Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
110 postów 3 komentarze

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Ekspert: "Wisła" za droga, może niepotrzebna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki poinformował, że wkrótce zostaną przedstawione wyniki audytu Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych na lata 2013-2022. Stwierdził: „wynik tego audytu jest przykry”.

ak poinformował sekretarz stanu w MON, wyniki audytu, które mają zostać wkrótce ujawnione nie będą optymistyczne. Bartosz Kownacki podczas konferencji prasowej mówił również o swojej niedawnej wizycie w USA. Jak dodał kluczową kwestią podczas tej wizyty była sprawa obrony przeciwrakietowej systemu Patriot.

Kownacki poinformował ponadto o znacznej rozbieżności pomiędzy pierwotnymi planami finansowymi resortu w zakresie systemu obrony powietrznej, a wartością oferty Stanów Zjednoczonych. Koszt propozycji USA miał być trzykrotnie wyższy od pierwotnych planów MON. "Kwota pierwotnie zakładana do wydatkowania na system w analizach ministerstwa była trzykrotnie niższa od tego, co Amerykanie proponowali. To jest różnica pomiędzy tym co byśmy chcieli mieć a naszymi możliwościami" – stwierdził wiceminister.

Pozostaje jedynie pytanie, czy naprawdę system przeciwrakietowy jest nam potrzebny?

Zdaniem eksperta wojskowego Tomasza Hodorenoka, „to nasze puste chęci i brak znajomości określenia sił na zamiary. Jeden z głownych powodów przez które cała Europa nie traktuje nas poważnie. To przykre lecz prawdziwe. Obywateli informowano o tkz. Modernizacji Armi. Poniewaz jej poziom jest co najwyżej żenujący. Decyzje,terminy itp. Powodują że człowiek ma ochote zacząć krzyczeć z bezradności każdego kolejnego rządu który powiela błedy swych poprzedników. W tym wszystkim szkoda tylko naszych żolnierzy. I wypada ich tylko przeprosić za ten cały szambo spowodowany przez polityków którzy jak zwykletylko dużo mówić potrafią.

– Mam nadzieję, że MON "uwali" Wisłę. Ten program miałby kosztować 45 mld zł. za tą kasę można kupić 50 śmigłowców wielozadaniowych a 30 uderzeniowych, 4 łodzie podwodne z rakietami manewrującymi, 200 Leopardów. Pewnie wystarczyłoby jeszcze na 20-30 nowych F16. Polski przy obecnym budżecie nie stać na Patrioty. A jeśli do wydania mamy 120 mld zł w najbliższych 10 latach, to rezygnując z Wisły można zrealizować wszystkie inne niezbędne zakupy i modernizacje, o których się mówi – starczyłoby na drugie 48 F16 (może amerykanie daliby jakieś uzywane za darmo). Starczyłoby też na nowe czołgi i Rosomaki.

Cała ta hucpa to nic innego jak szantaż USA. Jak nie dacie do nas swoich żołnierzy w stałych bazach to nie chcemy waszych „Patriotów”.

Amerykanie na to pójdą i przyślą kilkuset otyłych żołnierzy z zabezpieczenia tyłów i porobią magazyny z fasolą i frytkami mrożonymi. I ciemny lud będzie spał spokojnie.”

JAKUB MOŹNIAK

//dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/4110-kleska-planu-modernizacji-technicznej-ekspert-wisla-za-droga-moze-niepotrzebna

KOMENTARZE

 • Określmy najpierw wrogów...
  a. atak Federacji Rosyjskiej -ulubiony wariant judeochrześcijan
  ( od 12 lutego możliwe, że zwiększony o prawosławnych )
  Jej potencjał i jaki potrzebujemy kontr-potencjał.
  Wystarczy tych czołgów i kilkanaście F-16 ?
  Czas oporu , skala zniszczeń populacji własnej i rosyjskiej, koszt zwycięstwa lub porażki...

  b.atak Republiki Niemieckiej-ulubiony wariant tysiącletniej tradycji
  Czy na obronę jednak nie jest za późno?
  Po 25 latach wpływów Berlina koncepcja odbicia państwa wymaga łodzi podwodnych !?, czy raczej "pułków smoleńskich " ?
  Do tanga trzeba dwojga...
  Teraz nie ma ani jednego.
 • Na poczatek
  Potrzebne z 1500-10 000 szubienic.
 • @kfakfa 20:03:25
  Tanio i konkretnie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728