Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Anakonda-18: Początek nowego rozbioru Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Anakonda-18 to największe manewry krajów NATO od zakończcenia Zimnej wojny.

Tegoroczne manewry, które odbędą się w listopadzie na największych poligonach Polski i będą się charakteryzować bezprecedensową liczbą zaangarzowanych żołnierzy i sprzętu.

Według Ministerstwa Obrony Narodowej Polski w ćwiczeniach Anakonda-18 weźmie udział 100 tysięcy żołnierzy. W tym 20 tys. z Polski i prawie 5 tysięcy jednostek sprzętu. Oprócz polskich wojskowych w manewrach będą współuczestniczyć sojusznicy Polski z NATO.  Wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Rumunii, a także Gruzji i Ukrainy, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Wiele państw wschodnich wyraziło obawy dotyczące ćwiczeń. Jak oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, całkowita liczba żołnierzy i sprzętu ma przekroczyć poziom, który podlega obowiązkowi monitorowania niektórych rodzajów działań wojskowych, ustalonemu przez Wiedeński Traktat z 2011 roku przez OBWE.

Scenariusz manewrów Anakonda-18 odpowiada na pytanie o realnych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego – czyli atak na Wschód. To przełom w myśleniu sztabowców NATO. Amerykańscy, brytyjscy, ale także np. niemieccy wojskowi przyjęli pogląd, że Rosja z jej agresywną siłową polityką w pobliżu wschodnich granic NATO stała się problemem, a nie „częścią rozwiązania europejskich problemów”.

Polska się obawia, że w razie konfliktu zbrojnego ze wschodnim sąsiadem jej teren może się okazać narażony na atak za pomocą rakiet balistycznych, które Rosja już rozlokowała w obwodzie Kaliningradzkim.

Polski Rząd proponuje wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania taktycznej broni jądrowej na terenie Polski ponieważ Moskwa przewidywa użycie podobnej broni po to, by rekompensować przewagę NATO w siłach konwencjonalnych. „Logicnym skutkiem w tym wypadku może się stać kontratak jądrowy a również taktyczny”.

Były szef sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove, stwierdził, że należy przyjąć, iż Rosja jest „egzystencjalnym zagrożeniem”. Dlatego należy wymierzyć cios pierwszym, by zapewnić przewagę NATO (i ustalić hegemonię USA – J.R.).

Według licznych ekspertów wojskowych, polem walki została wybrana Polska właśnie dlatego że wśród krajów Unii Europejskiej i członków NATO jest ona jak najbardziej podległa nastrojom rosofobicznym (w związku ze wspólnymi realiami historycznymi), a również ponieważ rząd polski jest słaby i niezdolny do przyjęcia niezależnej decyzji, łatwo podlega wpływom USA. Polska prawie jedyny kraj który wydaje 2 proc. budżetu państwa na cele wojskowe i zamierza zwiększyć tę kwotę jak tego potrzebuje NATO.

Prędzej czy później Europa będzie zmuszona do podjęcia poważnej decyzji w związku z faktyczną okupacją europejskiego kontynentu przez USA. Na kontynencie europejskim rozlokowano ponad 490 objektów wojskowych USA. W których slużą ponad półmiliona (!) żołnierzy. Na 15 bazach lotniczych rozmieszczono ponad 500 bomb atomowych USA. Lecz Europa wciąż ślepo podporządkuje się rozkazom USA. I co następne manewry zaprasza więcej amerykańskich żołnierzy prawie na stale.

Nie ma żadnego limitu czasowego dotyczącego obecności wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance NATO; zostaną tam tak długo, jak będzie to konieczne – zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

„Obrońcy, i wyzwoliciele od komunizmu mnożą im dalej od potrzeby obrony czy wyzwolenia od komunizmu. Tacy bohaterowie zwykle są na czele zawsze…w ucieczce… – napisał wybitny ekspert militarny Wess Mitchell, dyrektor Center for European Policy Analysis. – Zgodnie z logiką USA – kontynuuje profesor – Rosja i Chiny również powinni rozmieścić swoje wojska na Kubie, w Meksyku, Izraelu i innych państwach basenu Karaibskiego, Filipinach, Nowej Zelandii itd dla uzyskania równowagi”.

 

Śmieszne wpadki amerykańskich żolnierzy

 

 

Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego powstała w roku 1949. Celem istnienia NATO była obrona militarna przed atakiem ze strony ZSRR i jego państw satelickich. Dzisiejszemu istnieniu NATO grozi jedynie brak jakiegokolwiek zagożenia, a więc stan pokoju.

