Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rywalizacja o nowy ład światowy trwa, a Ukraina w tej grze pełni rolę karty przetargowej – uważa dr Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego

Zachód nie wyda Ukrainy na pastwę Putina, bo potrzebuje stabilnej strefy buforowej, a raczej pola walki i rynek zbytu starej broni.

Dlatego Waszyngton planuje wyposażyć Kijów w “nowoczesny” sprzęt wojskowy i rozszerzyć szkolenia żołnierzy.

Ostatnio USA ograniczały się dostawą broni defensywnej: radarów, sprzętu GPS (większość ukraińskich jednostek wciąż stosuje papierowe mapy), dronów czy noktowizorów.

Ale już w 2017 roku na Ukrainie ruszy produkcja amerykańskich karabinów M-16. Memorandum w tej sprawie podpisali w Kijowie przedstawiciele ukraińskiego państwowego koncernu zbrojeniowego Ukroboronprom i amerykańskiej firmy Aeroscraft. Szef Aeroscraftu Igor Pasternak poinformował, że amerykańskie władze udzieliły jego firmie licencji na produkcję uzbrojenia w końcu 2016 roku. Zgodnie z memorandum Aeroscraft „podzieli się” tą licencją, współpracując z Ukraińcami. Nawiasem mówiąc, Ukraina nie ma na swoim terenie ani jednego zakładu metalowego produkującego amunicję kalibru 7,62 mm. I proszę zgadnąć, gdzie państwo będzie nabywało te naboje? Rzecz jasna – w USA.

Przypomnijmy, że karabin M-16 jest produkowany od 1964 roku, i jest na uzbrojeniu armii 40 krajów świata. Lecz w odróżnieniu na przykład od karabinu Kałasznikowa, M-16 jest o wiele droższy, a również o wiele niezawodowym. Ogólnie mówiąc USA już od dawna uzbroiła własne wojsko w nowoczesne M4 i obecnie szuka „śmietnika” do wyrzucenia (za pieniądze, oczywiście) starej broni. Stało się to już tradycją dla USA – udawać mecenasa przed krajami rozwijającymi się, sprzedawając zestarzałą broń.

Sęk w tym, że ukraińska armia w zasadzie potrzebuje wszystkiego, bo rządu nie stać nie tylko na wyposażenie wojska w broń, ale i w żywność. Już dziś Kijów swoją siłę opiera głównie na aktywności wolontariuszy.

Zaangażowanie Amerykanów na Ukrainie oczywiście nie podoba się Rosjanom, którzy uznają pomoc Waszyngtonu za prowokację. Lecz USA jakoby nie uznaje za prowokację swoje działania, udawając je za pomoc w zaprowadzeniu pokoju na Ukrainie.

W ramach zaprowadzania porządku USA rabuje mienie tego kraju, morduje ludzi i zakłada kolejne bazy wojskowe, i tak powstaje kolejny folwark USA. I tak państwo po państwie, te same chamskie, prostackie metody, USA szkoli morderców i wysyła ich do państw swoich ofiar.

USA tworzą kolejne nazwy swoich grup ludobójców, by stworzyć wrażenie ich różnorodności i wielorakości. To są ludzie wyszkoleni przez USA, uzbrojeni przez USA z doradcami z USA. Oni służą USA, są forpocztą USA od siania niepokojów. Powtarzające się na sygnał z USA, zamachy „zmuszają” USA do interwencji w obronie pokoju. I interesy się kręcą, umiera miliony ludzi by garstka kilku skurwysynów z USA, była bardziej bogata niż jest! Wszystkie absolutnie wszystkie bandy terrorystyczne są pocztą USA, wyszkolone, uzbrojone, i dowodzone przez fachowców z USA. Taka jest prawda o terroryzmie.

I to odrębną grupę wyszkolonych amerykanami terorystów stanowią neobanderowce i neonazisci na Ukrainie. 

Tutaj mamy do czynienia z prawdziwym szowinizmem. Ale tego ani zachodnie media, ani te polskojęzyczne nie dostrzegają. A rządzący nami amerykańscy agenci wożą im na wieczne nieoddanie nasze pieniądze, pochodzące z naszych podatków. To jest prawdziwy dramat, bo oni hodują nam potwora, z którym kiedyś pewnie przyjdzie walczyć na śmierć i życie. Ukraiński, banderowski szowinista to dziedzic ideologii pogańskiej, hitlerowskiej. I taki jest naszym najgorszym wrogiem. Nie można mu pozwolić, by się rozwinął, bo przyjdzie nas mordować, a niestety także (to bardzo dobrze, że i ten aspekt ich rządów został raz na zawsze dowodnie wykazany) obecne "patriotyczne" władze okupacyjne III RP, wywodzące się ze stronnictwa amerykańsko-żydowskiego, nie chcą przywrócić nam prawa do posiadania broni palnej, więc nawet nie bardzo mamy czym się bronić. Banderyzm to, oprócz inwazji islamu na Europę i możliwości wywołania przez rządzących nami amerykańskich agentów wojny z Rosją w interesie USA, trzeci istotny problem agresji zewnętrznej, przed którym stoi obecna Polska. W bardzo niespokojnych czasach przyszło nam żyć. Mamy nadzieję, że za czasów kadencji Trumpa coś się zmieni...

