Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
178 postów 7 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

„My polskim sobakom (psom) zrobimy drugi Katyń”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To słowa Dmitrija Jarosza – byłego przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahnybokiem – przywódcą partii “Swoboda”.

Jak widzimy, skrajni nacjonalizm ukraiński wciąż jest żywą ideologią na Ukrainie, szczególnie zachodniej, na emigracji, a także w Polsce wśród mniejszości ukraińskiej. Chociaż kierunek ten pod swoimi sztandarami aktualnie nie gromadzi licznych rzesz zwolenników, jednak jego sytuacja jest szczególnie niebezpieczna.

O ile na wschodniej i środkowej Ukrainie nacjonalizm ukraiński nie cieszy się dużymi wpływami i poparciem, to na zachodniej Ukrainie (dawne tereny II Rzeczypospolitej) jest inaczej. Tam bowiem nacjonaliści – jak się okazuje – próbują "reanimować" sowietyzowany przez lat kilkadziesiąt naród i nadać mu aktywny charakter. Tamtejsi Ukraińcy na ogół nie są przychylnie nastawieni do Polaków i Polski, a nacjonaliści zajmują postawy wręcz wrogie. Zaprzeczają oni także oczywistym faktom historycznym, tj. ludobójstwu dokonanemu przez UPA na Polakach zamieszkujących południowo-wschodnie Kresy II Rzeczypospolitej. Świadectwa takich postaw znajdujemy w różnych pismach tej orientacji politycznej, wysuwanych hasłach oraz w wielu wydarzeniach o wyraźnie antypolskiej wymowie, o których informacje mnożą się w ostatnich czasach coraz częściej.

Zasady ideologii ukraińskiego nacjonalizmu wprowadzała w życie założona w 1929 r. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, a potem jej bojówki - UPA. Zasady te były bliskie nazizmowi i miały charakter faszystowski.

Dramat, jakim stało się bestialskie wymordowanie Polaków w podczas II wojny światowej przez nacjonalistów ukraińskich, został już w miarę dobrze opisany. Dokonano ścisłych obliczeń, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Są jednak środowiska, które stale kolportują na ten temat kłamstwa i starają się tuszować rozmiary zbrodni OUN i UPA, czyniąc to z niskich pobudek lub w wyniku opacznie pojmowanej racji politycznej.

Po rozpadzie ZSRS i pojawieniu się na mapie Europy sztucznego państwa ukraińskiego, jakby na nowo zaktualizowały się stare problemy związane z relacjami polsko-ukraińskimi i - pośrednio - polsko-rosyjskimi. Pamięć o tych zbrodniach staje się więc w oczach różnych polskich polityków niewygodną, a strona ukraińska, delikatnie rzecz ujmując, odnośnie do tych kwestii zachowuje się arogancko, a nawet brutalnie, emitując rozmaite kłamstwa i demonstrując rozmaite gesty nienawiści. Tradycja banderowska staje się, przynajmniej na zachodniej Ukrainie, jednym z ważniejszych składników nowej świadomości ukraińskiej. Mnożą się pomniki znanych ludobójców z UPA, ich nazwiskami nazywane są ulice w miastach... Wszystko to dzieje się bez zwracania uwagi na stosunki polsko-ukraińskie.

W sieciach socjalnych toczy się wojna ukraińskich banderowców przeciw polskim internautom, środki masowego przekazu, internetowe strony pstrzą przeróżnymi hejterowskimi filmami wideo i zdjęciami banderowców, ukraińscy studenci na uczelniach polskich propagują idee banderowskie.

Pewne jest również to, że zorganizowana w duchu nacjonalizmu faszystowskiego  Ukraina jest bardzo niebezpiecznym sąsiadem. Zapominanie albo przemilczanie równające się ustępowaniu ze swoich racji, z psychologicznego punktu widzenia nie zawsze przynosi załagodzenie sporów, a częściej otwiera eskalację żądań strony przeciwnej. Zasady i tradycja OUN wciąż są akceptowane przez część Ukraińców, a prawdziwie demokratycznej, licznej formacji, jak dotychczas, brakuje w tym społeczeństwie. Wpływy ideologii nacjonalistycznej najbardziej zaznaczają się na zachodnich obszarach państwa ukraińskiego, a więc w sąsiedztwie Polski!

