Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

«Anakonda 18». Amerykanie mogą wykorzystać sytuację

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ćwiczenia «Anakonda 18». Amerykanie mogą wykorzystać sytuację do rozniecenia wojny

W piątek odbyło się spotkanie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone już oficjalnie przygotowują się do III wojny światowej. Jeden z jej frontów ma być otwarty z Rosją i niestety może przebiegać w Polsce, a zapalnikiem mogą być rewelacje na temat zagrożenia płynące ze Wschodu.

Po spotkaniu z Rexem Tillersonem, premier Morawiecki oświadczył: «Wizyta sekretarza Tillersona wiązała się z tematami bezpieczeństwa, obecnością wojsk amerykańskich, wojsk NATO na wschodniej flance NATO, czyli w Polsce. Zabiegaliśmy o wzmocnienie tej obecności, ponieważ uważamy, że agresywna polityka Rosji temu bezpieczeństwu zagraża i Stany Zjednoczone, jako nasz główny sojusznik, rozumieją coraz lepiej zagrożenia płynące ze Wschodu».

Niestety obecna ekipa rządząca jest mocno rusofobiczna co nie wróży dobrze na przyszłość. Na dodatek zamiast budować relacje oparte na neutralności, zachowujemy się konfrontacyjnie, jednocześnie spoglądając za ocean, upatrując gwaranta naszych interesów w USA reprezentowanym przez NATO. Problem polega na tym, że Amerykanie mogą wykorzystać tą sytuację do rozniecenia wojny, tak jak stało się to na Ukrainie. Tym razem jednak na terenie naszego kraju.

Nie wiadomo czym powodowana jest wiara w to, że rzekomi sojusznicy z NATO obronią nas przed Rosją. Nawet gdyby Putin zrzucił bombę jądrową na któreś z polskich miast, a takie prewencyjne uderzenia zakłada rosyjska doktryna wojskowa, to jedyną reakcją NATO byłoby zapewne wyrażenie oburzenia i wezwanie na rozmowę rosyjskiego ambasadora, podczas której wręczono by mu notę protestacyjną. Nikt nie chciałby ryzykować III wojny światowej dla Bydgoszczy czy nawet Warszawy.

Mimo to Polacy wciąż niezmiennie wierzą, że Anglosasi tym razem nas obronią i jak wyznał Radosław Sikorski, delikatnie mówiąc dajemy się wykorzystywać.

Oficjalnie nazywają nas sojusznikiem, ale wciąż utrzymują upokarzające wizy dla Polaków, kupujemy amerykański nierentowny gaz łupkowy, którego nikt na świecie nie chce kupować z uwagi na wysokie ceny wydobycia i transportu.

Tillerson może być zadowolony z tego, że nasz nowy minister wojny – Mariusz Błaszczak stanowczo oświadczył: «Po manewrach Anakonda-18 oczekujemy liczniejszej obecności wojsk USA w Polsce. Bardzo ważne jest przejście z rotacyjnego systemu obecności żołnierzy USA na stały».

Chodzi o to, że znów polskie władze, nie w naszym imieniu, błagały o jeszcze więcej amerykańskich żołnierzy i jeszcze większe dostawy broni za jeszcze większe pieniądze. W pierwszej połowie listopada rozpoczną się największe w tym roku manewry – «Anakonda 18». Wojska ośmiu państw będą ćwiczyć między innymi na poligonie w Drawsku Pomorskim i Orzyszu oraz w przestrzeni powietrznej Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Niektóre z epizodów zostaną rozegrane poza poligonami.

W ćwiczeniach «Anakonda 18» udział wezmą wojska lądowe, powietrzne, morskie i wojska specjalne. Przyjazd potwierdziły do tej pory armie z siedmiu państw sojuszniczych – ze Stanów Zjednoczonych (najliczniejszy komponent), Słowacji, Litwy, Niemiec, Estonii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Ćwiczenia «Anakonda 18» będą większe niż dwa lata temu, w manewrach udział wezmą ok. 100 tys. żołnierzy, w tym 20 tys. z Polski, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Przyjazd potwierdziły do tej pory armie z siedmiu państw sojuszniczych – ze Stanów Zjednoczonych (najliczniejszy komponent, który zostanie po manewrah w Polsce), Słowacji, Litwy, Niemiec, Estonii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

W ćwiczenia zaangażują się struktury dowodzenia NATO, m.in. dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – w roli dowództwa komponentu lądowego. Jedną z pierwszoplanowych ról odegra Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód, która podczas ćwiczeń przejdzie certyfikację, czyli sprawdzian gotowości do wykonywania zadań.

Polska militaryzuje się coraz bardziej, a my milczeliśmy, milczymy i milczeć pewnie będziemy nadal i do głowy nam nie przyjdzie, by żądać masła zamiast armat. Ale wystarczyłoby, że władza podniosłaby składkę na fundusz zdrowia to zaraz podniósłby się w Polsce krzyk: Nie stać nas na to! Nie mamy na to pieniędzy! Państwo znów chce nas okraść!

