Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Dowódca Grupy NATO Gventer: Polacy to pijacy a narkomani!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

22 maja 2017 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz wystartowała Puma-17.

W manewrach biorą udział prawie 2500 żołnierzy, zarówno z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (1400 żołnierzy) oraz z Batalionowej Grupy Bojowej NATO (1100 sojuszników). Kierownikiem ćwiczenia jest Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

W ćwiczeniu udział bierze również Batalionowa Grupa Bojowa NATO pod dowództwem ppłk Stevena Gventera, w skład której wchodzą pododdziały: 2nd Cougar Squadron z 2 Pułku Kawalerii armii Stanów Zjednoczonych.

– Będziemy szkolić się na wypadek wojny hybrydowej, a także trenować obronę i odzyskiwanie terytorium – powiedział gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

– Podczas Pumy-17 chcemy przede wszystkim sprawdzić czy procedury zostały odpowiednio zgrane. Na pewno zauważymy jakieś mankamenty, ale od razu będziemy je korygować – dodał Gromadziński.

Ale dowódca Grupy Bojowej NATO ppłk Steven Gventer ma inne zdanie: «Wyszkolenie żołnierzy 15 Brygady na takim samym poziomie jak wyszkolenie tubulców. Od razu widać, że Polska to światowe bagno». Tak ostro ppłk Gventer wyraził swoje niezadowolenie z powodu fatalnego stanu technicznego wozów bojowych i kondycji fizycznej żołnierzy Wojska Polskiego podczas pierwszej fazy manewrów.

– Wszystko zaczyna się od kawy i jak wynik spóźnienia na szkolenia. W ciągu pierwszego dnia ćwiczenia Polacy tak i nie dali sobie rady wypełnić wszystkie zadania. BWP i czołgi zepsute, broń i amunicja nieobsługiwana przez żołnierzy, ale piją dobrze – dodał Gventer.

– Oprócz niedostatecznych umiejętności zawodowych Polaków, oni nie znają języka angielskiego, z czego nie możemy komunikować podczas szkolenia. Dla tego potrzebuję jeszcze pluton tłumaczy – śmieje się Steven.

– Fatalnie wygląda sytuacja w sprawie dyscypliny wojskowej. Żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej handlują i biorą narkotyki. W Brygadzie działa prawdziwy gang, środki odurzające rozprowadzają się w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur. Mam wrażenie, że za wszystkim stoi dowódca 15 Brygady – gen. Jarosław Gromadziński – powiedział z niepokojem Amerykanin.

– Jestem bardzo niezadowolony z tego, co tu zobaczyłem. Pijacy, narkomani, złodzieje, próżniaki to są żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Mam wrażenie, że oni wszystko mają w nosie – podsumował dowódca Grupy Bojowej NATO ppłk Steven Gventer.

Szok! Ale nic dziwnego, jeśli Minister Antoni Macierewicz planuje zakup okrętów podwodnych wyposażonych w samoloty, to co można mówić o żołnierzach!

