Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Czy Redzikowo czeka los Hiroszimy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy Redzikowo czeka los Hiroszimy?

Obowiązki szefa Naval Support Facility Redzikowo przejął od kapitana Ricka Gilberta, który po roku wraca do służby w Stanach. Oficjalna uroczystość zmiany wachty miała miejsce 5 grudnia w auli Szkoły Policji w Słupsku. Ceremonia odbyła się z pełnymi honorami, pocztem sztandarowym, hymnami Polski i USA, przy udziale zaproszonych gości oraz świście gwizdka bosmańskiego i symbolicznym wejściem na pokład.

– W tej chwili baza to plac budowy – podkreślił nowy dowódcza NSF Redzikowo. – Jeśli chodzi o harmonogram to wypełniamy poszczególne jego fazy. Naszym najważniejszym celem jest wspieranie systemu antybalistycznego NATO.

Chodzi o to, że instalacja antyrakietowa jest ważna dla bezpieczeństwa USA ale nie Polski.

A w jakim sensie jest ważna dla bezpieczeństwa Polski?

Chyba tylko w takim, że drastycznie to bezpieczeństwo zmniejsza. Ta amerykańska «tarcza» oznacza przecież, że Polska będzie pierwszym celem nuklearnego ataku na USA.

Ściągając do siebie amerykańskie instalacje wojskowe (które przecież nie służą do obrony Polski!) narażamy się tylko – w razie konfliktu – na atak ze strony Rosji (być może strony Chin, Indii albo też innego mocarstwa jądrowego). Bo przecież wszyscy doskonale wiedzą, przeciwko komu są te amerykańskie instalacje. Co wtedy zyskujemy? Nic. No, może dużo popiołu do użyźniania gleby – tyle, że mocno radioaktywnego.

Najlepiej wyraził to Wiktor Litowkin, wojskowy komentator agencji TASS w «Gazecie Wyborczej» «Każda jądrowa głowica rakiety balistycznej ma na stałe zaprogramowaną drogę do konkretnego celu. Mamy dziś 515 pocisków balistycznych jedno- i wielogłowicowych. Władimir Putin zapowiedział, że w tym roku rakietowe wojska strategiczne otrzymają kolejnych 40. Niektóre z nich zostaną pewnie na sztywno zaprogramowane na wasze Redzikowo».

Waszyngtonowi nie «leży na sercu bezpieczeństwo Polski». Kraj ten, wyjątkowo pragmatyczny, ma swoje interesy i zatargi. Polska jest jedynie instrumentem w jego rękach. Naszemu państwu przydałaby się amerykańska pragmatyka. I nie chodzi tu wcale o serwilizm wobec Rosji. Fetyszyzowana tarcza antyrakietowa po prostu nas przed nią nie obroni, ponieważ system jest wadliwy i Rosjanie go ominą. Kreml przyspieszy zbrojenia jeszcze bardziej niż do tej pory, nawet kosztem własnej gospodarki i społeczeństwa. Jedyny efekt amerykańskiego systemu dla Polski jest taki, że znajdziemy się na pierwszej linii frontu, będąc jak karp, oczekujący na wigilię.

Polskiej gorączce towarzyszy dodatkowo fascynacja siłą militarną NATO (czytaj: militaryzmem) i poczucie, że należy pokazać Rosji gdzie jej miejsce. Kiedy przez Polskę przejeżdżała kawalkada amerykańskich transportowców i hummerów na ulice wyszli uradowani ludzie, a media triumfalnie informowały o demonstracji siły sojuszniczej armii.

Tworzy to niebezpieczną sytuację – w sensie psychologicznym. Rosjanie są święcie przekonani, że Amerykanie wraz z sojusznikami chcą zniszczyć ich kraj, dlatego muszą się przed nimi bronić – z tego punktu widzenia rosyjskie zbrojenia stanowiłyby jedynie odpowiedź na zachodnie zagrożenie. Amerykanie i Unia Europejska uskuteczniają narrację o nieobliczalnym Putnie, zdolnym wysadzić kulę ziemską w powietrze i którego trzeba powstrzymać. Wniosek: również z naszego punktu widzenia zbrojenia są odpowiedzią na niebezpieczeństwo ze strony rywala. Wzrasta obustronna tolerancja dla konfliktu zbrojnego, podbijana medialną atmosferą obrzydzania i karykaturyzowania «tych po drugiej stronie».

Położenie geograficzne Polski skazuje Polskę na dobre stosunki z sąsiadami , a nie wysługiwanie się awanturnikom , globalistom i spekulantom , którzy chcą Polskę ustawić w pozycji harcownika za poklepywanie po ramieniu aktualnych celebrytów politycznych i karierowiczów.