 

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Kto ma interes ten rządzi drogie panie.
  Kolejny raz się powtórzę, nasze żydy robią dobrze żydom z ameryki kupując szmelc, miliardy wydawanych $ na szmelc lub zabawki / 5 vipowskich "bombowców" strategicznych / zamiast do Polaków lecą na synaj / np. emeryturki dla żydo_ubeków /, a wystarczyłoby użyć gulfstreama, odbyć lot do moskwy i "ugadać" się z pootinem oraz podpisać traktat o nieagresji i żyjemy jak pączki, bo jeszcze możemy coś rosji zaoferować, chociaż z każdym rokiem zachodniego wyzysku coraz mniej.
  Mamy jednak atomowy problem, Polską rządzą przydoopasy żydolichwy
  i dopóki tak jest dalej będziemy na własną "prośbę" zmierzać do anihilacji Polski i Polaków, przez kogo, pytanie retożydne !!!
 • Cały Internet
  ...jest zasypany Pana alarmistycznymi wpisami o ćwiczeniach Anakonda 2018.
  Czy chce Pan przestraszyć Putina?
 • ??????
  Zwiesz się "prowincjał" a twoja wiedza o geopolityce jest na poziomie dwuletniego "pączusia", no chyba że jesteś ruskim trollem.
 • Ortografia !!!!
  ZAANGAŻOWANY, tak pisze sie poprawnie. O reszcie nie wspomnę.
 • Autorze
  Sukces! Ma M.Morawiecki rację, reforma nie została naruszona, tylko anulowana...Premier obszaru położonego nad Wisłą zsynchronizował się z Komisją Europejską. Gra Szczurołap na flecie, a szczury podążają za nim w objęcia manifestu z Wentotene! M.Morawiecki pogrążył kompletnie ustawę o sądownictwie! Poddaliśmy się UE ze wszystkim tak jak wymusiła na nas Makrela podczas wizyty! Sądy będą działały jak dotychczas a prezes J.Kaczyński wyszedł na totalnego głupka! Ale ściema! Pan premier wierzy w to co mówi o inicjatywie grupy posłów? Naprawdę takie kawałki to niech wciska tym naiwnym. Ale żenada...Wiadomo, że pomysł zrodził się tam, gdzie zwykle. Hahaha. Szkoda słów, noc długich noży Hitlera to był strzał w dziesiątkę. Prof. Legutko tłumaczył, że ingerencja PE/KE w sądownictwo krajowe jest poza traktatowe, to dlaczego premier chce się dogadywać ? Po co ? ściemniacz z tego premiera razem z PiS i PAD idą na 20%! Zmiany w ustawach to uznanie prawa UE, którego podobno nie ma w traktacie akcesyjnym. Beck: "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor." a tego jak teraz widzimy zabrakło M.Morawieckiemu i nie tylko jemu.


  ["Zależało mi, żeby najważniejsze elementy reformy zostały nienaruszone, a jednocześnie, żeby druga strona mogła powiedzieć - z Polską można się dogadać."]
  To są panie premierze bajki na użytek tych co bardziej naiwnych, których szczęściem jest coraz mniej. Ewentualne zrównanie dla kobiet i mężczyzn na poziomie 65 lat wieku przechodzenia przez sędziów w stan spoczynku, jest pierwszym krokiem do podważenia w przyszłości przez Brukselę tego co uczynił rząd pani premier Szydło, a mianowicie przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego na poziomie 60 lat dla kobiet i 65 la mężczyzn. Prawda jest taka panie premierze bajkopisarzu, że z prawnego w tym konstytucyjnego punktu widzenia, argumenty jakich w tej kwestii mogłaby użyć w takim wypadku Bruksela będą nie do podważenia i powie to panu każdy student prawa po pierwszym roku studiów, a wasza reakcja w takim wypadku jest na podstawie dotychczasowych doświadczeń do przewidzenia czyli kolejne doprecyzowanie. W tej chwili trwonicie państwo cały polityczny dorobek poprzedniego rządu, bo to tamten rząd pod przewodnictwem pani premier Szydło wziął na siebie największy ciężar ( przede wszystkim polityczny ) reform, a pan panie premierze Morawiecki był tylko jednym z maleńkich trybików w tej maszynie. Potem niestety cysorz z Nowogrodzkiej postanowił z przyczyn dla mnie kompletnie niezrozumiałych roztrwonić cały dotychczasowy dorobek, bo do tego to w finale prowadzi i tak się właśnie kończą rządy księgowych, ludzi bez wyrazistej politycznej wizji i charyzmy. To już nie jest rząd PiS. Rząd PiS był tylko przez 2 lata, a prawdziwym mężczyzną i patriotą okazała się Beata Szydło. KE była na przegranej pozycji, a wyście jej pozwolili wyjść z tego konfliktu zwycięsko, my Polacy zaś jako przegrani "winowajcy". Wynoś się pan z Polski do Tel Awiwu, Berlina, Moskwy, czy Brukseli!, Unia rządzi i Izrael jak z tego widać. "Neokolonialny system władzy obejmuje 2 zjawiska: brak suwerenności narodowej i przejęcie władzy przez ośrodki zagraniczne". Za oba zjawiska jest w tej chwili odpowiedzialna partia rządząca czyli PiS. Zachowują się jak POpaprańcy, za głupków nas mają. Z czego mam się cieszyć, że żyję w kraju którego suwerenność narusza jak nie Bruksela to Tel Awiw. Niech zgadnę, następny sukces to będzie sprowadzenie 50tys. emigrantów zamiast 100 tys.? Z takimi zdrajcami u steru koniec Polski bliski. Uczcie się Polacy już jidish jak dzieci M.Morawieckiego które chodziły do renomowanej żydowskiej szkoły, co żadną tajemnicą nie jet, jak i to, że naczelny rabin chwalił za to M.Morawieckiego. Także Szewach Weiss broni też premiera Morawieckiego, bo "jego dzieci uczyły się w szkole Laudera". Zespół Szkół Lauder-Morasha w Warszawie to pierwszy żydowski zespół szkół w Polsce, powstały po 1989 r. W jego skład wchodzą szkoła podstawowa, gimnazjum, a także przedszkole. Szkoły Lauder-Morasha posiadają status szkoły prywatnej na prawach szkoły publicznej. Prócz przedmiotów typowych dla szkół publicznych naucza się tu tradycji i historii żydowskiej, języka hebrajskiego, uczniowie obchodzą żydowskie święta, ale na zasadzie dowolnego udziału. O wiele większym "sukcesem" M.Morawieckiego byłoby ogłoszenie, że od jutra tereny nazywane Polską przyjmują nazwę POLIN. A tak w ogóle to po co jest ten fasadowy rząd? Ktoś wie? Czy nie lepiej i prościej byłoby teraz oddać władzę Knesetowi, a demokratyczną kontrolę sprawowałaby w imieniu Niemiec Komisja Europejska? PiS właśnie stracił mój i mojej rodziny głos. Pozostają nam tylko narodowcy.
 • @35stan 17:57:51
  Kłaniam się uniżenie jako 2 letnie dziecko z prowincji, czegóż to mój mały rozumek nie jest w "stanie" pojąć, zbaw mnie i może nielicznych tu obecnych swoją prawdą objawioną, mniemam, że nie będzie to ta jedyna TA prawda, którą syjonizm narzuca nam i światu, no więc objaw nam ją 35stanie !
 • @Talbot 11:36:17
  Wszystkie popołudniówki w Londynie własnie o tym piszą.
  Apokalipsa u bram
 • Dziwny artykuł o czystkach w USA
  https://meditation539.com/2018/03/20/benjamin-fulford-swiat-wkrotce-dowie-sie-jak-przerazajace-byly-zbrodnie-chazarskiej-mafii/

