Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Odnośnie Polski istnieje TAJNY plan

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Strach się bać. Czyli dlaczego europejscy politycy zastraszają Polaków rosyjsko-białoruskimi manewrami „Zapad-2017”

Rosyjsko-białoruskie manewry „Zapad-2017” odbędą się na Białorusi w dniach 14-20 września br. Odbywają się one co drugi rok nawzajem na terytorium Rosji i Białorusi z 2013 roku. Lecz mianowicie tegoroczne manewry budzą niepokój Polski, krajów bałtyckich i Ukrainy.

Niezależni publicyści alarmują, iż taka skala przygotowań może świadczyć o zamiarach przejęcia militarnej kontroli nad terytorium kraju, lub agresji na terytorium Ukrainy, krajów bałtyckich czy Polski.

Czy Polska naprawdę ma czego się bać?

Całkowita liczba wojskowych, którzy wezmą udział w ćwiczeniach, nie przekroczy 13 tysięcy ludzi, co oznacza, że Białoruś nie ma obowiązku zapraszania obserwatorów. „Działając jednak w duchu dobrej woli, Białoruś wychodzi z inicjatywą i wystosuje zaproszenia do udziału w monitorowaniu aktywnej fazy manewrów dla przedstawicieli organizacji międzynarodowych.

„Obawy i lęki niektórych krajów i polityków są całkowicie sztuczne i noszą charakter właściwy czasom zimnowojennym, nie odnoszą się do aktualnej rzeczywistej sytuacji. Nadszedł czas, aby przestać poszukiwań czarnego kota w ciemnym pokoju. Jego tam nie ma”- powiedział w jednym z wywiadów rzecznik MSZ Białorusi Dmitryj Mironczyk.

Wspólne rosyjsko-białoruskie manewry mają charakter planowy i nie stanowią dla nikogo zagrożenia, a o ich przeprowadzeniu poinformowane zostały wszystkie kraje członkowskie OBWE, a nie później jak 42 dni przed rozpoczęciem manewrów wszystkie kraje OBWE otrzymały wyczerpujące informacje o nich, do czego Białoruś zobowiązuje Dokument Wiedeński.

Tymczasem dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges oświadczył, że kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego z Europy Wschodniej mają podstawy do obaw, że po zakończeniu rosyjsko-białoruskich manewrów „Zapad-2017”, Moskwa pozostawi część uzbrojenia, które zostanie użyte do operacji zbrojnych za granicą Państwa Związkowego Rosji i Białorusi. Dlatego NATO zamierza „uważnie śledzić” przebieg ćwiczeń.

W ten sam czas niedaleko rosyjskiej i białoruskiej granicy NATO szykuje własne manewry na wielką skalę. Duża ilość wyposarzenia, sprzętu i żołnierzy zostały skoncentrowane na obszarze krajów bałtyckich i Polski.

Według rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu „w pracach nad koncepcją i scenariuszem ćwiczeń zostanie uwzględniona sytuacja związana właśnie ze zwiększeniem aktywności NATO w pobliżu granic państwa związkowego (Rosji i Białorusi)”

Zdaniem Hodges’a, istnieją obawy, że przerzut tak znacznych sił na zachodnią flankę Rosji, to „koń trojański”. Lecz według szacunków ogólnej ilości wojsk NATO wokół Białorusi – oto właśnie ten sam „koń trojański”, którego wszyscy szukają. Istnieje pewny plan ustalenia totalnej kontroli nad Polską i krajami bałtyckimi następnie za Urkainią. Lecz europejscy i amerykańscy politycy swoimi rusofobicznymi oświadczeniami budzą lęk i oburzenie obywateli. Czy nie uważacie, że tym manewrem odpowiedni politycy odwracają uwagę społeceństwa od stałej koncentracji wojsk NATO w Polsce i krajach bałtyckich dwutygodniowymi planowymi manewrami Rosji?

«O manewrach powiedziano już wiele, teraz chciałbym usłyszeć coś nowego. Wszystkie stare kwestie, wątpliwości – i niepokoje NATO, i naszych sąsiadów, i Ukrainy– wszystkim wszystko wyjaśniłem, – zapowiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. – Manewry są otwarte, zaprosiliśmy ogromną liczbę obserwatorów. Przyjeżdżajcie, przyglądajcie się». W Rosji nastawienie jest takie samo. Nikogo nie chcemy straszyć. Nie potrzebujemy cudzego. Dlatego będziemy ćwiczyć wszystko to, co ćwiczą nasi potencjalni przeciwnicy. Uczymy armię i będziemy ją uczyć obrony naszego terytorium, naszego państwa, naszych narodów – podkreślił białoruski prezydent.

