Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 5 komentarzy

Niezależny Dziennik Polityczny

NDP - Dziennik niezależny od urzędów, organizacji państwowych i rządowych

Polscy żołnierze będą umierać za banderowców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polskie MON już od dawna w cyniczny i wyrachowany sposób realizuje plan wciągnięcia Polski w działania zbrojne na Wschodzie Ukrainy, nie oglądając się przy tym ani na doświadczenia historyczne, ani na godność polskiego munduru.

Jak donosiły wcześniej polskie media, były wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, wydał decyzję, aby za pieniądze polskiego podatnika szkolić dowódców ukraińskich oddziałów ochotniczych, w tym batalionów "Azow" i "Ajdar", zdominowanych przez banderowców, oraz batalionu noszącego nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Czy jego następca Antoni Macierewicz  w zakresie wiedzy o historii Wojska Polskiego jest kompletnym ignorantem? Czy jednak również Pan minister obrony świadomie zgodził się na utworzenie wspolnei jednostki LITPOLUKRBRIG?

Nie trudno zrozumieć, że ukraińskie wojsko wchodzące w skład tego wojskowego "bigosu" budowane jest też na tradycji UPA. Wydając decyzję o szkoleniu banderowców, uderzył on w polskie tradycje wojskowe oraz znieważył pamięć pomordowanych przez OUN i UPA. Na początku lutego br. w Lublinie odbyły się pierwsze wspólne ćwiczenia sztabowe brygady LITPOLUKRBRIG pod kryptonimem „Brave Band”. "W ciągu dwóch tygodni, około stu wojskowych z Litwy, Polski i Ukrainy nabyli umiejętności w zarządzaniu jednostkami z trzech krajów" – czytamy w oświadczeniu wydanym przez ppłk Oleksandra Gaina, oficera prasowego brygady. Żołnierze z Litwy, Polski i Ukrainy ćwiczyli procedury uzyskania zdolności bojowej i koordynowania działań batalionów krajowych.

Warto bowiem zaznaczyć, że utworzenie LITPOLUKRBRIG jest inicjatywą strony polskiej. Znaczy to,że Polska będzie w niej państwem wiodącym.  Nasz kraj jest zobowiązany wystawić 3.800  żołnierzy. Ukraina i Litwa mają dostarczyć odpowiednio 545 i 350 żołnierzy.  Dlaczego to Polska ma ponosić główny ciężar i być policjantem dbającym o "globalny porządek świata"? Jaki mamy w tym interes. Czy to jest w porządku że gdy dla Polaków brakuje na leki, miesiącami i latami czeka się na badania czy zabiegi finansujemy leczenie ukraińskich awanturników i mamy pokrywać koszty brygady? Nie jest tajemnicą, że LITPOLUKRBRIG to także okazja do dorobienia paru groszy przez oficerów ukraińskich, których etaty również są utrzymywane na stanie „Brygady”.

Widzimy, że poslkie MON świadomie wchodzi w układy wojskowe z państwem ogarniętym wojną domową, w dodatku ekonomicznie niewypłacalnym, politycznie podzielonym i ulegającym agresywnej, szowinistycznej ideologii banderowców. W takim razie nie jest wykluczono, że brygada zostanie wysłana do akcji nie tylko na Ukrainę, ale też będzie mogła być użyta przeciw Polakom.

MON udaje, że nie widzi absurdalności koncepcji oparcia bezpieczeństwa Polski na sojuszu z Ukrainą, czyli na sojuszu z banderowcami. Nasuwa się w związku z tym pytanie czy mamy tutaj do czynienia tylko z irracjonalną oceną położenia geopolitycznego kraju, wynikającą z wyznawanych fobii i mitów, czy jednak również ze świadomym działaniem na szkodę państwa i narodu.