JAN RADŽIŪNAS

KOMENTARZE

 • Syjonistyczne USA planują wyposażyć Ukrainę w nowoczesne uzbrojenie
  Tylko kto za to zapłaci? Żydowski złodziej z Ukrainy, z Polski? - NIE.
  Zapłaci polski i ukraiński podatnik.
 • Tak w kwestii formalnej.
  M16 mają kaliber 5,56, 7,62 to standardowy kaliber karabinowy w tym AK 47 (w późniejszych wersjach 5,45). Szczęśliwie dla nas czołowe ukraińskie fabryki broni i amunicji znajdują się pod kontrolą powstańców z Donbasu :)
  Co do amunicji to i w Polsce nie jest różowo. Co prawda amunicję produkujemy ale pędniki sprowadzamy - jest to efekt działań solidaruchowego oszołomstwa, które zlikwidowało zakłady produkujace proch wielobazowy.
 • prawdopodobnie
  na upa-dlinę trafili Desh ,zwani "instruktorami". Mnie nie zdziwi ,jak ci "instruktorzy" to czeczeni sprowadzeni do Polski przez PISrael w latach 2005 - 2007 i od stycznia do czerwca 2016r.
 • @Rzeczpospolita 11:41:59
  „Polski i ukraiński podatnik” nie ma pieniędzy. Już płaci amerykański podatnik poprzez fundusz Foreign Aid, który pojkrywa wydatki na wojnę z Rosją.
  Kłania się Victoria Nuland, Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs. Żydówka!
 • Tak,U.S.A. Obamy nie chodzi o demokrację,a o wpływy polityczne itd.Rosja Ukrainy nie odpuści,bo byliby
  zupełnymi frajerami.

  Jedyna nadzieja w D.Trumpie,że zostawi Ukrainę Ukraińcom.
 • @Seth 18:38:08
  Ave , Amigo . :))) https://www.youtube.com/watch?v=An3CbQrvGRQ
 • Czy krainy U jest państwem ?
  .
  Pucz w 2014 w Kijowie przemienił krainę w przedpole „raczej pola walki i rynek zbytu starej broni ”, nie tylko ta kraina jest rynkiem zbytu broni myśliwskiej z demobilu

  - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-kupi-od-usa-uzywane-mysliwce-f-16/7hs8mrh

  „rządu nie stać nie tylko na wyposażenie wojska w broń, ale i w żywność ”, z żywnością to problemy dopiero się zaczną

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Mieszkańcy krainy U zostali po prostu ograbieni prawie ze wszystkiego.

  Także, jeśli spojrzeć na zarządzających Polakami, „To są ludzie wyszkoleni przez USA, uzbrojeni przez USA z doradcami z USA.”

  „Wszystkie absolutnie wszystkie bandy terrorystyczne są pocztą USA, wyszkolone, uzbrojone, i dowodzone przez fachowców z USA. Taka jest prawda o terroryzmie.” Fachowcy z BW też odgrywają tam pewną rolę.

  - http://ram.neon24.pl/post/134433,terror-moneta-w-porachunkach-globalnych-gangsterow#comment_1339201

  Znane są powiązania Kurdów (Bazani) z Mossadem.

  „Rywalizacja o nowy ład światowy trwa, a Ukraina w tej grze pełni rolę karty przetargowej – uważa dr Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego”

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Jak zwracano uwagę, USA będą musiały oddać swe imperialne uprawnienia innym, wchodzą w rachubę trzy siły UE, Chiny Ludowe, Rosja. Z tego względu prowadzą USA otwartą wojnę przeciwko UE: inwazja migrantów, rosyjskie embargo, wojna banderowców, jaki i Rosji.

  Można oczekiwać, że USA przejdą w najbliższym czasie kurację odchudzającą jak kiedyś ZSRR, proces zniesienia ich długów będzie tym razem nieco kosztowniejszy i boleśniejszy niż w przypadku ZSRR/Rosji. Jak z tego widać, obca agentura w Warszawie każe nam dosiadać padłego konia, i to pomimo indiańskiego ostrzeżenia: „Jeśli zauważysz, że ujeżdżasz konia, który zdechł, zsiądź z niego ”, poniższy link jest sprzed roku:

  - http://bezprzesady.neon24.pl/post/127898,swoi-bohaterowie-upa-dla-ukraincow-lwow#comment_1255137

  nie utracił nic ze swej aktualności.

  „Mamy nadzieję, że za czasów kadencji Trumpa coś się zmieni... ” tej nadziei na razie nie mam, bo musiała by administracja USA zrozumieć tę indiańską radę, ale czy jest w stanie uczyć się od Indian ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829