Polityka zagraniczna obecnej ekipy rozczarowuje i prowadzi donikąd. To polityka skrajnie głupia, nieodpowiedzialna i zwyczajnie szkodliwa. Nie dla jakichś tam wyimaginowanych wrogów, pragnących rzekomo zaatakować rakietami balistycznymi Europę czy Amerykę z Bliskiego Wschodu (czy – jak to ostatnio słychać – z Korei Płn.), nie dla Rosji, przeciwko której tak naprawdę jest skierowana, ale dla nas, dla Polski. A tę głupią, nieodpowiedzialną i szkodliwą dla Polski politykę prowadzi nie Putin czy Kim Dzong Un, ale nasi, polscy politycy.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Panie JAN RADŽIŪNAS ! to nie polscy politycy ale okupanci żydowscy !
  Polska dzięki bandycie Jaruzelskiemu wpadła w łapy żydowskich syjonistów ! i od 1990 r i Polskę nie reprezentują Polacy a polskojęzyczni politycy okupanci wrogowie Słowian !!!!!

  Polska bez żydów to Polska wolna i bezpieczna

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 10:59:30
  Wszystko zgoda za wyjątkiem kwestii o Jaruzelskim.
  Jaruzelski przez 10 lat bronił Polski przed żydowską agresją a Solidaruchy były mięsem armatnim w tej agresji żydowskiej .
  KK stał jednoznacznie po stronie żydowskiej agresji.

  Po 10 latach walki Jaruzelski musiał dojść do wniosku że tę walkę dzięki KK i solidaruchom no i oczywiście żydowskim służbom specjalnym .. przegrał tę praktycznie bezkrwawą batalię ...
  Jedyne co mógł jeszcze zrobić to zastosować siłę i wywołać wojnę domową i utopić solidaruchów we krwi.. tego nie chciał... poddał więc Polskę silniejszej żydowskiej globalnej mafii żydowskiej.

  Oddanie władzy solidaruchom nic by nie zmieniło bo to tylko żydowska agentura (widać to od 89r do dzisiaj).
  Wynegocjowanie poddania z zarządzającymi polską kolorową rewolucja było naturalne bo kto negocjuje ze sługusami ten niczego nie negocjuje bo to nie sługusy podejmują kluczowe decyzje.

  Jaruzelski jednym słowem uratował Polskę obrońców Polski oraz dziesiątki tysięcy Solidaruchów (oczywistego mięsa armatniego w rękach globalnej mafii żydowskiej) od scenariusza Jugosłowiańskiego, Libijskiego, Syryjskiego czy ukraińskiego.

  To chyba jest oczywiste.
 • @Oscar 16:54:17
  Już po Patriotach?! Może kupić na złość USA S400 tańsze i lepsze jak Turcja? „Nie do przyjęcia” wiceszef MON o cenie za Patrioty..."Zaproponowana Polsce cena za system antyrakietowy Patriot jest nie do przyjęcia powiedział wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w wywiadzie dla portalu internetowego Defense News". Wiceminister podkreślił, że "wysoki koszt był dla Polski niespodzianką". Podległa Pentagonowi Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA) notyfikowała w ubiegłym miesiącu Kongresowi USA potencjalną sprzedaż Polsce pocisków Patriot wraz z wyposażeniem pomocniczym za łączną kwotę 10,5 mld dolarów (37 mld złotych). Jest to o 7 mld złotych więcej niż kwota, jaką Polska zamierza przeznaczyć łącznie na swą obronę przeciwrakietową. Bartosz Kownacki mówił Defense News o tej ofercie we wtorek w Waszyngtonie. Cena jest dla nas naprawdę nie do przyjęcia, nawet biorąc pod uwagę znaczne środki finansowe, jakie przeznaczyliśmy na techniczną modernizację polskich sił zbrojnych. Nie możemy sobie po prostu pozwolić na wydanie tak dużo pieniędzy na zakup dwóch baterii i pocisków PAC-3 (Patriot Advanced Capability-3). Wysoki koszt był dla nas niespodzianką podkreślił wiceszef MON. Przedstawiona Polsce oferta obejmuje 16 wyrzutni rakietowych, cztery radary sektorowe i 208 rakiet PAC-3 w ulepszonej wersji MSE (Missile Segment Enhancement). Dokonamy szczegółowej analizy proponowanego tekstu wstępnego porozumienia (Letter of Agreeement), gdy tylko zostanie nam wysłany powiedział wiceszef MON, który rozmawiał w Waszyngtonie przede wszystkim na temat ceny kontraktu na Patrioty. Nie możemy po prostu zaakceptować takich warunków finansowych, będziemy intensywnie pracować nad ich złagodzeniem, przeprowadzimy szczegółową analizę. Zdajemy sobie sprawę, że dla zmniejszenia ceny będzie potrzebne więcej niż jedno spotkanie, być może dwa lub trzy spotkania będą potrzebne do wynegocjowania akceptowalnej, rozsądnej ceny powiedział wiceminister Kownacki.
 • @kula Lis 67 19:32:53
  Bo tu chodzi o to, żeby PiS żadnych rakiet nie dostał. Dlatego cena jest zaporowa. Czyżby patriotyczna część Polaków się pomyliła co do tej odwiecznej prawdziwej przyjaźni polsko-amerykańskiej? Jak widzę to jest niestety przejmowanie znowu decyzyjności przez osoby na które mają wpływ żydobanksterzy, finansiści i to nawet w takim mocarstwie jak USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031