JAKUB MOŹNIAK

KOMENTARZE

 • Nawet jak zwykle naiwni Polacy sobie nie zdają sprawy, że wąż się wśliznął do ich domu, i to nie jeden!!!
  i sami go karmią!!
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiwgKr_mLjLAhVsCpoKHYomANsQFggwMAA&url=http%3A%2F%2Flustracja.net%2Findex.php%2Frozne-listy%2F205-lista-ukraincow-w-polsce-nacjonalistow-czlonkow-oun-upa&usg=AFQjCNFi6DqIxvM6vICM2VuoF0ho-omySA
 • Czy w Polsce działa ukraińska V kolumna?
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiwgKr_mLjLAhVsCpoKHYomANsQFghgMAg&url=https%3A%2F%2Fmarucha.wordpress.com%2F2015%2F10%2F06%2Fczy-w-polsce-dziala-ukrainska-v-kolumna%2F&usg=AFQjCNGppno3dhVcaivt97s4j4k32rTP3g

  „Osobną rolę i bardzo negatywną w budowaniu „piątej kolumny” ukraińskiej w Polsce odgrywa osoba ambasadora ukraińskiego w Polsce. Czynny banderowiec Andrij Deszczyca, człowiek, który aktywnie był zaangażowany w krwawe dla narodu ukraińskiego wydarzenia na Majdanie, jest teraz przedstawicielem władz kijowskich w Warszawie” – mówi Konrad Rękas, wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych

  Panie prezesie. Dziś o Ukraińcach w Polsce. Za pretekst do podjęcia tego tematu posłużył incydent, kiedy ukraińscy studenci uczynili burdę podczas konferencji OBWE z udziałem rosyjskiej delegacji, w skład której wchodził wicepremier władz Krymu Dmitrij Połonski. I ta prowokacja uszła im płazem. Jak to można wytłumaczyć?

  — Potwierdzają się tylko te ostrzeżenia, które środowiska monitorujące aktywność grup neobanderowskich w Polsce, zgłaszały już od dłuższego czasu. A więc, że nie mamy do czynienia tylko z niewinną wymianą młodzieży, czy też przybywaniem do Polski z Ukrainy imigrantów, poszukujących wykształcenia czy pracy. Jest to też infiltracja o charakterze politycznym.

  Zresztą, wcześniejsze zachowania, aktywność stricte polityczna, propagandowa, agresywne wystąpienia z materiałami banderowskimi — z flagami, symbolami batalionów neonazistowskich-, która cechowała właśnie studentów ukraińskich w Polsce na przykład Przemyślu, w Rzeszowie, Lublinie. Wszystko to łączy się w logiczną całość.

  Mamy do czynienia nie z przyjazną wymianą młodzieży, lecz z trafianiem do Polski forpoczty agresywnego banderyzmu tyle tylko, że korzystającego z możliwości finansowania pod płaszczykiem oświaty i kształcenia.

  W tym kontekście osobną rolę i bardzo negatywną w budowaniu „piątej kolumny” ukraińskiej w Polsce odgrywa osoba ambasadora ukraińskiego w Polsce. Czynny banderowiec Andrij Deszczyca, człowiek, który aktywnie był zaangażowany w krwawe dla narodu ukraińskiego wydarzenia na Majdanie, jest teraz przedstawicielem władz kijowskich w Warszawie i jak dowodzą tego zajścia na konferencji OBWE ręcznie steruje tego typu prowokacjami.

  To świadczy o tym, że państwo polskie całkowicie skapitulowało wobec aktywności neobanderowskiej w Polsce i ich komórki te działają zupełnie jawnie. Prowokacja, a ja nazwałbym to atakiem, podczas konferencji OBWE poświęconej prawom człowieka jest kompromitacją dla polskich władz. Dopuszczenie do czegoś takiego i niewyciągnięcie konsekwencji, czy to wobec ambasadora Deszczycy, czy wobec bezpośrednio zaangażowanych młodych Ukraińców, to jest nie do pomyślenia z punktu widzenia suwerenności i bezpieczeństwa państwa polskiego.

  Studiujących w Polsce studentów z Ukrainy ponoć specjalnie szkolono dla propagandowych akcji. Ich działalność jest obecna na polskich forach społecznościowych. Ich probanderowskie wybryki już trudno ukryć prze opinią publiczną. Czy oznaki ukraińskiej V kolumny nie są lekceważone przez służby specjalne?

  — Dotychczasowe działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a raczej ich bierność, wręcz ochronna działalność policji wobec tego typu wyskoków ukraińskich wskazuje, że mamy do czynienia z jakimś politycznym przyzwoleniem, a nawet nakazem, aby do takich działań dopuszczać.

  To tylko dowodzi, że po raz kolejny władze Rzeczpospolitej udowodniają swoją nieznajomość historii. Taki przypadek już miał miejsce. Przed II wojną światową władze sanacyjne bardzo życzliwie podchodziły do szkoleń paramilitarnych młodzieży ukraińskiej, wręcz finansowały, dawały instruktorów wojskowych dla „Płasta”,”Sokiła” i innych organizacji, które działały pod dużym wpływem nacjonalizmu ukraińskiego, licząc, że wyszkoleni i finansowani przez polskich instruktorów młodzi Ukraińcy obrócą swoją agresję przeciwko Rosji w ewentualnym konflikcie ze Związkiem Radzieckim. Okazało się jednak, że właśnie te szkolone przez polskich instruktorów kadry mordowały Polaków, inne mniejszości na Wołyniu i stanowiły trzon SS-Galizien i UPA.

