Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Jeszcze Polska nie zginęła, ale już niedługo ZGINIE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za naszą wschodnią granicą nacjonalizm rośnie w siłę. Dziś sami Ukraińcy prowokują swoimi czynami abyśmy przypominali całemu światu ich ,,zasługi", ich dziadków i ojców mordujących bezbronnych Polaków w bardzo okrutny sposób!

Ukraińcy dziś stawiają pomniki Banderze i Szuchewyczowi oraz innym oprawcom a swoje dzieci uczą w szkołach o nich jako o wielkich bohaterach.

Nie wolno nam wszystko zamazać i dotować ,,biednych" Ukraińców! Niech wpierw przyznają się ile polskich miejscowości zrównali z ziemią ile kobiet ciężarnych zarżnęli i zakłuli aby mieć ,,samostijną ukrainę" bez Polaków. Przypominamy to i protestujemy oraz żądamy aby państwo nareszcie odważyło się mówić prawdę o rzezi na Polakach i o zagrabionej ziemi naszej Polskiej Ojcowiźnie!

Banderowskie władze gnębią mniejszość polską na Ukrainie. Chodzi o to, że dążą do państwa czysto etnicznego. Jednak jeśli chodzi o Ukraińców, to jest ich w Polsce milion. W naszym kraju widać już powoli – w zasadzie swego rodzaju „kolonizację”, która odbywa się przy okazji szukania pracy przez chcących lepszego życia Ukraińców. Jeśli ktokolwiek myślałby o przywróceniu polskiej kultury na wschodzie, niech lepiej spojrzy na ekspansję wojującej tożsamości ukraińskiej w Polsce.

Hańba i wstyd dla Polski bo pozwoliła banderowcom przejść przez naszą ziemię!

Dziś przybiera na sile wcielanie Przemyśla w skład Ukrainy, na przekór wzrostowi „wielkiej przyjaźni” polsko-ukraińskiej oraz kolejnych przejawów pomocy temu państwu. Znany kijowski adwokat, działacz społeczny i ekspert rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda zapowiedział, że rozpocznie pracę nad ustawą zawierającą roszczenia terytorialne wobec Polski. Jeśli dokument ten zyska poparcie w Radzie Najwyższej to władze w Kijowie będą zobligowane wystąpić do Polski o „zwrot” terytorium dawnego „ukraińskiego” Księstwa Halicko – Wołyńskiego z XIII w. w postaci Chełmszczyzny, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Białej Podlaskiej, a być może nawet Lublina, jako „ukraińskich ziem etnicznych”. Mało tego, nigdy też takie państwo nie zaistniało.

Dla ludzi tworzących ów program nie ma to bowiem żadnego znaczenia. Został on zrobiony pod konkretną politykę prania Ukraińcom mózgów. Oglądając go dowiemy się, że Przemyśl stanowi wielosetletnią (także i teraz) ostoję i twierdzę ukraińskości… Trudno to nawet komentować, ponieważ nacjonaliści ukraińscy chcą stworzyć „swój” naród i najwyraźniej zaczęli to robić od podstaw. Konkretnie od pisania legend, a te sprawdzalne być nie muszą.

Tymczasem nacjonalistyczne ukraińskie władze nie tylko udają, że nic się w tych kwestiach nie dzieje, ale i tego samego oczekują od władz polskich.

Hydra ukraińska będzie rosnąć w siłę i jeżeli Polska nie utnie tej hydrze głów utraci część swoich terytoriów. Ukraina licząca 60mln obywateli, mająca armię uzbrojoną przez USA bez trudu poradzi sobie z polską obroną. Lekceważenie ukraińskiego zagrożenia przypomina stosunek magnatów do powstania Chmielnickiego. Nikt nie chciał słuchać księcia Jaremy Wiśniowieckiego, że to powstanie trzeba zdusić w zarodku. Skończyło się pierwszym rozbiorem Polski - przekazaniem polskiego Zadnieprza do Rosji w 1658r u początkiem upadku I RP. W razie wzrostu potęgi Ukrainy jedyny realny ratunek może przyjść od Rosji, bo na pewno USA i Europa nie udzieli nam wsparcia. Ślepota polityczna polskich władz w sprawie Ukrainy będzie śmiertelnym zagrożeniem dla Polski.

