Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Rozdmuchiwanie konfliktu na Ukrainie to SZANTAŻ wobec Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stany Zjednoczone starają się realizować na Ukrainie swoje dalekosiężne cele, w których nie ma miejsca na demokrację i dobrobyt Ukraińców.

Stany Zjednoczone nie tylko wykorzystują ukraińskie koła nacjonalistyczne, lecz również wysyłają swoje prywatne firmy wojskowe do bezpośredniego udziału w działaniach zbrojnych na południowym wschodzie Ukrainy, a również sprzedają broń.

Ameryka będzie robić wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać napięcie na Ukrainie tyle ile będą tworzone budżety krajów europejskich i Unii Europejskiej. Potrzebują one niestabilnej sytuacji w Europie dla przeforsowania zwiększania wewnątrz Unii Europejskiej wydatków na obronę i wpływów do budżetu NATO. Drugim aspektem tego kursu jest zastąpienie rosyjskiego gazu amerykańskim gazem łupkowym. Kryzys ukraiński posunął się tak daleko, że jest potrzebna „nowa Genewa”, czyli wielostronny wariant negocjacji, w celu wyprowadzenia Ukrainy z tego impasu politycznego, w jakim znajduje się ona obecnie.

A więc konflikt na Ukrainie jest istotną częścią planu Waszyngtonu dla zwiąkszenia własnego budżetu obronnego (jak uważacie, kto będzie płacił za stacjonowanie wojsk NATO na terenie Polski i w krajach Bałtyckich?),  a również dla wzmocnienia wpływów amerykanów wśród krajów Europejskich w tym Polski i również z tym samym umysłem („kto obroni beidnej Polski od banderowców lub Federacji Rosyjskiej?”). Wojna informacyjna trwa już od kilku dziesięcioleć, tworząc w mózgu współczesnego mieszkańca Europy obraz rusofobicznej histeryczki, modlącej się jedynemu zbawicielu – USA. Nasi sąsiedzi, bracia-słowianie Urkaińcy też poprzez wpływ szkodliwej informacji stali się agresywnymi zwolennikami morderczej ideologii banderyzmu i nazizmu. Ukraina omotana w sojusz z USA głupie uważa to za rosyjską prowokację.

Dzisiejsi podżegacze wojenni to ta sama banda, która mordowała Polaków w Katyniu i innych miejscowościach na terenach ZSRR. To ta sama banda, która finansowała Hitlera. Tak, tak, nie pomyliłem się – to ta sama zbrodnicza banda kieruje dzisiaj wojnami i ludobójstwem co wówczas, mając innych podwykonawców. Wówczas byli to Niemcy teraz są międzynarodowi terroryści i z banderowcy. I teraz ta banda przyjechała do Polski, i nasz rząd uważa ten fakt za zwycięstwo!

W końcu będąc mądrymi ludźmi musimy sobie uświadomić, że USA nie przyjechali bronić Polski, albo krajów bałtyckich. Nie jest tajemnicą dla nikogo, że przyjęcie Litwy, Łotwy i Estonii do NATO w ogóle było poważnym geostrategicznym błędem, zrealizowanym z woli Amerykanów, którzy doskonale wiedzieli, że posiadanie tych krajów w Sojuszu ma istotne znaczenie strategiczne. Jednakże tylko w przypadku posiadania planów zaczepnych wobec terytorium Federacji Rosyjskiej. Jeżeli bowiem chodzi o ich obronę, to jest ona w praktyce niemożliwa, albowiem wymagałaby zaangażowania o wiele większych środków i utrzymywania ich tam na stałe, niż dzisiaj NATO dysponuje. W tym znaczeniu właśnie, należy geopolitycznie rozumieć sens przynależności tych państw do Sojuszu. Dlaczego, wystarczy popatrzeć na mapę. Plan jest banalny – znany z okresu II Wojny Światowej, wcześniej ćwiczył go Napoleon i także Niemcy. Dzisiaj dochodzi „urozmaicenie” w postaci spowodowania atomowego zniszczenia potencjału Kaliningradu, w ten sposób zabezpieczając tyły (niszcząc dodatkowo potencjał Floty Bałtyckiej), można już pierwszego dnia natarcia być pod drugim miastem Rosji! Nie jest również daleko do Moskwy i Mińska! Naprawdę, jeżeli ktoś myślał, że Rosjanie będą udawać, że nie umieją czytać z mapy – był najdelikatniej mówiąc lekkoduchem.

Czytaj także: W Polsce może powstać podziemna armia ukraińska. Przemycana jest ogromna ilość broni - tej broni, którą dali Polacy

Polacy, czy jeszcze nie zapaliła się Wam czerwona lampka, komu potrzebna była wojna na Ukrainie, w Syrii, Iraku, Jugosławii, Libii, Afganistanie i w dziesiątkach innych krajów? Czy jeszcze nie zapaliła się Wam bardzo czerwona lampka po co i w czyim interesie macie zostać mięsem armatnim. Nie łudźcie się, że tu chodzi o Polskę, o Polaków. W tym wszystkim chodzi o interesy  hegemona i władzę nad resztką niewolników jaka pozostanie. Odpowiednią rolę odgrywają w tym akcie też muzułmanie zalewający Europę. Ukraińscy zbrodniarze, kontynuujący tradycje i zachowania banderowców, którzy nadal odgrażają się Polakom i wzorują się na S. Banderze – to również szczegółowo zaplanowana akcja.  

Przykro, ale przyczyna wszystkich nieszczęść, wojen i  katastrof jest banalna – pieniądze. Pieniądze rządzą światem... I pragnienie władzy...

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829