecności w Polsce. //

  >> DAJEMY SIĘ WYKORZYSTYWAĆ /
  >> W BARDZO NIEBEZPIECZNY SPOSÓB
  >> https://youtu.be/CNNF5Bkyu1Q

  Zamiast tego mamy [tu mam na myśli "kastę rządącą"] świadomość taką jak przedstawiłem, jaką widać na codzień: wmawianie nam, z jednej strony oskarżeń o nazizm, a z drugiej diagnozę o "początkach choroby antysemityzmu", ... z tego wywodzi się "mechanika kompleksów".
  >> http://ziut.neon24.pl/post/142438,prezydent-pis-i-kaczynski-testuja-nasza-cierpliwosc
 • "Byłoby lepiej gdyby stacjonowali na Łotwie czy w Estonii" - Oni już stacjonują na ziemiach Słowian od 800 lat!
  .

  Pod koniec XII wieku zakon krzyżacki był jednym z potężniejszych (pod względem ekonomicznym i politycznym) zakonów powstałych w Palestynie - IsRaEL-u!!


  ŻYMskie rZYDy.


  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/czesi-protestuja-przeciwko-islamowi-krzyzacy-stop-islam.jpg.  .
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 21:31:37 SAMO SEDNO istota i sens tego co się dzieje to...
  ...żyją dwa narody, żydowski i Polski ze sprzecznymi ideami, judaistycznymi i talmudycznymi a naszymi słowińskimi
  Stąd ciągłe walki brak zgody narodowej rozdwojenie, nawet często nieświadomych wyznawców idei judaistycznej i talmudycznej
  Obecnie żydzi chcą przejąć Polskę do której zostali zaproszeni ?, czy raczej przystąpili do kolonizacji
  Obecnie cały aparat sądownictwa, cały rząd jest już przejęty przez wyznawców zasad narodu żydowskiego
  Albo będzie Polska albo Polin
  A cały czas słyszymy prawie wszędzie już tylko o sprawach narodu żydowskiego w Polsce i na świecie
  Tylko IMPICZMENT i wybór przedstawiciela narodu polskiego, Polaka zatrzyma tę kolonizację
  To jest SEDNO sens i istota obecnego stanu rzeczy
  To tylko diagnoza a TERAZ WZYWAM do opracowania i sformułowania ALGORYTMU ODZYSKANIA PAŃSTWA DLA POLAKÓW
 • @kfakfa 12:14:43
  Idź sieroto na łonet, nie pisz tutaj.
 • @NDP
  // Co ciekawe, liczba amerykańskich żołnierzy stale stacjonujących w Polsce już przekroczyła liczebność radzieckiej Północnej Grupy Wojsk ze stanu w roku 1993 roku… //

  17 września 1993 w Belwederze ówczesny prezydent RP Lech Wałęsa przyjął i pożegnał grupę generałów, oficerów, żołnierzy i pracowników cywilnych Północnej Grupy Wojsk opuszczających terytorium Polski. 18 września 1993 o godz. 5:35 pociąg relacji Legnica – Brześć wyruszył z dworca Warszawa Wschodnia z grupą 24 żołnierzy, aby o godz. 9:20 przekroczyć granicę Polski w Terespolu. https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82nocna_Grupa_Wojsk

  TO ILU TYCH AMERYKANÓW KONKRETNIE TERAZ JEST?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829