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Polemicznie...
  W cieniu kremla. Agenci Putina

  We wschodniej Polsce umacniają się organizacje i działacze grający na antyukraińskich nastrojach. — z Marcin Rey, który prowadzi na Facebooku profil „Rosyjska V kolumna w Polsce” w wywiadzie portalowi OKO.press.

  https://wzzw.wordpress.com/2016/09/05/%e2%98%85%e2%98%ad-w-cieniu-kremla-agenci-putina/
 • Konrad "biznesmen z Polski "
  "Wśród żołnierzy batalionu "Aratta" Ochotniczej Armii Ukrainy można spotkać nie tylko Rosjan, Białorusinów czy Czeczenów, ale i Polaków. Na przykład już od ponad roku w "Arracie" ramię w ramię z Ukraińcami walczy polski biznesmen Konrad, który ma za sobą służbę w Legii Cudzoziemskiej i udział w misjach pokojowych w najgorętszych punktach planety. Nie tylko nie bał się przyjechać do „jaskini banderowców”, ale i był gotowy ryzykować własnym życiem za wolność Ukrainy. Konrad opowiedział serwisowi „Obozrewatel” o tym, co skłoniło go do udziału w pozornie nie jego wojnie, o swoim osobistym froncie w walce z rosyjską propagandą, która do tej pory wpływa na umysły większości obywateli najbardziej lojalnego wobec Ukrainy kraju, czyli Polski i o tym, dlaczego uważa on Ukrainę za swoją drugą ojczyznę."  http://wschodnik.pl/publicystyka/item/7613-wojna-ma-jeden-plus-zjednoczyla-ukraincow-ochotnik-z-polski-opowiedzial-dlaczego-walczy-za-ukraine.html
 • ---- od Ukraińca wiem ,że jest ich w Polsce ok 2 mln.
  --zjeżdżają // patrioci // ukraińscy do Polski nie tylko z Ukrainy ale też z krajów UE gdzie już nie opłaca im się pracować. Są Ukraińcy którzy rozumieją politykę pejsów wobec Europy środkowej, ale są i BANDEROWCY.
  Na własne uszy słyszałam jak jeden do drugiego mówił : NABIĆ NA WIDŁY.