W 2008 roku byliśmy na 22 miejscu na świecie pod względem wydatków na zbrojenia. Teraz po Macierewiczu, pewnie podskoczyliśmy na jakieś 12 miejsce. Przy naszej gospodarce i poziomie PKB to jest miejsce charakterystyczne nie dla cywilizowanego państwa, ale dla jakiś dyktatur wojskowych.

Reżim to jest tam, gdzie w przeliczeniu na milion mieszkańców jest najwięcej generałów! A Polska do takich krajów należy. Nasze wojsko ma ich aż 119! Wielu z nich nigdy nie dowodziło wojskami, bo ich praca – choćby w tak zwanej logistyce czy w kadrach – to zwykłe urzędnicze zajęcie. «W Polsce nie trzeba nawet wyjeżdżać z Warszawy, żeby zostać generałem», – jak mówił w jednym z wywiadów gen. Waldemar Skrzypczak, były szef wojsk lądowych, który stał na czele wielonarodowej dywizji podczas napaści na Irak. Wśród polskich generałów nie ma w tej chwili ani jednego, który nosiłby na pagonach cztery gwiazdki. To nie żart. Polska, choć nie jest militarnym mocarzem, «wygrywa» liczbą generałów z wieloma potężnymi armiami. Jeden generał przypada u nas na 838 żołnierzy, podczas gdy we włoskiej armii – liczącej 260 tys. wojskowych – oficerów w generalskich lampasach jest zaledwie 50 (jeden na 5200 żołnierzy). W armii amerykańskiej, która liczy 1,4 mln żołnierzy, generałów jest tylko 40! Inne porównania są jeszcze bardziej szokujące.

W Polsce, by żyło się tu lepiej i byśmy mieli nadal jakąś przyszłość bez wojen, potrzebny jest silny ruch antywojenny. Pacyfizm jednak jak wspomniałem za Einsteinem to ruch dla ludzi odważnych.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Jedynka dla prawdy
  Sama prawda!
  Kto może dać prawdzie jedynkę?
  Człowiek chcący żyć w kłamstwie.
 • 5*
  Wzniecenie konfliktu przez żydowskie USA przeciw Rosji na polskim tereytorium jest bardzo prawdopodobne.

  Byc może właśnie dlatego "rzutem na taśmę" Żyd chce jeszcze zdążyć przed konfliktem i okraść Polaków - stąd afera z ustawą o IPN i bezczelne żądania wypłat przez żydowskich złodziei.
 • @Rzeczpospolita 11:49:42
  A swoją drogą jest wśród nas, Polaków, wielu głupców traktujących Rosję jako zagrożenie, a żydowskie USA jako wybawienie.

  Jest to niestety rezultat indoktrynacji Polaków przez opanowane przez żydostwo oświatę i powszechne media - oto, jaką siłę stanowi propaganda.
 • Takie sobie pytanie...
  Ten Marcin Szymański - to Kto?

  "Oficer Wojsk Specjalnych, weteran misji w Afganistanie i Iraku asystent w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego. Wykładowca w Szkole NATO w Oberammergau (Niemcy). Absolwent wydziału bezpieczeństwa narodowego Szkoły Podyplomowej Marynarki Wojennej USA (US Naval Post Graduate School)."

  http://www.zbn.inp.uj.edu.pl/plk-mgr-marcin-szymanski
 • @Talbot 12:38:36
  i jakie z tego wnioski?
 • @zadziwiony 14:42:15
  "Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone już oficjalnie przygotowują się do III wojny światowej. "

  Rosja rozmieściła Iskandery w Kaliningradzie, które podobno, zagrażają całej Europe,
  Czy to oznacza, że Rosja przygotowuje się także do wojny?
  Ciekawe jest tylko to - kto pierwszy naciśnie na guzik.
  Rosja pierwsza zmieniła swoją doktrynę wojenną.
  USA kilkanaście dni temu.

  http://www.defence24.pl/wiadomosci/nowa-doktryna-wojenna-rosji

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/359/28/3592816.jpg

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201607293592829-scaparrotti-nato-rosja-armia/
 • Chcę przypomnieć, że
  ...NATO już kiedyś chciało napaść na ZSRR - teraz chce napaść na Rosję.

  Z Polski i Polaków miały pozostać jedynie popioły... O tym wiedział płk Kukliński

  https://wpolityce.pl/historia/276088-z-polski-i-polakow-mialy-pozostac-jedynie-popioly-o-tym-wiedzial-plk-kuklinski
 • @Talbot 15:54:17
  czyli wszystko po staremu....
 • Oby im to nie przyszło nawet do głowy,majstrować coś w Polsce, mają swój kraj....a jeżeli USA przyjdzie to
  do łba ,niech palec Boży się podniesie i zaryczy Yellowstone!!

