Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polskie służby specjalne WERBUJĄ studentów ze wschodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska wciąż się zostaje lideremwśród państw UE pod względem liczby ukraińskich studentów na wyższych uczelniach kraju.

Oprócz tego liczba studentów ze wschodu wzrosła o prawie 50 proc., obecnie ona wynosi 10 tysięcy osób. Już często słyszymy o „ukrainizacji” polskich uczelni. Większość tych osób (około 3 tyś.) studiują na uczelniach Warszawy, a wśród wszystkich wyższych uczelni kraju najpopularniejszą dla ukraińskich studentów jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie(niedaleko granicy z Ukrainą).

Właśnie o tej uczelni mowa w niniejszym artykule. Na jednym z portali internetowych Ukrainy znaleźliśmy artykuł o takiej treści:

Tradycyjnie studenci podczas wakacji planują nie tylko wypoczynek, lecz również przeróżne praktyki edukacyjne, albo pracę zarobkową. Alew ostatnim roku odbyło się coś innego. Na tablicy ogłoszeń  pojawiło się ogłoszenie, że pewna firma ITrekrutuje studentów-obcokrajowców Rzeszowskiej Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania na czas wakacji, lecz po ukończeniu studiów może zatrudnić na stałe lepszych absolwentów na przeróżnych portalach internetowych Polski. Według ogłoszenia, szukano studentów początkowych lat studiów. Podczas praktyki studencimusieli “pisać i redagować teksty na określonytemat, związany z krajem stałego pobytu”, a również „wyrób produkcji telewizyjnej, filmowej i animacji 3D” na te same tematy, wykorzystując zdjęcia i nagrania wideo ze swojego miasta rodzinnego. Młodym pracownikom obiecane „godziwe wynagrodzenie”, udzielenieprzez rząd subsydii na mieszkanie, rozmieszczone niedaleko miejsca pracy.

Lecz mimo wszystkich zalet młodzi kandydaci zaczęli coś podejrzewać, gdy zwrócili uwagę, że do tej pracy „przedstawiciele firmy” przyjmują tylko studentów z ustalonych miast Ukrainy, w których stacjonują jednostki wojskowe, znajdują się magazyny wojskowe, a również wojskowe lotniska.Też interesują ich studenci z miast w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych, a również z miast wpobliżu poligonów wojskowych. O tym stali się domyślać studenci dopieropod koniec „praktyki”, dlatego niektórzy zameldowalio tym do służb specjalnych Ukrainy. Obecnie prowadzi się sprawdzenie tego faktu przez ukraińskichfunkcjonariuszy. W jaki sposób ten fakt wpłynie na stosunki Polsko-Ukraińskie (przypomnijmy, Andrzej Duda obecnie odwiedza Ukrainę), czy w ogóle potwierdzi się ten fakt – dowiemy się później.

KALETA / EIOBA.PL

KOMENTARZE

 • Autor
  nam powie ,jak się miewa pan gen. Różanski po ostatnim wywiadzie ?
 • @kfakfa 11:34:23
  Wczoraj we wszystkich telewizyjach właśnie o tym gen. Różanski mówił
  Autor pisze zawsze prawdę
 • Kiepska sprawa
  Kiepsko to robią, bo zdaje sië, wszyscy o tym wiedzá, a bezpieka powinna werbować po cichu

  Tak, aby widzieli tylko nasze Kabewiaki i zwerbowani oc,ywiście. A nie mówić o tym, we wszystkich telewizjach......
 • Bzdura
  O ile znam Ukrainę z wielokrotnego pobytu to nie ma tam grajdoła gdzie by nie było coś wojskowego i tajnego przemysłu wojskowego nadal handlującego z Rosją czy Donbasem. Wybudowało to byłe CCCP i to trwa nadal bo to daje prace i jakieś marne grosze. Przed wojnami militaryzowała tereny Upainy Austryja, potem nasza II RP pilnowała kresów stacjonując tam swoje Dywizje i Korpusy. Przejęli to sowieci,potem zgermanizowano system, znowu przyszli sowieci i rozbudowali 100krotnie.Część tego Upaina przehandlowała (ok 400 miliardów dollarów) między innymi przy pomocy Buta którego zapuszkowali usamani. Teraz znowy odtwarzają i obsadzają armiami oligarchów. USB robi krzyk o agenturę bo ma na sumieniu czarne prywatne interesy handlu bronią.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031