  Znajomy Ukrainiec mówi,że najgorsi są ci z woj tarnopolskiego, mówi ,że oni tworzyli MAJDAN, i że w rozmowach rwą się tylko do REZANIA . Oczywiście ! uważają siebie za // patriotów // to słowo ponoć nie wychodzi im z ust. Znajomy mówi też , że boi skrytykować np.Banderę bo ZAREZAJĄ jego bez mrugnięcia okiem.
 • Pozostaje pytanie...
  na ile jest to ślepota polityczna polskich władz i na ile ich suwerenne działanie.
 • @Jan Paweł 16:21:58
  Rząd okupacyjny dobrze wie co robi. Nie bez kozery polecieli na majdan wrzeszczeć ,,chwała Ukrainie". Pod płaszczykiem pobożności, patriotyzmu i dbałości o obronę terytorialną, rozrywają Polskę na strzępy; rząd PO przynajmniej się nie krył ze swoją antypolskością, a PiS mydli ludziom oczy, zarówno swoją postawą jak i ustawami mającymi naprawiać wyrządzone zło, które i tak w efekcie działają na niekorzyść Polaków.
 • To naszych przodków wina, a dzisiaj nasza wina.
  To Polaków wina, że dali się mordować banderowcom. Poza tym co to za wielka różnica dla pomordowanych, że byli zabici w bardziej lub mniej okrutny sposób. Gdyby przyjąć taką gradację to SS było bardzo ludzkie strzelając w głowę albo rozstrzaskując głowę dziecka o ścianę, zawsze to mniej drastyczne jak cięcie na pół tępą banderowską piłą.
  Jeżeli dzisiaj - a na to się zanosi - znowu damy się mordować, swoich bliskich, słuchając zdrajców prowadzących nas na rzeź - to nikt nie będzie temu winien tylko my sami, nasza narodowa głupota, a nie sprawcy.
  To nie sprawca zbrodni jest silny tylko ofiara zbrodni słaba i nie zdolna do obrony.
 • @ninanonimowa 13:04:09
  skoro oficjalnym patriotyzmem jest riezać lachów, to czemu się dziwić, zwłaszcza jak od rządzących lachami dostają na to kasę znaczy przyzwolenie - to riezać.
 • @Lotna 16:44:54
  niestety ale to jest jak 2+2 i albo Polacy stworzą polską patriotyczną władzę albo zginą. Sprawa prosta. Przez ostatnie 26 lat Polacy byli robieni tak w trąbę, że aż z zażenowaniem ale i wstydem można na to patrzeć, ale nikt na siłę nie jest w stanie nikomu pomóc.
  Np. z wielkim trudem i poświęceniem, własnymi ciężko zarobionymi pieniędzmi, własną pracą sam chciałem też pomóc będąc dyrektorem Partii X, ale doszedłem do wniosku, że nie da się pomóc ludziom, którzy nie chcą pomocy, nie chcą normalnych relacji, nie chcą być wolnymi, a wolą obiecanki oszustów i złodziei, którzy ich okradną a dzisiaj już nawet wiadomo, że zabiorą i życie.
 • @@@!
  Poroszenko: Rosyjskie embargo wprawiło Ukrainę w stan "szoku gospodarczego"...Prezydent Petro Poroszenko określił mianem „szoku gospodarczego" stan, w jakim znalazła się Ukraina po tym, jak Rosja zamknęła swój rynek dla ukraińskich towarów. Jak powiedział, straty z tego tytułu wyniosły minimum 15 mld dolarów.
  Ps..A co Prosiak myślał popierając sankcje nakładane na Rosję? Sam naciskał na zerwanie kontaktów z Rosją, więc skąd to zdziwienie kretyna? o ile mi wiadomo, to Poroszenko wielokrotnie twierdził, że Rosja jest im niepotrzebna. Przecież się ponoć otworzył cały rynek UE!!! I co? I nic??? Limit na dostawę ukro-miodu do UE się dawno skończył. Nie wiem jak z kapustą. Banderyzmu nikt kupić nie chce, prócz "polskiego" rządu. Inn. UE ma własne nadwyżki produkcji, szczególnie w dziedzinie żywności. Rosja zamknęła swój rynek, obowiązują sankcje antyrosyjskie, to gdzie UE ma upchać swoją nadprodukcję? UE potrzebuje rynków zbytu na swoje towary, a nie kupować towary od Ukrainy. Umowa o wolnym handlu między UE i Ukrainą, jak się okazuje jest niekorzystna dla Ukrainy, a korzystna dla UE, ale przecież władz ukraińskich nikt do jej podpisania nie zmuszał. Mogli negocjować lepsze warunki. Poroszenko wykazał się typową dla kolejnych rządów ukraińskich bezczelnością. Na Ukrainie panuje skrajna rusofobia. Rosję, Putina i Kreml oskarża się o każde zło jakie istnieje na Ukrainie i na świecie. Banderlandia chce budować mury na granicy z Rosją (choć z pieniędzy, które na to zostały, po rozkradzeniu reszty, to może starczy na jakiś półmetrowy płotek z desek:). Ale równocześnie władze Banderlandii są oburzone tym, że