  Co do wrzasków od rana do wieczora na wszystkich forach na temat rosyjskiego ataku ,który ma nastąpić już od 4 lat.Tak wyrokował największy dyplomata w UE, ba nawet na świecie niejaki Tusk Donald że :"dzieci nie pójdą we wrześniu 2014 roku do szkoły".Poszły i chodzą w kolejnych latach o ile się nie mylę.
  Więc co do rosyjskiego ataku, to za Chiny Ludowe, NIKT nie chce mi przedstawić scenariusza tego ataku,i co będzie po nim.... czyli zaatakują i CO DALEJ?????!Pytam i pytam i nic.Nie wiem czy warto robić zapasy czy ew.budować schron!
  Bo żadnych przygotowań dla ludności cywilnej w Polsce nie widać.Nie prowadzi się szkoleń społeczeństwa,nie organizuje comiesięcznych alarmów, nikt nie wie gdzie ma najbliższy schron , źródła wody..itp.
  No to JAK to będzie wyglądało??Rosjanie wkroczą i co???zamkną nas w portugalskich Biedronkach?czy w Auchanach??37 mln ludzi / chyba już tylko tyle nas jest/opanują, oprócz tego opanują amerykańskie, francuskie, niemieckie ,włoskie firmy i banki, huty,elektrownie, telekomunikację itp.
  No i szereg pytań??czy będą wypłacać emerytury żydom, tak jak my???
  No bo na razie to mamy ponoć 4 bln długu!!

  Myślę, że najlepszym probierzem ew. ruskiego ataku będzie to jak firma Pudliszki pana senatora Kerryego zwinie manatki i ucieknie z aktywami ratując się przed ruską nawałą/ bo oni w USA zapewne będą wiedzieli wcześniej/.Oraz sprowadzony niedawno z USA JP Morgan też!!!

  Poza tym czy naprawdę trzeba jeszcze coś zajmować w Polsce????

  Zostało cos wolnego do zajęcia??65 mld do 1 bln dolarów jak sądzę po ustawie 477!!
 • @trojanka 16:37:42
  Dobrze, że to napisałaś.
 • Światowe żydostwo prze do wojny !
  Wojna ma być na polskiej ziemi ! rozmawiałem ze znajomym który pracuje w szpitalu że mają szkolenia w Warszawie na temat wojny !!! szkolenia są coraz dłuższe ! [ nie chciał mi zdradzić szczegółów ]
  ale coś żydostwo knuje !!!!

  Mateusz Piskorski który jest więziony 2 lat pisze w swoimi ostatnim liście

  Oni [ żydzi ] i tak będą robić, co chcą, niszczyć kogo chcą, minimum do czasu, kiedy czują, że za plecami mają Amerykanów.

  Kupili niedawno dla władz luksusowe samoloty dalekiego zasięgu (Boeing), widocznie gdyby przyszło im uciekać za ocean…


  Bracia Słowianie ! żydzi w Polsce dokładnie wiedzą jaki stosunek mają Polacy do żydostwa ! dlatego żydostwo swą władzę opiera na zamordyzmie policji sądów prokuratorów donosicieli i bezpieki i wojska NATO stacjonujące w Polsce ! te instytucje są JEDYNĄ gwarancją WSZYSTKICH żydowskiej okupacyjnych rządów Polski !

  UWAGA ! broń osobistą w Polsce posiadają WYŁĄCZNIE żydzi !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . nazista który systematycznie mordował żydów , antysemita i ksenofob . itp
 • @Zbigniew Jacniacki 23:52:11
  Nawet nie wielka polityka tylko REALIZM!!
  http://static1.money.pl/i/h/215/art415703.jpg

  http://static1.money.pl/i/h/215/art415703.jpg

  za:

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wydaki-zbrojenia-swiat-polska-obronnosc-sipri,206,0,2306510.html


  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiatowe-wydatki-na-wojsko-nowy-raport-sipri,734338.html
  1. USA - 611 mld USD
  2. Chiny - 215 mld USD
  3. Rosja - 69 mld USD
  4. Arabia Saudyjska - 63,7 mld USD
  5. Indie - 55,9 mld USD
  6. Francja - 55,7 mld USD
  7. Wielka Brytania - 48,3 mld USD
  8. Japonia - 46,1 mld USD
  9. Niemcy - 41,1 mld USD
  10 Korea Płd. - 36,8 mld USD (http://www.tvn24.pl)

  za sipri.org
  http://s.tvp.pl/images2/9/3/b/uid_93bb19bbc9a422dc12cbd8e0268941a31493128693328_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356.jpg
 • @trojanka 09:55:08
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-tnie-wydatki-na-armie/r45l7j6

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kraje-wydaja-na-wojsko-Wykres-dnia-3683347.html

  http://www.tvp.info/30101933/swiat-sie-zbroi-zobacz-kto-wydaje-najwiecej-na-obronnosc
 • @autor
  tak tak.... USA do wojny z ZSRR przygotowują się od czasu wycofania gen. Pattona za drugą linię frontu.... znamy to.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031