MARCIN SZYMAŃSKI

http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/4106-polscy-zolnierze-beda-umierac-za-banderowcow

KOMENTARZE

 • tak
  "Widzimy, że poslkie MON świadomie wchodzi w układy wojskowe z państwem ogarniętym wojną domową"

  Po co w tym zdaniu " polskie" ?
 • Kim jest szef MON Macierewicz ?
  https://www.youtube.com/watch?v=z3JuLJVURcA
 • @fan-wolności 17:23:58
  Na ukraińskim Majdanie pojawiło się nowe ugrupowanie polityczno -paramilitarne, a mianowicie Prawicowe Siły Rewolucyjne , które oprócz żądań wewnątrz ukraińskich takich jak : usunięcia z urzędu Prezydenta Poroszenki jako agenta Moskwy, usunięcia premiera Jaceniuka wraz z całym jego gabinetem oraz Turczynowa wraz z pociągnięciem go do odpowiedzialności karnej , zakazu podwyżek taryf, zamrożenia kredytów w MFW, stawia również żądanie o szerszym charakterze , a mianowicie stworzenia Jednej Ukrainy poprzez wspólną operację / przyp.własna :przeciwko Donbasowi i Rosji/ razem z Polską i Turcją.

  Ostatnie żądanie demaskuje to nowe ugrupowanie jako kolejny produkt eksportowy na Ukrainę ze strony USA/CIA, ponieważ ich zamierzeniem jest wykorzystanie Polski i Turcji do skoczenia do gardła Rosji.

  https://www.youtube.com/watch?v=CCrcOPN_mh8

  Na marginesie w szeregach ukraińskiej armii przeciwko Donbasowi już wojują „polacy” na 5:20 poniższego filmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=haU1xlVb4bA&feature=youtu.be
 • Krótka geopolityczna , dla leniwych, ocena i analiza sytuacji na Ukrainie.
  Aczkolwiek , po części udał się dokonany przez USA/CIA 20 stycznia 2014 r. zamach stanu na Ukrainie , będący ostatnim stadium wyeksportowanej przez USA/CIA na Ukrainę z początkiem lat 90-tych tzw. pomarańczowej rewolucji , to jednak główny cel tego socjotechnicznego, politycznego przedsięwzięcia, a mianowicie wywołanie wojny ukraińsko-rosyjskiej nie powiódł się. Przy okazji Ukraina utraciła na rzecz Rosji Krym oraz wywołała trwającą do dzisiaj wojnę domową z dwiema zbuntowanymi republikami tj. doniecką i ługańską. Oligarchiczny ustanowiony przez USA/CIA na Ukrainie w 2014 r. system władzy nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i wyczerpał swoje możliwości dla realizacji głównego celu.

  Aktualnie USA/CIA realizują na Ukrainie swój nowy projekt socjotechniczny polegający na wykorzystaniu społecznego niezadowolenia do przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej pod populistycznymi żądaniami –hasłami : odsunięcia od władzy prezydenta Poroszenki, premiera Jaceniuka wraz z jego gabinetem, Turczynowa wraz z pociągnięciem go do odpowiedzialności karnej, zakazu podwyższania taryf, zamrożenia kredytów z MFW, stworzenia „Jednej Ukrainy” z pomocą oraz we współdziałaniu z Polską i Turcją, docelowo z przekształceniem tej rewolucji w wojnę ukraińsko –rosyjską. Projekt ten realizować ma nowo stworzony przez USA/CIA produkt tzw. Prawicowo Rewolucyjne Siły. Tym samym główny cel zarówno zamachu stanu i jak – na razie - zamiaru i usiłowania przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej jakim jest spowodowanie wojny ukraińsko- rosyjskiej pozostaje ten sam z tą jednakże różnicą , iż do gry w drugim przypadku mają być włączeni nowi zawodnicy tj. Polska i Turcja.

  Należy stwierdzić, iż zarówno Polska jak i Turcja wciągani są w ten konflikt przez USA/CIA przez ustanowione w tych krajach proamerykańskie rządy oraz „partie wojny” , które prą w kierunku realizacji tego celu, przy jednoczesnym oficjalnym rzekomym wycofywaniu się USA/CIA ze wsparcia Turcji w walce z Syrią / docelowo z Rosją/ oraz ze wsparcia Ukrainy.

  Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie : jak mówią Rosjanie „pożyją, uwidim”
 • to niekoniecznie muszą być polscy żołnierze, bo...
  mogą to być np leczeni w Polsce banderowcy, których ubrano w polskie mundury i w Polsce wyszkolono. Ale to i tak nie znosi z nas odjum winy i grzechu udziału w ludobójstwie, bo my na to wszystko dajemy pieniądze

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829