  Nie wyciągamy wniosków z historii, nie uczymy się na błędach naszych poprzedników. Wtedy też przymykano oczy na ukraiński nacjonalizm, wtedy też pomagano szkolić młodych Ukraińców nie tylko paramilitarnie, ale szkolono w duchu nacjonalistycznej nienawiści, bo liczono, że będzie to miało ostrze antyrosyjskie. I zakończyło się to krwawą jatką. Jeśli teraz nie wyciągniemy z tego wniosków i nadal będziemy wspierać banderyzm, może się skończyć tak samo z ogromną szkodą dla narodu polskiego i także narodów ościennych.

  Ale przypomnijmy zabójstwo ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.

  — Nie tylko. Warto wspomnieć, że jedną z pierwszych ofiar nacjonalistów ukraińskich był inny prominentny polityk sanacyjny Tadeusz Hołówko. Ten polityk, który, nota bene, opowiadał się za współdziałaniem polsko-ukraińskim przeciwko Rosji sowieckiej i jako pierwszy został wyeliminowany przez nacjonalistów, przez banderowców. I to jest memento dla wszystkich tych po stronie polskiej, którzy sądzą, że mogą się nacjonalizmem ukraińskim posłużyć. To tak jakby łapać za ostrze kosy, a nie za drewnianą część. Nie wolno posługiwać się tak niebezpiecznymi narzędziami, bo one zawsze obruszą się przeciwko używającemu.
  https://i0.wp.com/i.wp.pl/a/f/jpeg/32948/deszczyca_epa_600.jpeg
  Za: sputniknews.com
  http://mysl-polska.pl
 • Komentarz z blogu maruchy
  BROŃMY się Polacy! Ukraińcy usiłują OBSKOCZYĆ Sejm i MORDOWAĆ Polaków ! said
  2015-10-06 (wtorek) @ 20:00:50
  Wszystko wygląda na to, że grupa nacjonalistów UKRAIŃSKICH zamieszkałych w III RP już tak czuje się PEWNIE w Warszawie i całej Polsce, którzy znaleźli swoich PATRONÓW w organizacjach ŻYDOWSKICH szalejących panoszących się III RP.

  Ukraińskie anty-polskie lobby GRASUJACE w III RP jest wspierane politycznie i finansowo przez niemieckie i amerykanskie służby specjalne, oraz WSZYSTKIE polsko-języczne media stanowiące 95% całej wydawanej prasy w III RP.
  Żydowskie lobby grasujące w III RP też wspiera za US dolary przekazywane ANTY-polskim skorumpowanym anty-polskim pachołkom gangsterom z bandy PO-PiS-PSL-SLD.
  Obecny „rząd warszawki” E.Kopacz, Tusk, banderowiec J.Kaczyński, L.Miller, T.Siemoniak, J.Piechociński, … i inni zalegalizowani ZDRAJCY działających na rzecz żydowskiej bank-sterskiej międzynarodówki, Niemców i w ogóle na tej zasadzie KTO im da większą ŁAPÓWKĘ za kupczeniem interesów polskich obywateli.

  Ktoś MUSI wezwać na dywanik w Warszawie tych WSZYSTKICH nacjonalistów banderowców(synalków UPA-ców) z tego bezprecendensowego tzw. „Ukraińskiego Zespołu Parlamentarnego” w „polskim” kneseto-Sejmie, aby oni OFICJALNIE się OKREŚLILI faktycznie KOGO uważają za swoich ZWIERZCHNIKÓW z Kijowa czy PODPŁACONYCH żydowskimi US-dolarami Proszenkę z Jaceniukiem CZY też ZAJADŁYCH ekstremistów nacjonalistów Dmitro Jarosza z Ołeh Wałerijowycz Laszko razem z Ołeha Tiahnyboka, czy żydo-masonstwo z Waszyngtonu lub komunistów LEWAKÓW z Niemiec jak Merkel … czy KOGO ?!! …

  Przecież ci zawścieczeni naziole ukrańscy zwłaszcza z krwawego przestępczego „Prawego Sektora”, którzy zostali WYHODOWANI na dzike zwierzęta stali się zabijakami, którzy przygotowują się do brutalnego ZABIJANIA dosłownie każdego, kto nie używa tzw. „języka ukraińskiego” i są też gotowi wypruwać bebechy tam przez nich OBRABOWANYCH(nawet z katolickich kościołów!) czyli dosłownie ze wszystkiego tam zamieszkałych ostatków Polaków !!