Białoruś zaprosiła na manewry „Zapad-2017” obserwatorów ONZ, OBWE, NATO, WNP, OUBZ, Czerwonego Krzyża, Łotwy, Litwy, Polski, Ukrainy, Estonii, Szwecji, Norwegia, jak również wojskowych attache ambasad akredytowanych na Białorusi.

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • +5
  Pytanie zasadnicze.

  Na co Rosji Estonia, Łotwa czy Litwa ?

  Przecież nie dawno sami nadali im niepodległość i pozbyli się ekonomicznego balastu. Przecież te państwa w przeciwieństwie do Polski, były integralną częścią ZSRR.

  Są tak małe i biedne, że nie stać je nawet na własne samoloty. Nie ma tam żadnych surowców strategicznych. Nawet nie są przeszkodą na drodze "Kierunek Berlin"
 • Autor
  Jakoś w ostatnim czasie "niezależność" kojarzy się z syjonizmem - im ktoś jest bardziej "niezależny" tym bardziej żydoskie są jego poglądy ...
  Jakoś nie chce mi się wierzyć że Rosja chce napaść na Polskę, no bo czemu miałaby to zrobić ... spłacić polskie długi i zalać Polskę niezdysfersyfikowanym gazem, z założenia gorszym bo nie amerykańskim ...
  Może szanowny autor napisze w jakim celu Rosja miałaby napaść na Polskę, tylko proszę nie pisać o niezaspokojonych apetytach Putina ...
 • @Fischer 09:27:53
  Żydostwo i tam i TU ulokowane MUsi grać antyrooską nutą, to teraz taka "dobra tonacja".
 • @Drab61 10:56:24
  To jest tak. Żeby ludzi pchnąć do wojny, trzeba im wpoić zagrożenie i wyznaczyć wroga. To pole działania propagandy w mediach. A czyje mamy media ?

  Więc widomo kto nam kreuje wrogów i wmawia zagrożenia..
 • Marcin Wolski żyd z TVP 2 TO zoologiczny rusofob !!
  żyd Marcin Wolski satyryk dyrektor TVP 2 to zoologiczny prymitywny rusofob ! co jakiś czas w programie Wolski przedstawia swoje żydowskie rusofobiczne pierdy w stylu że Polacy chcą zniszczenia wszystkich pomników czerwonej armii ! ja się pytam jacy Polacy ? tacy jak Wolski żydowscy ? to sie mogę zgodzić ale żyd to nie POLAK ! POLAK to SŁOWIANIN !!! a żyd to obca gangrena na Słowiańskim organizmie !

  Marcin Wolski to gangrena na Słowiańskim organizmie !

  ten błazen 1 sierpnia powiedział w TVP info że powstanie Warszawskie z 1 sierpnia 1944 r uratowało Niemcy przed okupacją Rosyjską !!! bo jak by nie powstanie to by Stalin zajął większość Niemiec ! a tak Stalin stracił pół roku pod Warszawą

  Słowianie ! Nie słuchajcie żydowskich pierd , bo granice okupacji Niemiec były już wcześniej ustalone między aliantami !! amerykanie dojdą do Łaby szlus ! a Rosja zdobywa Berlin !!!!

  APEL ! Odebrać żydom z gazety polskiej TVP !!!! bo ośmieszają i obrażają inteligencje Polaków !!

  TVP ODDAĆ POLAKOM SŁOWIANOM !!!! precz z żydami rusofobami
  TVP telewizją NARODOWĄ !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Bardziej się boję niemiecko-banderowskiego kontyngentu nad Wisłą
  niż ww. manewrów... https://www.youtube.com/watch?v=GeEW77je09o
  http://www.defence24.pl/233082,sily-natychmiastowego-reagowania-bundeswehry-juz-w-polsce-trwa-przerzut-szpicy
 • A może jednak lęk jest uzasadniony?
  Planowane manewry Zapad-2017 budzą wiele wątpliwości i myślę, że uzasadniona jest uwaga, jaką kieruje się u nas w Polsce na te manewry. Przede wszystkim chodzi o rozmach manewrów. Tych skromnych 15 tys żołnierzy którzy mają brać udział w ćwiczeniach, należy skonfrontować z ilością wagonów zamówionych przez stronę rosyjską do obsługi manewrów:
  "Jak podają białoruskie media, w roku 2015 kontrakt na transport kolejowy do Białorusi opiewał na 125 wagonów, a w 2016 roku zaledwie na 50 wagonów. Przetarg na rok 2017 opiewa na usługę transportową w wymiarze 4126 wagonów. To pond 80 razy więcej niż w roku bieżącym. Samo to porównanie pokazuje skalę operacji rosyjskich wojsk na terenie Białorusi planowaną na przyszły rok." - informacja prasowa z 2016 roku.

