Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
290 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polska dojną krową Unii Europejskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym roku nasz kraj stanie się płatnikiem netto Unii Europejskiej.

Ta sytuacja oznacza, że więcej wpłacimy na konta w Brukseli (poprzez składki członkowskie oraz przepadek niespożytkowanych środków), aniżeli otrzymamy w ramach funduszy europejskich!

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński potwierdził, że Polska w 2016 roku będzie płatnikiem netto UE. Warto przypomnieć, że w tym roku do unijnego budżetu odprowadzimy największą w historii składkę członkowską, która wyniesie aż 9,24 mld zł. Ile zyskamy? Dokładnie nie wiadomo, ale na pewno będzie to kwota mniejsza niż kwota składki. Do tego ż Polska cierpi z kontr-sankcji Rosji, a mianowicie z embarga żywności i potrzebuje wsparcia finansowego Brukseli w kształcie kompensacji podczas sankcji antyrosyjskich, lecz staje się odwrotnie.

I to nie po raz pierwszy w historii naszego kraju! Statystyk nie da się oszukać. W latach 2005-2014 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Zagraniczne koncerny, firmy i instytucje traktowały nasz kraj jak dojną krowę. W ciągu tych kilku lat z Polski wyprowadzono równowartość około 540 mld zł! Z tego właśnie powodu, mimo że jesteśmy znacznie bardziej wydajnym i pracowitszym narodem niż inne nacje UE, to zarabiamy od nich kilkukrotnie mniej. Ta różnica w zarobkach najzwyczajniej w świecie jest transferowana na Zachód.

Statystyki bilansu płatniczego publikowane przez NBP są zatrważające. Z Polski w latach 2005-2014 szerokim strumieniem wypływały najcenniejsze owoce wzrostu gospodarczego. Obce państwa oraz zagraniczne koncerny traktowały nasz kraj przede wszystkim jako rynek zbytu dla swoich dóbr i usług, a zatrudniani tutaj ludzie byli dla nich tanią siłą roboczą (wypłacano im groszowe pensje - co najmniej kilkukrotnie niższe, jeśli porównamy je z wynagrodzeniami obowiązującymi na Zachodzie). Byliśmy - i w sumie jesteśmy nadal - zwykłą dojną krową.

 Zagraniczne montownie, magazyny czy centra usług płacą nam 3, 4-krotnie niższe pensje niż pracownikom zatrudnionym w swoich krajach. Gdy do tego doliczymy kosztujące naprawdę ciężkie pieniądze różnego rodzaju opłaty licencyjne za możliwość używania przez lokalne oddziały zagranicznych przedsiębiorstw znaków firmowych i towarowych swoich właścicieli, jak również drenujące wysokim oprocentowaniem i kosztami obsługi kieszenie zwykłych ludzi zagraniczne banki, to mamy jasną odpowiedź dlaczego w Polsce nadal na wszystko brakuje pieniędzy. Wspomniane 540 mld zł, które w latach 2005-2014 wypłynęły poza granice naszego kraju, to odpowiedź na wszystkie deficyty i braki, które nas obecnie nękają.

 Kto wie, może sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczje, gdyby nasze elity polityczne na początku istnienia III RP zastosowały się do rad Milton Friedman - noblisty i guru wolnorynkowej ekonomii. W 1990 roku ostrzegał on Polaków w sposób następujący:

"Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych".

Niestety, wszystko co działo się później było zaprzeczeniem jego słów...

MARCIN SZYMAŃSKI

KOMENTARZE

 • Teraz tego b***ca komunistę-ekonomistę i kapusia SB M.Belkę PiS-owcy POoooparli na szefa banku EBOIR.
  Fachowiec z Polski...he,he,he...
 • No i o to właśnie chodziło, zrealizowali to co zaplanowali!!krok po korku, wrzucając w odpowiednim momencie jakiś gorący
  kartofelek, dla tłuszczy żeby się żarła i skakała sobie do gardeł. Stare hasło "dziel i rządź" można uzupełnić i "wyprowadzaj środki z budżetu".
  Sayanim czuwają nad przebiegiem całości....a to lista Wildsteina rzucą gawiedzi, a to


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiNyujfrcrLAhUEA3MKHanxAwQQFggtMAM&url=http%3A%2F%2Fdemotywatory.pl%2F4429460%2FWszyscy-mowia-ile-Unia-dala-a-nie-mowia-ile-kosztowala&usg=AFQjCNHEdMd4SOqVfsaGdzmeNIoEy9WuaQ


  http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201404/1397155132_rjjpqr_600.jpg

  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201405/1399028992_by_Robertonabol_600.jpg  http://wpolityce.pl/gospodarka/254735-niemiecka-firma-przygotowuje-sie-do-otwarcia-kopalni-w-orzeszu-nie-ma-cienia-watpliwosci-ze-bedzie-dochodowa-przez-dlugi-czas

  http://polskiepiekielko.pl/nowy-szef-publicystyki-w-tvp-polacy-w-jedwabnem-mordowali-zydow-2/
 • @trojanka 14:52:07
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201412/1418416962_wcweko_600.jpg
 • a za to Polacy maja tak!
  Nowe fakty w sprawie dwóch chłopców podrzuconych do kościołów w Katowicach i w Sosnowcu. Okazuje się, że dzieci są rodzeństwem. Odnalazła się równiez ich matka - jest w rękach policji. Do zatrzymania doszło dzięki internautom, którzy rozpoznali maluchy i zgłosili to policji. Po zatrzymaniu kobieta miała się tłumaczyć, że pozbyła się dzieci "ze względów socjalnych".
  Aktualizacja (12:46): Odnalazła się matka porzuconych - jak się okazało - braci. Kobieta została zatrzymana przez policję w Sosnowcu, w piątek przed południem. Wcześniej policja dostała anonimowe zgłoszenie od internauty. Przekazane informacje pozwoliły ustalić jak się nazywa i gdzie przebywa mieszkanka Pomorza. Kobieta jest obecnie przesłuchiwana przez katowickich śledczych. Po zatrzymaniu matka porzuconych braci bardzo lakonicznie mówiła o tym dlaczego postanowiła pozbyć się dzieci. Swoją decyzję uzasadniła brakiem możliwości ich utrzymania.

  Przypomnijmy: W ubiegły wtorek, 15 marca około godziny 18.00 w kościele przy ulicy Gospodarczej w Sosnowcu znaleziono małego chłopca. Miał przy sobie kartkę z prośbą o opiekę i informację, że jego dotychczasowy opiekun nie może zapewnić mu bytu. Dziecko zostało przewiezione do lekarza. Około 6-8 miesięczny chłopiec okazał się zdrowy i zadbany, bez żadnych oznak przemocy czy niedożywienia.

  Drugi chłopiec został znaleziony w środę, 16 marca, w kościele przy ulicy Granicznej w Katowicach około godziny 12.30. Policję zawiadomiła kobieta, którą zaczepiła inna kobieta, pytając czy wie, że pod kościołem stoi samotny chłopczyk. Istnieje podejrzenie, że to była matka dziecka, pilnująca by syn trafił w dobre ręce. Obydwaj chłopcy tymczasowo trafili do pogotowia opiekuńczego.


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiyn9qUvsrLAhVB_HIKHY55CwMQFghVMAk&url=http%3A%2F%2Fwww.se.pl%2Fwiadomosci%2Fpolska%2Fdzieci-porzucone-w-kosciolach-znalazla-sie-matka-jest-w-rekach-policji_794647.html&usg=AFQjCNF2SollAqUebgOVWUQmkRyo5Y9a9w

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031