  Przeciętni polscy obywatele w III RP MUSZĄ ze swojej strony zrobić dosłownie WSZYSTKO aby ci SZKODNICY, którzy tworzą zalegalizowaną V kolumnę zamieszkali w Polsce:

  Sycz Miron /PO, okręg 34 Elbląg/ – przewodniczący

  Czechyra Czesław /PO, okręg 17 Radom/ – wiceprzewodniczący

  Pasławska Urszula /PSL, okręg 35 Olsztyn/ – sekretarz

  Cichoń Janusz /PO, 35 Olsztyn/

  Kaczor Roman /PO, 3 Wrocław/

  Konopka Marek /PO, 87 Olsztyn/ (senator)

  Nykiel Mirosława /PO, 27 Bielsko-Biała/

  Pahl Witold /PO, 8 Zielona Góra/

  Plocke Kazimierz /PO,26 Gdynia/

  Sosna Aleksander /PO, 24 Białystok/

  Van der Coghen Piotr /PO, 32 Sosnowiec/

  Woźniak Małgorzata /PO, 17 Radom/

  ONI MUSZĄ zostac TOTALNIE całkowicie ZBOJKOTOWANI oraz WYRZUCENI do ŚMIETNIKA politycznego w obecnych WYBORACH parlamentarnych w październiku 2015r w okręgach wyborczych z których pochodzą !

  NATYCHMIAST sprawdzic dokładnie GDZIE i na jakich listach wyborczych ci członkowie V KOLIMNY są zarejstrowani i NATYCHMIAST przystąpić do akcji rozdawania ULOTEK demaskujących tych powyższych członków ukrainskieg ANTY-polskiego GANGU w III RP !!!

  Polacy zamieszkali w Polsce SZCZEGÓLNIE ZAIKTYWIZOWIZUJCIE zamieszkałych Polaków w tych okręgach wyborczych z kąd pochodzą ci aktywiści ukraińscy zamieszkali w III RP, aby obudzic tam zamieszkałych Polaków, aby KONIECZNIE POSZLI na WYBORY w tych okręgach w 100% i NIE dali się WYKOŁOWAĆ ukraińskiej, żydowskiej ani niemieckiej PROPAGANDZIE medialnej.

  NIE głosowaĆ na TYCH ukraińskich nacjonalistów z polskim obywatelstwem, tak aby oni NIGDY więcej NIE dostali się do jakich kolwiek WŁADZ wybieralnych w tych okręgach wyborczych gdzie oni są ZAREJSTROWANI !

  Ci ukrańcy w polskim parlamencie absolutnie NIE pracują i NIE będą pracowac w INTERESIE Polskiego Narodu, gdyż z interesem Polski się NIGDY NIE identyfikowali, NIE mają polskiej afirmacji, a dzisiaj działają na SZKODĘ polskich obywateli wspierając ANTY-polskich SIEPACZY celowo bankrutujących finansowo Polaków w celu SKOLONIZOWANIA Polaków tak jak jest teraz brutalnie KOLONIZOWANE resztki tej „majdanowej” ogłupionej zajadłym WŚCIEKŁYM nacjonalizmem ukrańskim MORDUJĄCYM beztialsko Ruskich.

  Obecni ukraincy IDENTYCZNIE mordują Ruskich w celach RABUNKOWYCH tak jak PODLI ukraińcy wyhodowani na LUDOBUJCZYM BANDERYZMIE brutalnie zadziabali siekierami, zakłuli widłami co najmniej 200 tysięcy Polaków na POLSKIM Wołyniu i POLSKICH Kresach Wschodnich i też POLSKIM mieście Lwowie razem Niemcami hitlerowcami.

  Na 100% to jest PEWNE, że gdyby zamieszkali „ukraińscy obywatele” z Polskimi sympatiami usiłowali by utworzyć „Polską Grupę Parlamentarną” w Kijowskim tym obecnym „ukraińskim parlamencie” to tego samego dnia ci wszyscy „ukraińscy obywatele” by natychmiast zostali brutalnie ZABICI przez tą obecną „władzę ukraińską” Poroszenki, Jaceniuka i nazioli Dmitro Jarosza lub Oleg Laszko … PRZYJACIELE Kaczyńskiego i Kopacz.

  Obecni naziole banderowcy ukrainscy są też wspierani bardzo dużymi funduszami z Kanady, USA i Anglii przez ukraińskie post-BANDEROWSKIE ultra nacjonalistyczne organizacje które realizację PEŁNĄ politykę rehabilitacji ludobujców OUN i UPA, którzy biologicznie NIE nawidzą Polski i Polaków tak jak ten ukraiński banderowiec:
 • Komentarze warte przeczytania
  https://marucha.files.wordpress.com/2015/06/bandera-2-mem.jpg