Źródło: wiadomosci24.pl / Steven Gventer blog

KOMENTARZE

 • @Ex admin 13:27:06
  Zaraz,zaraz..wiec jak powiadasz? ten https://stevengventer.panjury.com/verdict/post70745060555350 goventer to jakiś szczepaniak? czy jak to rozumieć?
 • Mnie akurat nie dziwi
  "opinia" amerykańskiego żołdaka o "jednostce" z Giżycka.
  Zeszłoroczne "manewry" 3 -ch trepów- mjr,ppłk i płk - /w tym synalek generała ,znany z podobnych upodobań/- urządziła opodal jednostki - knajpa przy kanale - słynną na całą Polin pijatykę i mordobicie. W tym czasie w/w jednostka była na poligonie,więc opis ussmana bardzo jest podobny.
  Ten generał wymieniony w opisie z Giżycka był chyba wtedy płk.
  Niedawno ćwiczyły przygłupy z WOT na 16-dniowych zabawach w wojnę na poligonie w Podkarpackiem.Jakim cudem zaplątał się tam czołg ,którego załoga doznała omdlenia czyli śpiączki. Może zaprzyjaznione ukr- y i czeczeny użyły jakiejś nowej wunderwaffe?
 • Nie wiem , jak tam było
  Jednak opinia US-mana jest prawdopodobna. Z pewnością wyszkolenie amerykanów jest lepsze jak Polaków. Podobnie było w czasie istnienia Układu Warszawskiego. Jednostki rosyjskie przebywające w Polsce były znacznie lepiej wyszkolone niż Polacy. Nie mówię już o wyszkoleniu fizycznym, bo tego nie można było porównywać. Rosjanie po południu na drążkach , a my Polacy na łóżkach z papierosem i oranżadą na stoliku.
 • @
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby była to prawda. Objawy degeneracji
  w Narodzie zaczęły być coraz bardziej widoczne już pod koniec lat 1978-80.
  Możliwe iż spowodowane to było poczuciem dużego bezpieczeństwa i praktycznie sielanką porównując do czasów wojny i okupacji. Całkowite rozluźnienie i lenistwo działania poparte bylejakością. Dołóżmy do tego
  dzisiejszą żałosną polityczno-materialną sytuacje państwa i wychodzi nam bigos, zarówno na szczeblach władz jak i na dole.
 • @dobra wieść
  Uff, wbrew pozorom nie jest to zła wieść, że polskojęzyczni żołnierze do niczego się nie nadają-być może zmusi to USA do zmiany obecnej strategii "walczenia z Rosjanami polskimi rękami" wiedząc że w razie konfliktu Rosjanie znajdą się w Ramstein szybciej niż się spodziewają, bo na terenie Polski nikt im nie będzie oporu. Bardzo przydatna kompromitacja. Popieram, dać im wódki, byle dużo żeby nie dożyli swoich wojskowych emerytur na które sie składamy.
 • @kowalskijan584 15:58:30
  Ja osobiście liczę na to że sobie popatrzą, ręce im opadną i sobie pójdą. :-)
 • @Ex admin 13:27:06
  to jego nie pierwszy fake news
  znany jest tu z tego
 • Moj syn byl tlumaczem na ubieglorocznych manewrach Anakonda.
  Niestety ale mial taka sama opinie o polskim wojsku.
 • O pijakach w mundurach juz było teraz o handlowcach w mundurach :
  10 maja 2017 w garnizonach na Warmii i Mazurach
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-10/prokuratura-12-osob-z-zarzutami-m-in-za-handel-narkotykami-w-wojsku/

  rozprowadzali wśród "swoich"

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zw-rozbila-grupe-rozprowadzajaca-narkotyki-w-wojsku,738332.html


  14.07.2016

  Handel hurtowy

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1643274,Prokuratura-Krajowa-zolnierze-i-policjanci-w-grupie-hurtowo-handlujacej-narkotykami

  15-10-2014

  http://www.defence24.pl/app.php/139265,zatrzymania-zolnierzy-zamieszanych-w-handel-narkotykami


  26-11-2014 Nawet jest "szok"

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zandarmeria-wojskowa-zatrzymala-32-osoby-narkotyki-w-armii/429et2v


  Prawie "duma" rozpiera.
  Pod chazaro-mongolskim przy- wództwem
 • @staszek kieliszek 21:03:45
  Otyli, przestępcy i narkomani idą do armii USA

