Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Gen. Mirosław Różański: NATO - więcej hałasu niż konkretów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś w naszym studio gościmy Mirosława Różańskiego, Dowódca Generalny RSZ. Rozmawiamy o szczycie NATO i wojsku od objęcia przez niego stanowiska dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych.

 - Czego możemy, jako Polacy, oczekiwać po tym szczycie?

Mirosław Różański: Będzie więcej hałasu niż konkretów. Niczego dobrego nikt nie oczekuje. Spodziewamy się bardzo głośnych i mocnych oświadczeń pod adresem Rosji. Głównym zadaniem szczytu jest osiągnięcie efektu wizerunkowego. Pakt stawia sobie za cel upewnienie Polski i obywateli państw bałtyckich, że stoi za nimi murem, pod jego skrzydłami mogą się więc czuć bezpieczni. Estończycy, Litwini, Łotysze nie bardzo w to wierzą, ale o to mniejsza.

– Czy jest tak, że wszystko jest ustalone, czy ważne decyzje będą podjęte dopiero w trakcie szczytu?

 Już od dawno wiadomo, że po każdym szczycie NATO jego uczestnicy ogłaszają sukces. Tym razem może to być rzeczywista porażka. Dziennikarze już piszą, że najważniejsze decyzje już zapadły. Sojusz rozmieści na terenie Polski i państw bałtyckich cztery grupy batalionowe o liczebności ponad 1000 żołnierzy każda. W Polsce będą stacjonowali Amerykanie, na Litwie Niemcy, w Estonii Brytyjczycy, a na Łotwie Kanadyjczycy. Ale to prawdziwa bzdura.

- Jak wygląda kwestia stałych baz NATO w naszym kraju, o których mówi się od dawna?

- Powiem tak, że stałych baz w Polsce nie będzie dlatego, że nie zrobiono niczego, żeby infrastruktura militarna NATO mogła się przemieszczać na terytorium krajów Europy Środkowej i Wschodniej, to jedno. Jednak to, że kraje bałtyckie przez lata oszczędzały na obronności, to druga kwestia. Wszystkie oszukiwały same siebie i nas – ich sojuszników. Wydawanie mniej, niż kwota zalecana przez Sojusz, doprowadziło do tego, że nie tylko są tak jak były bezbronne, ale przede wszystkim, nie mają prawa oczekiwać, że ktokolwiek zrobi dla nich więcej w sprawie obrony, niż one są gotowe uczynić dla innych. Niestety to, co mogą zrobić, jest warunkowane ich praktycznie żadnymi możliwościami wojskowymi.

- W jaki sposób obecność Amerykanów na terytorium naszego kraju zwiększa bezpieczeństwo Polski?

 Niestety nowe jednostki NATO na flance wschodniej nie zatrzymają Rosji, bo jeden batalion na Polskę z USA w postaci homoseksualistów i transseksualistów to kpina. Wyceniając nas na jeden batalion, po prostu nas ośmieszono. Ponieważ obronę organizuje się albo na poważnie, albo nie ma potrzeby organizować jej wcale.

– Czy Lt. Gen. Ben Hodges powiedział prawdę na temat niemożliwości przeprowadzenia skutecznej obrony państw bałtyckich przez NATO przed Rosją?

 Dziękuję za prawdę Generale Hodges! Pan Generał w ten sposób podsumował ćwiczenia Anakonda, zwracając uwagę na problemy logistyczne i komunikacyjne, w tym w kwestii szczególnie ważnej – tajnej łączności. Jeżeli tak wysoki rangą wojskowy stwierdza, że nie bylibyśmy w stanie, jako NATO w ogóle zdążyć przyjść z pomocą tym krajom, to znaczy, że gwarancje NATO były i są nie tylko papierowo-fikcyjne, ale prawdopodobnie nawet nie są warte papieru, na jakim zostały napisane.

– Czy szczyt w Warszawie oznacza, że NATO, wybierze drogę powstrzymywania Rosji?

– Tak, na to, co usłyszymy w Warszawie, Moskwa odpowie symetrycznie. Dotychczasowe stosunki NATO z Rosją opierały się na zasadzie nie drażnienia niedźwiedzia, o którym wszyscy wiedzą, że jest olbrzymi i ma wielkie kły i pazury. Jednak do póki siedział w swojej Tajdze, w istocie nikomu to nie przeszkadzało i nikogo nie interesowało, nauczono się z nim żyć, współpracować i nawet odnosić z tego korzyści. Z punktu widzenia obywateli nieudolnie zarządzanych państw europejskich, których głupia polityka skonfliktowała je z sąsiednim termojądrowym supermocarstwem, powstrzymywanie Rosji to prawdziwy błęd. Kilka dni temu, niemiecka dyplomacja po raz kolejny dała do zrozumienia – wprost – mówiąc o tym, że nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w Europie, bez współdziałania – porozumienia z Federacją Rosyjską

– Czy w Warszawie przywódcy NATO potwierdzą utrzymanie i rozwijanie sił natychmiastowej odpowiedzi NATO (VJTF)?