  To wygląda jak czyszczenie struktur USA z globalnej mafii żydowskiej nazywanej w artykule kabalistami.

  Przypomnę że kabała to ulubiona "gra" żydowska zapisana głęboko w Talmudzie który jest tajną "konstytucją" żydowskiej globalnej mafii.

  Niewątpliwie dzisiaj już bardzo wielu ludzi na świecie zdaje sobie sprawę ze źródła zła które ogarnia świat i usiłuje z tym złem walczyć na początku nie śmiało bo "zło" silne, brutalne i bezlitosne... z czasem pewnie coraz odważniej .. aż to włączenia się prostych zabiedzonych mas społecznych .. które trzeba będzie powstrzymywać przed kolejnych "holocaustem".

  Ta kula śniegowa już się toczy... już jest nie do zatrzymania.
  A wszystkie marionetki globalnej mafii jeszcze szczekające pod dyktando tej mafii wkrótce zacną kulić ogony i udawać że ich nie ma i nigdy nie było (te Polskie też.. ale będzie ubaw gdy zdrajcy będą się wić pod pręgierzem opinii publicznej a może i przed trybunałami Narodowymi..

  Oczekuję publicznych procesów podobnych do tego w sprawie reprywatyzacji zasobów mieszkalnych w Warszawie.. tylko oczekuje sprawiedliwych i nierychliwych wyroków... bez sztuczek "przedawnienie" , "nic nie pamiętam", "jestem na zwolnieniu lekarskim", "wykonywałem tylko rozkazy", "osobiście nikogo nie zabiłem"...."wyjechałem di Izraela" , "już nie jestem obywatelem Polskim mam inne obywatelstwo i nie podlegam Polskim sądom"...itd itp.
 • @Oscar 10:13:04
  Tak sobie myślę że wszystkie kluczowe głosowania w Sejmie prowadzące do rabunku i pogarszania jakości życia Narodu Polskiego oraz te dotyczące udziału Polski w zbrodniach globalnej mafii żydowskiej (Kiejkuty, Irak, Libia, Syria...) powinny być podstawą do wyroków skazujących dla wszystkich głosujących "za" a ci lobbujący, agitujący za takimi rozwiązaniami powinni dostawać wyroki wyższe od tych głosujących biernie "wykonujących partyjne rozkazy".
  Wyroki powinny się kumulować ... tak jak te sejmowe zbrodnie na narodzie Polskim się kumulowały.

  Osobny wątek to zdrada Narodu Polskiego poprzez współpracę agenturalną czyli nie jawną z obcymi wywiadami czy obcymi zagranicznymi strukturami gospodarczymi czy politycznymi..(lobbyści wszelkiej maści).

  Kolejne wątki to wielkie prywatyzacje z okresu "przemian" czyli masowej grabieży.

  Zapowiada się bardzo ciekawy program telewizyjny... kryminały od rana do wieczora... do tego kabaret wijących się przed kamerami zdrajców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031