  http://www.stefanicki.com/artykuly/pozostale/usarmy.html


  Skrzywdzeni i poniżeni


  Armia rosyjska traci jednak nie tylko zdolność bojową, lecz również morale. Niedawny sondaż socjologiczny ujawnił, że w przypadku konfliktu zbrojnego aż 40 proc. żołnierzy odmówiłoby walki, nawet na terytorium własnego kraju. Według oficjalnych danych, w ubiegłym roku zdezerterowało ponad 2 tysiące wojskowych, według nieoficjalnych natomiast było ich ponad 6 tysięcy. Oznacza to, że każdego dnia ucieka z koszar (według różnych danych) od 6 do 18 żołnierzy. Często zabierają ze sobą broń i strzelają do kogo popadnie. Po którymś z kolei tego typu incydencie minister obrony Siergiej Iwanow oświadczył, że armia to potencjalne zagrożenie dla społeczeństwa.
  Jest ona zagrożeniem także dla samej siebie. W zeszłym roku pod Chankałą na Kaukazie Północnym zestrzelony został największy transportowy helikopter rosyjskiej armii Mi-26, na pokładzie którego zginęło 118 żołnierzy. Okazało się, że rakietę, która trafiła śmigłowiec, odpalili rosyjscy pogranicznicy pilnujący granicy z Gruzją.
  Raporty Komitetu Matek Żołnierzy mówią o demoralizacji w rosyjskim wojsku. Kwitną w nim alkoholizm i narkomania. Powszechnym zjawiskiem jest tzw. "diedowszczyna", po polsku "fala", czyli znęcanie się fizyczne i psychiczne nad młodszymi rocznikami poborowych. Żołnierze są bici, gwałceni, zmuszani do oddawania żołdu, a w niektórych rejonach (np. na Kaukazie Północnym) sprzedawani lokalnym biznesmenom jako niewolnicy. Coraz częstsze ostatnio dezercje stały się dla wielu żołnierzy jedynym środkiem obrony przeciw dręczeniu ich przez podoficerów lub oficerów. Największa ucieczka miała miejsce w zeszłym roku w miasteczku Mga pod Petersburgiem, gdzie z miejscowych koszar zdezerterowało wspólnie 30 żołnierzy.

  https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2003/Przewodnik-Katolicki-22-2003/Spoleczenstwo/Slaba-armia-wielkiego-panstwa
 • @Husky 21:15:24
  ///W zeszłym roku pod Chankałą ///

  "W zeszłym roku" to znaczy konkretnie o który rok chodzi? Bo Iwanow najmniej z 10 lat albo więcej nie jest szefem MON-u.
  Sięgasz Husky do archiwalnych zasobów internetu?
 • @Husky 21:15:24
  Husky, czytaj chociaż to co wklejasz albo poproś kogoś o przeczytanie.
  Notka jest na temat polskiego i amerykańskiego wojska.
 • @ikulalibal 21:25:20
  jest link
  o co ci chodzi
 • @Ex admin 19:34:31
  //Amerykanie mają oficjalnie nakazaną maksymalną tolerancję dla tubylców po prostu żeby ich nie zrazić do siebie i nie być traktowanym jako okupant///

  Nie mówmy sobie takich rzeczy na litość boską .Ostatecznie jesteśmy dorośli (mam nadzieję)
  https://www.youtube.com/watch?v=h9yRzoOB1C4

  https://www.youtube.com/watch?v=qJgkWoliYW4
 • @Autor
  Jakby jakiś amerykański mydłek tak się o mnie wyraził - to chyba musiałbym się napić.

  PS. Z teksu wynika, że US - szkolenie polega na wychowaniu "zimnych morderców". I tacy mają walczyć o wolność i sprawiedliwość? Ale jaja, ale jaj,a cytując klasyczkę.
 • @Husky 21:15:24
  Ten artykul o armi USA to zupelna nieprawda.Mam w Air Force syna od 15 lat, 2 dzieci kuzynow, znajomego ksiedza, bylem na wielu bazach i cos tam wiem z pierwszej reki.Na sile nikt do armi USA nie bierze.Mlodzi sie sami prosza.W kolejce trzeba czekac.Takiej dyscypliny jaka jest w US wojsku to chyba nigdzie na swiecie nie ma.Ciagla nauka.Syn juz zdrobil 2 bakalarze, 1 magistra i dalej sie uczy.W Polsce byl przez 3 miesiace na nauce polskiego.Na kazda nastepna belke trzeba sie pol roku uczyc.Ciagle testy na bieganie, pompki, przysiady, wazenie.Testy na narkotyki.Kiedys bylem u niego na bazie w Utah.Jakis oficer na nocnej zmianie sobie przysnal na komputerze w magazynie.Utrata rangi i dyscyplinarne zwolnienie.
 • @staszek kieliszek 22:07:58
  A ten o rosyjskiej 8-)))))))
  pzdr.
 • @Husky 22:12:12
  Nie bylem tam wiec nie wiem.A pisac to mozna rozne rzeczy, niekoniecznie prawdziwe.Z Syryjskiej wojny wynika, ze armia ruska jest calkiem sprawna.
 • @staszek kieliszek 22:45:26
  o tak, tak

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829