– Wymachiwania szabelka ciąg dalszy! Już widzę naszych dzielnych strategów z Panami Bronisławem "Szpicą"- Komorowskim, Zbigniewem "Bagnet na broń"- Bujakiem czy nawet Antonim Mgłą-Macierewiczem na czele wysyłających swoje dzieci i wnuków w roli “białoczerwonych cyborgów” do obrony wschodnich rubieży cywilizacji europejskiej. Za nic nie mogę sobie wyobrazić tłumów młodych Polaków oderwanych od zachodnich zmywaków, Smart i IPhonów, Facebooków i Twitterów zgłaszających się "na ochotnika" do komisji poborowych.

Gdyby doszło do poważnej rozróby we Wschodniej Europie nasi wymachujący szabelką "mężowie stanu" wraz z rodzinami i batalionem "NATO-wskiej szpicy" stacjonującej w Polsce zmyliby się za ocean wskakując na pierwszy możliwy samolot. Oczywiście natychmiast po wylądowaniu – u boku Pana Sikorskiego i jego małżonki – czynnie włączyliby się do akcji udzielania wsparcia moralnego Rodakom bohatersko walczącym w Kraju.

– Czy prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama chce przejść do historii jako odnowiciel NATO?

– To kompletna bzdura, bo Polska to też NATO, ale Barack Obamanie potrafi wskazać Polski na mapie świata. A juz po wpadce Kejkuciej zrozumieliśmy, że Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananowę, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci... a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej.

Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, ktorzy nie potrafią odroznić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.

– Czy będzie przełom w relacjach z Ukrainą i Gruzją?

Nie będzie istotnego przełomu w relacjach z Ukrainą i Gruzją. Choć odbędą się spotkania komisji NATO - Ukraina i NATO - Gruzja, nikt jednak nie mówi o przyznaniu tym krajom MAP - Membership Action Plan, czyli Planu Działań na rzecz Członkostwa, zarysowującego drogę wejścia do Sojuszu. Perspektyw członkostwa Ukrainy w NATO praktycznie nie ma. W obecnej sytuacji wojskowo-politycznej Ukraina powinna zapomnieć o pukaniu do drzwi Sojuszu.

– Jak Pan ocenia pół roku nowego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza?

– To najgorszy minister w historii Polski, który jak najszybciej powinien przestać kierować resortem obrony. Macierewicz jest osobą kontrowersyjną nie tylko dla posłów opozycji, ale również dla niektórych w PiS. Swoją obecną karierę Macierewicz zbudował na katastrofie smoleńskiej i podważaniu decyzji naukowców tylko po to, by stworzyć wrażenie jakoby i tutaj było coś nie tak, dlatego jeszcze przed szczytem NATO powinien zostać zdymisjonowany.

Źródło: http://www.telewizjattr.pl/dzien/2016-07-07/33575-gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz.html

KOMENTARZE

 • cha cha ,dobre
  Nie wróżę już "kariery", a wręcz szybka dymisje pod rządami syjonistów z PIS .
  Szkoda ,bo widać ,że potrafi myśleć ,w przeciwieństwie do innych trepów liżących łapę debili.

  "Niestety nowe jednostki NATO na flance wschodniej nie zatrzymają Rosji, bo jeden batalion na Polskę z USA w postaci homoseksualistów i transseksualistów to kpina. Wyceniając nas na jeden batalion, po prostu nas ośmieszono. Ponieważ obronę organizuje się albo na poważnie, albo nie ma potrzeby organizować jej wcale."
 • Ok
  Szacun Panie generale , nareszcie gadasz ludzkim głosem ! Nie był kształcony w akademii obrony narodowej USA. Więc generał ma jaja i rozum, a nie wydmuszki i owsiankę.