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiwgKr_mLjLAhVsCpoKHYomANsQFghgMAg&url=https%3A%2F%2Fmarucha.wordpress.com%2F2015%2F10%2F06%2Fczy-w-polsce-dziala-ukrainska-v-kolumna%2F&usg=AFQjCNGppno3dhVcaivt97s4j4k32rTP3g
 • @fan-wolności 09:37:49
  ale w tym poście z bloga Maruchy komentator ich nie broni, wręcz przeciwnie!!
  broni ich polskojęzyczny rząd.
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=65&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj5g7WGn7jLAhVpLZoKHdSKCW04PBAWCDowBA&url=http%3A%2F%2Fnowyekran.info%2Frzad-w-polsce-bedzie-finansowac-antypolske-neo-banderowskie-organizacje-w-polsce%2F&usg=AFQjCNEe-zGY6gUPaPbkP-HHhIqZLcZcGQ
 • Na Ukrainie obchodzono dzisiaj święto UPA - mordercy Polaków bohaterami?
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=35&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwibsNewobjLAhVnMJoKHRzzCwU4HhAWCDMwBA&url=http%3A%2F%2Fzmianynaziemi.pl%2Fwiadomosc%2Fukrainie-obchodzono-dzisiaj-swieto-upa-mordercy-polakow-bohaterami&usg=AFQjCNE46_knCzYkuS1bQT-t73gpnyXJow
 • Dobry UPAdliniec to tylko zdechły UPAdliniec.
  Publicznie nawołuję do zabicia tej banerowskiej k..wy jarosza.
 • @trojanka 09:23:39
  Chwała walecznym Powstańcom z Donbasu,którzy tak pięknie likwidują UPAdlińskie ścierwo.
  https://www.youtube.com/watch?v=3TZ9Q18HKlQ&feature=youtu.be&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D3TZ9Q18HKlQ%26feature%3Dyoutu.be&has_verified=1
 • @trojanka 09:27:03
  Chcemy więcej UPAdlińskich odpadków w drewnianych skrzynkach.Postarajcie się waleczni Obrońcy Donbasu.
  http://youtu.be/L4arhQEqrS8
 • @
  W rocznicę wydania rozkazu o rozpoczęciu akcji "Wisła" na Kresach, w podziemiach Katedry Praskiej 27.11.2014 po projekcji filmu „Zatruta Krew Bratnia” odbył się ponad 2 godzinny panel z udziałem m.in. Jerzego R. Nowaka, Zbigniewa Lipińskiego (Myśl Polska), Andrzeja Siedlecki (Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, Krzysztofa Wojciechowskiego (reżyser filmu), żołnierza "Łupaszki" Lecha Rudzińskiego . Obecna była Ewa Siemaszko, ale nie mogła zostać na panelu.
  Na panelu padły mocne słowa

  https://www.youtube.com/watch?v=RtaroGzSoHk

  http://lassmolenski.pl/
 • Pamięć o nich....
  https://pbs.twimg.com/media/Cc20EZDWIAAuOIm.jpg
 • ...
  Mnie przeraża ich ilość w Polsce. Mieszkam w Krakowie, codziennie spotykam Ukraińców. Każdy z tych, z którymi rozmawiałem, czy też rozmawiali moi znajomi, jest nacjonalistom. Tak sobie często myślę, że prezydent i rząd (niezależnie od tego, ten czy poprzedni), potępili nacjonalizm, ale tylko Polski, który nie był nigdy odpowiedzialny za ludobójstwo, a z uznaniem wielekroć odnosili się do szowinizmu ukraińskiego, czy żydowskiego, banderyzmu i syjonizmu. Widzę uprzywilejowaną pozycję ekonomiczną tych Ukraińców, którzy między sobą mówią, że są osadnikami w Polsce. Dla nich znajdują się mieszkania, uprzywilejowani są podatkowo i zawsze wspierają się wzajem w sporach z Polakami i tą postawę się u nich pielęgnuje z takim samym zapałem, jak zwalcza się nią u Polaków. Zapytałem się niedawno, takiego jawnego banderowca, co robi w Polsce, dlaczego nie leży, jako prawdziwy ukraiński patriota w Donbasie z wyprutymi flakami, bezczelna gnida mi odpowiedział, że jest na innym froncie i to jest prawda, bo oni tutaj w Krakowie, spotykają się ze sobą, na zamkniętych politycznych wiecach. Rzeź Wołyńska to straszliwa przeszłość, ci Ukraińcy dobrze wiedzą, co się tam działo, oni to gloryfikują i rosną w siłę. Jaka będzie przyszłość, gdy ludzie bezbronni, niczym bydło rzeźne, pozwalają na "kult rzeźników"? Pozdrawiam (5)
 • @fan-wolności 09:37:49
  Czyżby tylko z Peło są ukraińcy w sejmie??? A Kuchciński to kto, a Terlecki to kto? a J. Kaczyński to skąd, nie przypadkiem z Gronówki k/ Odessy z rodziny ukraińsko - żydowskiej? Babinetz, Kowal, sp. szef IPN Kurtyka i obecny również, a Moskal poseł pis, Buczak, Gołojuch, Weber, Szydełko to tylko z pisuaru z Podkarpacia, a w lubelskim taka sama ilość z Warmi i Mazur to samo. PiS to około 40% ukraińców, 20% zydów, reszta to Polacy, ale bez polotu.
 • @fan-wolności 11:57:07
  Oj, moje wątpliwości wpisane wyżej były kierowane do trojank.
  Sory,
 • @Wrzodak Z. 20:01:39
  No nie tylko Panie Zygmuncie, ma Pan rację, ja dałam komentarz dyskutanta na blogu Maruchy, bo wydawał mi się trafny. A niestety oczywiście , jak wszy nas obsiadło towarzycho różnej maści.Potem się dziwimy, ze polskie dzieci głodne, a oni sobie tablety, po raz 3 kupują do sejmu i nowe telewizory do hotelu sejmowego.Tablety z których większość nie umie korzystać.
  Niech Pan powie jak to jest że ci, którzy ponoć walczyli o demokrację, sprawiedliwość, teraz są gorsi stokroć od tzw. komunistów.
  Ludzi by prześladowali,że mają inne poglądy,podglądy, podsłuchy, w Boga mówią że wierzą , ale ich czyny temu przeczą i pycha rozpiera.Podwyżek po 500 zł,żądają dla siebie w sejmie , a ludzie pracy nie mają i podwyżki cen bezustanne. Kiedyś jak podniesiono ceny mięsa , ojojoj co to było...strajk od razu!!
  ONI walczyli o sprawiedliwą Polskę????????dla kogo sprawiedliwą.
  Pan marszał Borus, jeździ samolotem psa wyprowadzać/jakby nie mógł ktoś z rodziny/, a za nim BOR do Gdańska samochodem z ochroną ., a robotników "pałować, pałować...jak protestują.Co to jest???