Rosja zamknęła rynek dla ukraińskich towarów. Typowa ukraińska bezczelność. Wcześniej, jak Ukraina była pod kuratelą Rosji, to się tego nie dostrzegało. ale teraz jak Ukraina przeszła na garnuszek Zachodu coraz bardziej widać, że "król jest nagi". Banderlandia, to państwo roszczeniowe, mające o sobie wybujałe mniemanie. Im się po prostu wszystko należy, tani gaz, tania ropa, ciągłe pożyczki, które należy umarzać lub niekoniecznie trzeba spłacać. No i obowiązkowo trzeba kupować od Ukrainy ich towary, bo jak nie, to się krzywdzi biedną, wiecznie nieszczęśliwą Ukrainę. Podejrzewam, że wcześniej Rosja miała z Ukrainą podobne problemy, ale oni byli przyzwyczajeni. Wcale bym się nie zdziwił, jakby w Moskwie odczuwali swoistą ulgę, że się Ukrainy pozbyli spod swojej kurateli. Owszem Rosja broni swoich ukraińskich Rosjan, ale wątpię, czy chciałaby z powrotem wziąć bezczelną, złodziejską i wiecznie roszczeniową banderowską Ukrainę z powrotem pod swoje skrzydła. Niech się Zachód z tym niby-państwem męczy. Coś w tym żarcie jest: UE za jakiś czas ponownie nałoży na Rosję sankcje. Stanie się to wtedy, gdy zorientuje czym jest Ukraina i zacznie prosić Rosję, aby wzięła ją sobie z powrotem. A Rosja odmówi.
  :)
 • @@@!
  Spadek poziomu życia w Ukrainie? A po co było zrywać kontakty z Rosją? Szef Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow skomentował oświadczenie ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki, który powiązał spadek poziomu życia w Ukrainie z „ekonomiczną agresją" Rosji. Według Puszkowa przyczyną tego spadku jest zerwanie stosunków z Rosją. Wcześniej ukraiński prezydent w trakcie corocznego wystąpienia przed Radą Najwyższą oświadczył, że w związku z zamknięciem rosyjskiego rynku Ukraina straciła 15 miliardów dolarów. Nazwał to „gospodarczą agresją" Rosji i dodał, że jest ona jedną z głównych przyczyn postępującego spadku poziomu życia w Ukrainie. „Poroszenko wymyślił jeszcze jedną agresję Kremla ekonomiczną. Ale przyczyna spadku poziomu życia w Ukrainie jest inna: zerwanie przez Kijów związków z Rosją" napisał Puszkow w Twitterze.
  Ps..Nie trzeba było, politycy kijowscy, bezmyślnie, bez dokładnego przeczytania dokumentu i twardych negocjacji podpisywać umowy z UE o wolnym handlu. Rosja ostrzegała, że jak ta umowa wejdzie w życie, to zamknie swoje granice dla wielu ukraińskich produktów. Kijów o tym doskonale wiedział, ale liczył na otwarcie rynku europejskiego. A tu taki klops. UE znalazła sobie na Ukrainie nowy rynek zbytu dla swojej nadprodukcji, ale sama nie chce brać od Ukraińców ich towarów. I teraz Kijów swoją własną bezmyślność próbuje tłumaczyć jakąś "rosyjską agresją ekonomiczną". Banderowskiej bladzi Rosjanie powinni wszystko zamknąć, niech zdychają.
 • @@@!
  Chiny odrzuciły ukraińskie plony. Chiny zakazały wwozu z Ukrainy soi, kukurydzy i jęczmienia z powodu wykrytych w plonach szkodników i nicieni. „Wszystkie gospodarstwa, w których wykryto szkodniki soi, kukurydzy i jęczmienia, zostały poinformowane o rezultatach kontroli i ekspertyz, zakazano im w przyszłości eksportu zboża ze skażonych upraw (nie odpowiadających wymogom fitosanitarnym i inspekcyjnym chińskiego protokołu ds. kukurydzy, jęczmienia i soi)" cytuje rosyjska telewizja RT doniesienie Państwowej Służby Produktów Konsumenckich Ukrainy, powołując się na gazetę „Korrespondent".
  Ps....Od czego ma się przyjaciół w Warszawie? Polskie świnie aż sikają ze szczęścia, że będą mogły jeść kukurydzę zakupioną u bratniego narodu. Jakieś świnie to kupią i nam sprzedadzą. Dowiemy się o tym po kilku latach. Czyli ful wypas. Nic się nie stało ! Polska kupi bez bez jakichś gównianych badań...Polska kupi i drogo zapłaci, a my będziemy chorować i kupować amerykańskie leki. Jak na razie ukropy masowo wysprzedają swój czarnoziem. Szwedzi płacą około 5 ojro za dużą wywrotkę! Toż to interes stulecia, tylko czy to nie ziemia spod Czernobyla? Banderowcom przyjdzie zdechnąć. Przemysłu już nie ma, produkcji rolnej nikt nie chce. Ostał się jeno sznur.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728