  Panie generale niech Pan nie odbiera telefonów od Obamy, bo będzie Pan zmuszony do samobója, nie latać samolotami i proszę na przejściach uważać
 • ciekawość
  mundur wz93 jest jeszcze w użyciu? To tak na marginesie. Natomiast wypowiedź p.generała sensowna. Szkoda tylko że pozostanie szerzej nie znana. I faktycznie,niech uważa na siebie...
 • @Olka P. 15:44:29
  Dlaczego miałby nie być ? Do tego rip-stop. Generał występuje z naszywka lotnika-skoczka. W jego życiorysie nie ma takiej opcji.
 • Autor - dwa pytania
  Źródło: http://www.telewizjattr.pl/dzien/2016-07-07/33575-gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz.html

  A do czego jest ten link - można zapytać
  i skąd skopiowałeś to zdjęcie z jakiej telewizji.
 • szybka reakcja PIs a /NATO
  Wywiad "wyparował" .Został jedynie na neonie .
  Ile czasu dajecie ,że i stąd wyleci ?
 • @kfakfa 17:25:49
  tyle że nigdy go nie było
  a lemingi mają ubaw

  to był tajny wywiad -jak referat bermanta i protokół mędrców -
  ale robią z was .....
 • @Husky 16:40:46
  No widzisz autor przewidział twoje pytanie ... i to jest link osobiście skierowany dla ciebie ..powinieneś oprócz oglądania obrazków trochę czytać ..

  i jeszcze jedno ..,,ale robią z was .....,, znaczy ..że nie jesteś jednym z nas i to by w pełni tłumaczyło twoje zachowanie tu na Neonie .
 • @fabi 18:55:13
  a ty kim jesteś ?
  kolegów szukasz
  to nie pudełek i takie tam
  baw sie
 • @Husky 19:04:39
  Nie kolegów nie szukam ..mam psa ..amstaf.

  No ale jak dobrzy katolicy przekażmy sobie znak pokoju .

  podobnie jak Ty wątpię w prawdziwość wywiadu .
  Co nie zmienia faktu, że musiał w cudowny sposób pojawić na tej stronie i bez zgody właściciela .

  Na tą stronę powołuje się ...http://dziennik-polityczny.com.salon24.pl/719735,gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz

  widzisz ..można to samo powiedzieć tylko inaczej , dowalanie komuś mnie nie bawi ...,, a lemingi mają ubaw ,,...no i potrafią być upierdliwe .
 • @kfakfa 15:53:06
  Jeżeli kończył WSOWZ to raczej powinien mieć gapę skoczka
 • @fabi 20:42:07
  //mam psa ..amstaf.//
  fajne psy, fajne

  A teraz odnośnie tej idiotycznej fałszywki
  Gen.Różański idzie do regionalnej telewizji religinej (sic) o której nikt nie słyszał a mającej pewnie 10 abonentów i "robi wywiad".
  Tak prostackiej fałszywki to nawet żydzi by się nie powstydzili.I dziwię się że są jeszcze "specjaliści od NATO" którzy to komentowali
  Kto więc z kogo i kto kim wariata zrobił ... sam sobie odpowiedz
 • @Husky 21:05:46
  Naprawdę
  https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/07/telewizja_wejherowo7_07_16-e1467922744165.png
  Coś tam nadają do 2015...http://www.telewizjattr.pl/dzien/2015-12-13/33427-s-mateusza-nadolska-cr.html
 • @re1 22:33:28
  czyli newsy 8-))
  Komedia
 • @Husky 22:35:40
  od 2015...
 • @re1 22:49:26
  //Coś tam nadają do 2015...http://www.telewizjattr.pl/dzien/2015-12-13/33427-s-mateusza-nadolska-cr.html//

  8-)))
 • Podstawowe pojęcia Wolnej Polski
  .
  Główna zasada polityki zagraniczhnej „Wymachiwania szabelka ciąg dalszy!” czyli “robienie laski za darmo”

  Dzielni bohaterowie narodowi: “ Już widzę naszych dzielnych strategów z Panami Bronisławem "Szpicą"- Komorowskim, Zbigniewem "Bagnet na broń"- Bujakiem czy nawet Antonim Mgłą-Macierewiczem na czele wysyłających swoje dzieci i wnuków w roli “białoczerwonych cyborgów” do obrony wschodnich rubieży cywilizacji europejskiej.” Są też inni

  - http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html

  Stan społeczeństwa polskiego pod kuratelą demokracji zachodniej: “ Za nic nie mogę sobie wyobrazić tłumów młodych Polaków oderwanych od zachodnich zmywaków, Smart i IPhonów, Facebooków i Twitterów zgłaszających się "na ochotnika" do komisji poborowych. ”

  Wielka ba światowa rola Wolnej Polski: „Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananowę, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci... a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej. ”

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Polska

  @kfakfa 11:44:52
  "Nie wróżę już "kariery", a wręcz szybka dymisje pod rządami syjonistów z PIS ."