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiSir_vq7nLAhUG_HIKHQ9vCOIQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.fakt.pl%2FSenat-Bogdan-Borusewicz-latal-wyprowadzac-psa-%2Cartykuly%2C205700%2C1.html&usg=AFQjCNHDwfKm_uTBtteDv-7yZWnueJ1jAA&bvm=bv.116573086,d.bGs

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjAu9KlrLnLAhWCvHIKHd-qDQYQFggoMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.wprost.pl%2Far%2F322561%2FWalesa-gdybym-byl-Tuskiem-kazalbym-palowac-Solidarnosc-Sam-bym-spalowal-Dude%2F&usg=AFQjCNGM6XWIaPR0Ya8ID4epQebcIfL7zA
  władzę trzeba szanować , mówi pan Bolesław!!
  Ale zapomniał że to władza jest dla narodu i jest suwerenem, a oni najemnymi zarządcami, opłacanymi przez ten naród!
  I TO NARÓD trzeba szanować, a władze rozliczą z wykonania pracy, jakiej się za pieniądze podjęła!!!!!!
 • @trojanka 09:20:49
  ..."Nawet jak zwykle naiwni Polacy sobie nie zdają sprawy, że wąż się wśliznął do ich domu, i to nie jeden!!!"...

  Polacy nie są aż tak naiwni jak się Tobie wydaje. Ludzie, z którymi na co dzień rozmawiam, dobrze się orientują na zagrożenie ze strony Rosji i Ukrainy. Proszę nie mącić. :) Pozdrawiam
 • @romanwers 20:27:58
  Wyrażam swoją opinię obserwując to co się dzieje, nie musi Ci się podobać,jakoś mi na tym nie bardzo zależy, tak jak mnie nie musi się podobać Twoja.
  Faktycznie, zdają sobie sprawę jak na każdym kroku Ukrainiec w Polsce, w rządach, w policji itp. i wybierają na wyborach ,albo z jednej albo z drugiej nacji nieprzychylnych nam!!!
  Po drugie, nie ma się co obawiać Rosji, bo mamy obrońców, po co ta panika, więcej odwagi i zaufania do przyjaciół.
  Rosja nas napadnie w przyszła środę o 15:30, ale już Batman, Spiderman i kobieta kot,Oraz Robocop są przygotowania do obrony naszego kraju!
 • @trojanka 21:04:59
  Widzisz... mi na Twojej opinii zależy, inaczej bym nie pisał, ale my,Polacy, mamy swoje, polskie problemy, a to nie są problemy ukrainskie, czy ruskie, chociaż z nimi mamy problemy, bo jedni i drudzy czczą morderców Polaków, a nie jesteśmy bydłem rzeźnym. Rosjanie niczym od Ukraińców się w tej kwestii nie różnią, UPA mordowała Ukraińców, w ZSRR mordowano Rosjan, jedni i drudzy czczą swoich morderców, chociaż, Ukraińcy w przeciwieństwie do Rosjan narodem nie są... Pozdrawiam
 • @trojanka 20:21:01
  Nie wiem jak na to wszystko odpowiedzieć. Trzeba też spojrzeć na tych co głosują na zdrajców, sprzedawczyków, na żydokomune, masonerie, agentów itd. Niestety, ale ci co są pałowani przez władzę i tak na nich głosują. Jeżeli w RM brylują agenci, żydzi oraz banderowcy to jak to zrozumieć. Niech Pani powie słuchaczom RM, że Kuchciński, Terlecki to z rodziny żydowsko - banderowskiej, że to byli narkomani, wąchacze kleju budapren, że włamywali się do aptek po morfine jak brakło prochu. Niech Pani wytknie, że jak mogą głosować na osoby po kilkakrotnie żonatych, itd. Moralne dno ich nie rucha słuchaczy RM. Albo ,,gonią" komunistów a w większosci sami mają przeszłość komunistyczną. Dzisiaj gwiazdą RM jest komunistyczny prokurator, szef szkolenia PZPR-owców, ludzie przez niego trafiali do więzienia w stanie wojennym a dziś większość sejmu ,,antykomunistyczna" wstaje i na stojąco bije mu brawa.
  To wszystko jest odwrócone do góry nogami. Dlaczego, trudno wytłumaczyc, ale na pewno lenistwo polaków, bo nie czytają, nie interesują się życiem społecznym, większość myśli przez pryzmat wielkiej michy i szerokiego łóżka. Niestety ale tak jest, dlatego mendy społeczne zasiadają w sejmie, powołują rządy. Tu nikt nikogo nie rozlicza.
  Poseł Macierewicz przez 8 lat nie złożył ani jednej interpelacji w sprawie swoich wyborców z okręgu, ale dostaje rekordową liczbę głosów. To czym to tłumaczyc???
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 22:24:41
  To prawda, ale nie cała, prawda? Mam na tyle szacunku do pana osoby, że wiem, że pan o tym wie, że to nie cała prawda, Polsce zagraża znacznie wiele ośrodków i to wszystko nie jest aż takie proste, jakby było, od dawna nie byłoby żadnych problemów. Pozdrawiam!
 • @romanwers 22:42:17
  Na pewno tak jest jak Pan pisze. Ja wiem o tym, ale to tylko wpis odpowiedzi, nad głębsza analizą potrzeba więcej czasu i głębszej refleksji.
  Pozdrowienia
 • @Wrzodak Z. 22:51:40
  Pan jest obiektywny. Pozdrawiam!
 • @autor
  formułuje właściwe i potrzebne, ale tym nie mniej "rutynowe" oceny.