  Żeby było jeszcze bardziej groźnie, należy wspomnieć o planowanych w tym samym czasie manewrach Nato - Dragon-17, które będą odbywać się mniej więcej w tym samym czasie na polskich po0pligonach. W tym przypadku również dochodzą sprzeczne informacje o ilości żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach - od 17 tys, do 150 tys.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:37:11
  Myślałem, że dopiero w przyszłym roku, ale jak już, to lete po cukier!
  Pogoda właściwie sprzyja i masz prawie trafiła. Co prawda pójdą we wrześniu do szkoły, ale nie na długo.
 • @Torin 13:26:36
  Wojny stu-letnie; trzydziesto-letnie; 10-letnie czy nawet 4 letnie to historia. Wraz z wydajnością wyrzynania wroga czas wojen się skraca. Dziś wojna będzie trwała kilkanaście godzin.

  Kto szybciej i celniej zaatakuje, zada więcej uderzeń jądrowych ten wygra. Zanim rakiety sowieckie uderzą w Radzikowo, już inne będą w powietrzu lecieć na Nowy York. Później zanim opadnie pył w Europie - USA i Rosja będą razić się nieprzemiennie do wyczerpania potencjału.

  Tak więc zapasami cukru się nie przejmuj, bo możesz nawet nie zdążyć dojść do sklepu.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:37:11
  i oni z tymi wagonami to tak oficjalnie?
 • @Fischer 14:55:03
  Oczywiście że nie:))
  Nie będzie, żadnych uderzeń jądrowych, co się roi? :)
  Żaden z zakończonych, czy toczących się konfliktów, nie trwa kilkanaście godzin. Nawet gupi Jemen.
  Ot, kolejny konflikt ograniczony, regionalny, który się może fajczyć dekady, jeśli komuś na tym będzie zależało.

  A już kompletnym absurdem, jest razić Redzikowo atomówą;p

  Atomówa jest od mordowania miast, a nie wiocha z systemami przeciwrakietowymi. Szkoda atomówy.

  Więc cukier, jak najbardziej, tym bardziej, że kawał od redzikowa mam sklep.:)
  Weź jeszcze powiedz, że carem, przywalą w tą pipidówę i zrobią nową zatokę.
  Nie boję się atomówek, ani amerykańskich, ani ruskich, jeśli są takie głupie, to niech sobie rozpindalą nawzajem nowe jorki, moskwy. Proszę bardzo, tylko zamawiam wiatr południowy, bądź południowo wschodni.
  Zaczynajcie debile:))

  -------------------------------
  Gdyby to było takie proste jak twierdzisz, to by mieli siły strategiczne rakietowe, z atomówkami i nic więcej. Po cholerę oni coś ćwiczą? Toć napaciają sobie atomówami i będzie game over, nie? Reszty nie trzeba.
 • @zadziwiony 16:50:27
  "i oni z tymi wagonami to tak oficjalnie?"

  Moim zdaniem jest jeszcze inna możliwość. Jeśli takie dane wyciekły, tzn, że Ruscy na to pozwolili. Liczba wagonów może być prawdziwa i naprawdę mogą jechać, ale... może to tylko odwrócenie uwagi - tylko od czego?

  Jeszcze inna możliwość jest taka, że ktoś znów judzi i wszystkie info są zmyślone...

  Sam nie wiem co myśleć.

  Uprzejmie pozdrawiam.
 • @Jasiek 19:27:15
  Dobrze będzie..
  Tzn myślę, że to za wcześnie, na imprezę. To raz.
  Drugie, że uważam niepotrzebne, ale co ja mogę. Muszę podchodzić filozoficznie i w tej sytuacji interesuję mnie, żeby nas to jak najmniej kosztowało. Niech kosztuje innych, to tak. To mi nie przeszkadza.
  My potrzebujemy, każdego potencjału na potem.
  Tzw potem, jest w pytkę istotniejsze, niż szarpaninka o masę upadłościową, bo się nad padliną nie dogadały..
  Jakby się tu wyślizgać, z tej kabały.. nie uda się. Więc unikać strat i szukać rozstrzygnięcia przez negocjacje.
 • @Torin 13:26:36
  :))...poza cukrem jest życie:))...naprawdę..
 • @trybeus 20:17:25
  Poza Ziemią też:))
  Kawa bez cukru, ble.

  https://www.youtube.com/watch?v=QCJrLM3yVf4

  https://www.youtube.com/watch?v=mLOol9oX8ow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728