  Przypomnijmy inną podobną karierę oficera

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/kiedy-przestepczosc-zorganizowana-jest.html#Kiedy

  skutek wiadomy. I kto jeszcze dziś potrafi sobie skojarzyć jego nazwisko ? Po prostu Przybył Wybył.
 • @Husky 22:51:27
  Trudno zrozumieć, że NCC skasowało.
  Ale bidoczki jeszcze się uczą i ślady na witrynie zostawili...
  Przecież to blisko gniazda t'fuska.
 • @re1 23:09:55
  //Trudno zrozumieć, że NCC skasowało.//

  Człowieczku, jak można skasować coś czego nigdy nie było
  Dobrze się czujesz
  Kto i kiedy widział ten wywiad - autor ?
  Jednoosobowo ?
  Jemu się chyba dni w roku pomyliły i dalej myśli że to 1 kwietnia
  oj lemingi,lemingi
 • @re1 23:09:55
  Zrobić ci taki sam skan z dowolnej telewizji - chcesz ?
  Nawet z TF! czy BBC
  Ty chyba w necie pierwszy dzień jesteś.
 • @Husky 23:18:06
  A cóż to Zbóju psie Husky, zakochałeś się w Maciarewiczu? Np. ja nie jestem zakochany w Putinie, jednak mam dla niego szacunek i chciałbym na przywódcę mojego Państwa takiego człowieka jak Putin.
  Nie jestem pederastą czy zboczeńcem bo mam normalną rodzinę i popieram Putina w kwestii chociażby trzymania za mordy wszelkiego rodzaju dewiantów i nie pozwalania im afiszowania się na ulicach miast czy w mediach.
  W tym całym kotle antyrosyjskim nie chodzi o Krym czy Donbas.
  Chodzi o "wartości", które narzucają dewianci z sekt seksualnych, gejów, lesbijek, pedofilów, zoofilów itp.
  Na tzw. Zachodzie doszło już do tego, że w wyborze kandydatów do pracy wybiera się tego, kto jest gejem/lesbijką/ czarnoskórym/żydem a człek hetero/biały/goj idzie w odstawkę.
  I tak to się rozprzestrzenia, tym eurokołchozem i USA rządzą dewianci.
  A Twój Maciarewicz tak strasznie promuje 20-letniego gówniarza na swego doradcę, studenta oczywiście w USA. Edmund Janniger - 20 letni doradca szefa MON!
  Nie ma w Polsce dwudziestolatków, którzy doradzaliby Maciarewiczowi?
  Ogólnie, niby śmieszne, jednak tragiczne!
  Seks nie może decydować o polityce!
  http://bi.gazeta.pl/im/a2/58/12/z19238562Q,Edmund-Janniger-z-Antonim-Macierewiczem.jpg
  http://www.gala.pl/upload/galleries/115/internauci-nasmiewaja-sie-z-nowego-115707_l.jpg
 • @lorenco 00:24:28
  A Ty znów po kolejnych sianokosach i kolejny raz nie miałeś kapelusza więc efekty widać.
  Gdzie tu na tym blogu pisałem coś o Macierewiczu. Widać że męczą cie koszmary.
  Perspektywa widoku Macierewicza przez kolejne lata ( 8-10) może być dla ciebie tragiczna.
  NATO i nic wiecej
 • @Husky 23:15:40
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4r68evDsC70J:www.nadmorski24.pl/aktualnosci/28477-gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
 • @lorenco 00:24:28
  Co miała na myśli osoba realizują clip zespołu Piersi

  https://www.youtube.com/watch?v=U1o6TSMldQs
 • @re1 + hakerze
  Tu masz lemingu prawdę
  Możesz napisać,zadzwonić
  a może i po ciebie zadzwonią 8-)))

  http://dd.neon24.pl/post/132582,hakerzy-na-neonie


  Patrycja Drewa
  Redaktor Nadmorski24.pl
  tel.: +48 58 738 97 64
  kom. +48 601 214 684
  fax.: +48 58 738 97 04
  email: patrycja.drewa@nadmorski24.pl
  strona: nadmorski24.pl
  facebook: www.facebook.com/nadmorski24
 • Tło wydarzeń
  .
  w ostatnim stulecie a i dziś.

  - http://monsieurb.neon24.pl/post/132566,wsi-filarem-obronnosci#comment_1318953

  Rozwijając tezę o znaczeniu przestępczości zorganizowanej

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  środowiska finansowe chętnie sięgają po najbliższe im ideowo środowiska przestępcze, n.p. USA wykorzystała mafię włoską (patrz Lucy Luciano) w operacji wojennej w czasie II Wojny, demokratyzacja w Europie Wschodniej została dokonana przy wsparciu „worow w zakonie”

  - http://crusader.neon24.pl/post/132187,unia-europejska-iluzja-demokracji#comment_1313177

  środowiska przestępcze są niezbędne dla organizacji państwa demokratycznego, któż jak nie te środowiska potrafi lepiej zorganizować jakieś tam „samobójstwo” w rodzaju Leppera czy Amber Gold.

  Niestety, mało który wyborca jest świadom, że uczestnicząc w wyborach, bierze jedynie udział w grze o nazwie PPZ.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829