  Podstawowy niedostatek w analizie genezy powstania i celów działania faszyzującego, ukraińskiego szowinizmu etniczno-religijnego ( a nie radykalnego nacjonalizmu, gdyż ten z natury rzeczy musi szanować prawa innych nacjonalizmów i ambicji narodowych) wynika z tego, że dostrzegając chorobliwą antypolskość, ignoruje równoległą chorobliwą i zbrodniczą antyrosyjskość.

  Przyczyną obu wyżej wymienionych etniczno-kulturowych i religijnych dewiacji banderowskiego szowinizmu jest powołanie go do życia i przedmiotowe nim posługiwanie się przez urojeniowy, ludobójczy, talmudyczny judaizm, wyrażający się od końca XIX wieku poprzez światowy syjonizm.

  Talmudyczne, urojeniowe wybraństwo po zniszczeniu hellenistyczno-rzymskiej cywilizacji, w formie watykanizmu politycznego oraz lichwiarko-materialistycznej destrukcji Europy Zachodniej chcąc zapanować nad całą przestrzenia europejską i europocentryczną ( Ameryką) podjęła krucjatę i konkwistę przeciw Słowiańszczyźnie, jako najśilniejszej, najdynamiczniejszej oraz najbardziej witalnej ludnościowo i kulturowo-cywilizacyjnie społecznosci europejskiej.

  Talmudyczni psychopaci i syjonistyczni terroryści za głowny swój cel dla zdominowania Słowiańszczyzny uznali dwa największe narody i dwie największe kultury: polska i rosyjską.

  Zbrodniczy, odhumanizowany judaizm z całą konsekwencja stosuje od wieków strategię ciągłej destrukcji świadomości narodowej i tożsamości kulturowej oraz struktur państwowych, aby upowszechniać chaos i anomię - i na tej bazie przejmować rząd dusz i realna władzę państwową.

  Zbudowany na anomii i apoteozie destrukcji i nienawiści etniczno-relijnej szowinistyczny banderyzm ukraiński zdominowany i podporządkowany ludobójczemu i antysłowiańskiemu zbrodniczemu syjonizmowi.

