Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Przyszłość Wojska Polskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyszłość Wojska Polskiego. Katolicki portal alarmuje o „Rewolucji gender”

Resort obrony przygotował projekt rozporządzenia, który ma m.in. dostosować prawo do wymogów europejskiej instytucji i pozwolić na służbę w wojsku osobom transseksualnym. Polska armia dołączyłaby do kilkunastu na świecie – w tym Niemiec i USA – w których służą takie osoby.

Rozporządzenie w tej sprawie pojawiło się na stronie Rządowego Centrum Legislacji tuż przed Sylwestrem – poinformował jako pierwszy serwis DEFENCE24.PL. Chodzi o nowe rozporządzenie ws. orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej.

Projekt wprowadza kilka zmian. Mają one m.in. dostosować systemu orzekania i pracy wojskowych komisji lekarskich do legislacji związanej z Wojskami Obrony Terytorialnej, a także przyczynić się do oszczędności dzięki wykorzystaniu psychologów wojskowych zamiast zewnętrznych w komisjach lekarskich.

Kolejna zmiana to dostosowanie przepisów do wytycznych raportu Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) na temat Polski. W uzasadnieniu projektu czytamy:

„Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm.”

Projekt MON ma wyeliminować ten zapis tak, aby osoby transpłciowe nie uzyskiwały automatycznie kategorii E i mogły służyć w wojsku.

Osoby transseksualne mogą służyć w armiach kilkunastu krajów świata, w tym Kanady, Francji, Niemiec, Australii, państw skandynawskich, a także USA – wbrew próbom zablokowania ich służby przez prezydenta Donalda Trumpa. W październiku Deutsche Welle informowało o Anastasii Biefang – transpłciowej podpułkownik, która po 23 latach kariery wojskowej i operacji zmiany płci została komendantką 381. batalionu techniki informacyjnej niemieckiej Bundeswehry.

Informacja o rozporządzeniu MON nie wszystkim się spodobała. Katolicki portal PCH24.PL w nagłówku alarmuje o „Rewolucja gender w Wojsku Polskim!”.

 

KOMENTARZE

 • dewiacje chazarow w Polin
  https://www.cda.pl/video/106257a3

  nie słychać tylko lamentu cato-chazarów z neonu.
 • @Autor
  A ja się zgadzam wszak pod warunkiem używania tej płci wyłącznie w pierwszej linii.
  nawet bez broni - i tak wszyscy przed nimi uciekną.
 • homohuzar
  no skoro szef to homohazar to czemu nie może będzie nawet osobiście ich testował szkoda tylko misia i mundka będą zazdrośni
 • 5*
  Coraz bardziej staje się widoczne, że system żydowskiej demokracji, czyli żydowski reżim staje się jednym wielkim absurdem.
 • I kolejna pieśń o wybrańcach Nemroda
  https://www.youtube.com/watch?v=U1o6TSMldQs
 • No bomba!!!
  Jak wróg takie wojsko zobaczy to od razu straci męstwo.
 • @nieżyt 17:41:27
  No właśnie. Jak to się wszystko ładnie składa. A tacy oni wszyscy prawicowi! że jakby ich kto nie znał, to by ich kupił.
 • @
  https://dorzeczy.pl/kraj/52049/Winnicki-pisze-do-MON-Pyta-o-dopuszczenie-dewiantow-do-sluzby-w-Wojsku-Polskim.html
 • tranzystory od maciory
  tranzystory od maciory

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031