  Dlatego niemożliwa jest koegzystencja Słowiańszczyzny i narodowych państw sławiańskich ze zbrodniczym syjonizmem, a tym samym niemożliwa jest zrównoważona, bezpieczna i rozwijająca się Europa tolerujaca przestępczy, kolonialny i odhumanizowany syjonizm.
 • @romanwers 21:44:15
  To nie jest tak.
  Czy Rosja ma wymazać swoją historię za czasów ZSRR?
  Czy Polska ma wymazać swoją historię z PRL?
  Ty może urodziłeś się po 1989 roku, ja urodziłem się w PRL, kończyłem wtedy szkoły, ożeniłem się, pracowałem na byt swojej rodziny. Czyli trzeba mnie wymazać, może rozstrzelać?
  To samo Rosja ma zrobić? Rosja szanuje swoją historię jaka by ona nie była. Jeszcze raz napiszę, że Duma Państwowa przyjęła ustawę o zakazie czczenia morderców za czasów ZSRR, jednak ustawa ta nie wejdzie w życie trochę lat, ze względu na żyjących jeszcze weteranów Wojny Ojczyźnianej, którzy w Rosji mają szacunek za walkę z Niemcami hitlerowskimi.
  Inna sprawa: jeśli przekreślimy różne umowy, czyli zawarte przez ZSRR to i przekreślimy umowy o granicach po 1945 roku. Idąc dalej, wrócimy do Rosji carskiej czyli do sprzed 1917 roku.
  Nie słyszałem aby Rosja wskrzeszała Stalina czy Lenina i miała do Polski pretensje terytorialne.
  Ukraina wskrzesza swoich bohaterów OUN, UPA i ich flagę banderowską i ma do Polski pretensje terytorialne,
 • @stanislav 23:18:25
  I to jest to właśnie, z czego Słowianie powinni zdać sobie sprawę i zamiast się dzielić, zacząć współpracować. Najpierw musimy się pogodzić ze sobą w naszym kraju aby mieć siłę do walki. Potrwa to dość długo, jednak tak trzeba czynić. Spokojnie, bez fanfar od ludzi od lewicy po prawicę.
  A tych, co specjalne nas dzielą, olewać, nie dać się prowokować ani pisom ani peowcom, kodom czy innym takim.
 • @lorenco 23:46:35
  Ależ oczywiście, masz rację! Tylko to samo tyczy się i innych nacji, a czy tyczy się ideologii? Z tym bym polemizował. Bo komunizm, syjonizm, się raczej nie zmieniły. Dziękuję Ci bardzo za wpis, bo dodał pewien czynnik, którego wcześniej nie brałem pod uwagę... Boże - jakbym chciał z takimi ludźmi prowadzić polemiki,.,, Pozdrawiam!!!
 • @lorenco 23:46:35
  PS Wybacz że ogólnie wykroczyłem po za Twą retorykę, ale zasadniczo się z nią zgadzam.
 • @lorenco 00:04:01
  Obawiam się, że to nie my Polacy wybieramy obecnie długość okresu na pogodzenie się. Sprawy niepokojąco przyspieszja, a Polacy jak zahipnotyzowani śpią, skupieni na małej stabilizacji lub narzuconych im niepowaznych sporach o sprawy trzeciorzędne.

  Poza tym, to nie Polacy mają się godzić między soba ( to jest jak sądzę stosunkowo szybkie do osiągnięcia). Polacy muszą przede wszystkim jak najszybciej wyeliminować z procesu decydowania o swoim bycie państwowym w pierszym rzędzie syjonistów i ich wasali, w drugiej zaś kolejności zaczadzonych miłośników "bezinteresownej, zachodniej demokracji".
 • @romanwers 00:11:04
  Syjonizm to jest zaraza i wiąże się z komunizmem, czyli obiecanki cacanki a głupiemu radość.
  Komunizm jako czysta ideologia nie jest zła ale to jest utopia, ponieważ według tej ideologii wszyscy są równi, mają po równo prawo do wszystkiego aby nikt nie wywyższał się ponad drugiego, czyli zasady jak w Raju:)
  Komuny tworzyli hippisi, Dzieci Kwiatów, pacyfiści:
  Make love, not war (czyń miłość, nie wojnę), Non-violence (bez przemocy) i Peace and love (pokój i miłość).
  Również Pozdrawiam:)
  http://dziecikwiaty.blogspot.com/2011/07/ruch-hippisowski.html
 • @stanislav 00:34:43
  Ok, jednak w jednej polskiej rodzinie potrafią być zwolennicy Pis albo PO i skaczą sobie do gardeł i każdy z nich uważa, że ma swoje racje, to to nie jest stan, w którym można coś w Polsce zmienić i podczas gdy mendia i politycy z obu stron nakręcają Polaków i szczują, to kiedy będzie zgoda?
  Rewolucji ogólnonarodowej w tym wypadku nie będzie, przy urnach też.
  To już poszło za daleko, jak w USA, gdzie w sumie są tylko dwie partie.
  Dlatego uważam, że spokój i praca u podstaw może dać jakiś rezultat aby to bagno osuszyć.
 • trzeba zapytać Pavlo-Kovala i jego rodaków, dlaczego...
  ciągną bandytów, jako legalnego partnera Brukseli do rozwalania Polski we współpracy z ober-Germanią???
 • @
  Ten artykuł mnie zaszokował! Codziennie czytam o banderowcach i ich szowiniźmie wobec Polaków, ale teraz widzę i to wszystko się potwierdza! Oni zachowują się dokładnie jak żydzi, a Duda jeszcze ich wspiera!!!!
  Normalnie brak słów.... czuję się bezsilny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031